reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Nie istnieje dotąd szczepionka ani też skuteczny lek przeciwko wirusowi cytomegalii. Przebycie choroby nie chroni w pełni przed powtórnym zakażeniem, jednakże w czasie ciąży najgroźniejsze jest zakażenie po raz pierwszy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że problem jest równie powszechny, co niedoceniany. Cytomegalia jest głównym czynnikiem sprawczym zakażeń wrodzonych, a także najczęstszą spośród zakaźnych przyczyn upośledzeń umysłowych i głuchoty. Zakażenie na początku ciąży może również powodować inne wady wrodzone, późniejsze zaś - ciężkie wrodzone infekcje noworodka. Zależność ta nie jest jednak tak jasna, jak w przypadku różyczki.
 
reklama
hej dziewczyny!

a ja jeszcze jakoś nie wierze że jestem w ciąży:)
jutro ide na wizyte i sie przekonam:)
nie mam żadnych objawów i jakoś tak nie czuje się ciążowo :)
jedyne co przemawia za ciążą to brak okresu 16 dni i blade kreseczki na teście ciążowym:)
jutro bedę pewna:)))):-)
 
Julka czekamy na info od gina

Ja jestem za zamknieciem Watka..;-) Swietny pomysl...

A co do zebów - wiem ze w 1 ciazy stomatolog mowil zeby poczekac do II trymestru i w II juz mozna , nawet ze znieczuleniem bo teraz to nie ejst wogole szkodliwe...bo to jest zneczulenie specjalne do kobiet w ciazy....
Jak bede w PL musze sprawdzic moja szczenke...

Mnie dzis wzielo na lizaki...;-) juz czwrtego jem...
 
dzien dobry :-)

witam nowe kwietnioweczki i zasiedziale tez ;-):-D

wczoraj bylam na badaniach, robilam tokso i cytomegalie, rozyczki nie, ale po 1 chorowalam jak bylam mala, a po 2 i tak robilam w pierwszej ciazy, na szczescie mam abonament w centrum medycznym z pracy M i wszystkie badania mam za darmo, bo faktycznie strasznie drogo jest, na poczatku poprzedniej ciazy, jak jeszcze nie mialam abonamentu, to za wszystkie badania (z krwi tylko) zaplacilam ponam 350 pln :szok: , zdzierstwo ... co do dentysty, to ja leczylam sie bez znieczulenia, ale mam fajnego dentyste i w sumie jeszcze mi sie nie zdazylo zebym potrzebowala znieczulenia :tak: ... tak poza tym to dopadly mnie mdlosci, rano nie do wytrzymania, jak cos zjem to slabna na szczescie :tak:

spokojnej nocki :tak:
 
Witaj kwietniowa mamo, ja również mam termin na kwiecień a dokładnie 09.04 jestem bardzo szczęśliwa. Muszę jeszcze powiedzieć o tym w pracy i wiem że szef będzie bardzo nie zadowolony:crazy: ale to nie jest dla mnie tak istotne nie chcę się denerwować. Nie martw się sprawami finansowymi napewno wszystko się ułoży, będzie dobrze, ciesz się skarbem które już nosisz pod sercem. pozdrawiam Cię gorąco.
 
Witam Was Kwietnióweczki:-):-)

Przepraszam, że się wrącam:-) Podczytuję Was sobie( teraz jeszcze mogę, bo niedługo chcecie się schowac na zamkniętym:-(;-)) i bardzo się cieszę, że fasolki tak ładnie Wam rosną:tak:

SaaRaa i reszta to może Wam się przydac:-)
Laboratorium Centralne - normy


Pozdrawiam Was serdecznie:-)
 
Witam ;-) to dołączam się i ja do kwietniowych mam :tak: termin porodu-przybliżony wg OM 22.04.2009, testowanko 7.08, beta HCG z 8.08 350 ;-) po pierwszej wizycie u gina, także wszystko potwierdzone:-)
 
Ostatnia edycja:
ewelina - ja też chodzę państwowo:happy::happy: poprzednią ciążę tak przechodziłam (bo strasznie się wkurzyłam po pierwszej prywatnej wizycie i stwierdziłam, że takie samo traktowanie mogę mieć za darmo!) i też nie mam podstaw, żeby drugiego z tym lekarzem nie rodzić! zwłaszcza, że chcę też drugi raz w tym samym szpitalu.

skunkanka - współczuję przejść z kolanem :-(, wiem jakie to uciążliwe bo przez parę misięcy sama miałam szpital w domu jak mój małż pozrywał wiązadła - dla pocieszenia po intensywnej rocznej rehabilitacji wrócił do tenisa:tak:

zęby brrrrr też mam do leczenia i też jestem na II trynestr umówiona:baffled:

co do zamkniętego - niewątpliwie przyda się do zdjęć:happy: ale o pierdołkach możemy chyba rozmawiać na otwartym:happy:
 
Cześć dziewczyny:-) Patrzcie jak mój szalony ślimak się rozpędził - mija już 4 kępkę trawy hihi:-D
U mnie dzisiaj słoneczko świeci, więc chyba dzień spędzę na działce leżąc w hamaku ( rekreacyjnej - nic tam nie uprawiam:laugh2:) Jak uda się kupić karpia to tam usmażymy - aby nie robić smrodku w domu, a jak nie to pewnie rozpalimy grilla:tak:
Miłego dnia. Całuski
 
reklama
hejka ..dziewczyny

u mnie pogoda znowu straszna ..:angry: wiec ie wyjde z domu napewno chyba ze jakis cud sie zdazy hehehe..

zycze wam wszystkim milego dnia..


Ps.poprosilam Aletka aby usunela liste kwietniowe.bo Sylwia chyba juz nie bedzie jej uzupelniala..wiec z mila checia sie tym zajme..chyba nie macie nic przeiwko??
 
Do góry