reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ja zaczęłam brać Folik w lutym, a w ciążę zaszłam w maju. Wczoraj gin powiedział, że mogę już go nie brać, że nie ma potrzeby (nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził, bo badań żadnych jeszcze nie robiłam). Teraz już nie wiem, brać go do końca 3 m-ca czy odstawić?
 
reklama
Ja kwas foliowy (folik) przyjmuję od samego początku ciązy i biorę do teraz. Lekarz kazał mi to brać cały czas. Poczytaj M85 o właściwościach kwasu i będziesz wiedziała czy jest sens czy nie. Ja bym nie odstawiała.
 
witajcie,
bardzo się niepokoję... w niedzielę dowiedziałam się, że jestem w ciąży - prawdopodobnie 6tydzień. jutro mam wizytę u ginekologa, ale boję się... czy to nie za późno z tym kwasem foliowym?

potrzebuję jakiejkolwiek rady do tego czasu...
do tego mam prawdopodobnie niedoczynność tarczycy- nieleczoną...
 
nie martw się, pewnie, że ideałem byłoby zażywać kwas foliowy przed zajściem, ale nie jesteś jedyna, która tak nie robiła (przecież tyle nieplanowanych ciąż)
teraz po prostu regularnie zażywaj, a na pewno będzie ok
głowa do góry!
 
Ja też tak myślę, bez nerwów, bo to tylko zaszkodzi. A o tej niedoczynności powiedz jutro na wizycie u lekarza, pewnie Cię wyśle do endokrynologa i jakieś badania dokładne każe zrobić - to ważne zwłaszcza na początku.
Głowa do góry i do doktora marsz :) I daj znać jak po wizycie :)
 
ja się starałam o dzidzię ponad 3 lata i z początku łykałam kwas, ale po kolejnym nieudanym cyklu sobie odpuściłam. Aż tu nagle bach II kreski :) to był 5 tydzien, wtedy zaczęłam brać kwas. Dodam, że nie wiedząc o ciąży byłam 2 razy w solarium, na szczęście moje maleństwo jest zdrowe :)
 
manuska dzięki ;) jednak nie będę go odstawiać.

Ostatnio zaczęłam jeszcze brać magnez ze względu na bóle mięśni i częste bóle głowy i fakt, zaczęło być lepiej.
 
reklama
Łykanie kwasu foliowego najwiekszy sens ma przed zajściem w ciążę, ale wiadomo - nie każda ciąża jest planowana i nie każda kobieta się do niej przygotowuje. Moim zdaniem warto zażywać kwas foliowy w początkach ciąży, właściwie od pierwszych tygodni, bo korzystnie wpływa na rozwój cewy nerwowej u dzieciaczka - z całą pewnością nie zaszkodzi, z całą pewnością pomoże.
Jeżeli ktoś nie potrzebuje całego kompleksu witamin to przynajmniej sam Folik - jedną tabletkę dziennie, ja w pierwszym trymestrze tak własnie robiłam. Wyniki morfologii miałam dobre, więc nie zażywałam dodatkowych witamin, ale kwas obowiązkowo. Teraz łykam Femibion (ma w składzie kwas foliowy) i dodatkowo inne składniki, których mojemu organizmowi ostatnio brakuje. Próbowałam Prenatalu Complex, ale wymiotowałam po nim. Femibion rewelacyjny jak dla mnie :)
 
Do góry