reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarny Wrzesień !!!!

Cukinia faszerowana

3 - 4 cukinie w miare proste i twarde
1/2kg mielonego
1/3 papryki czerwonej
1 cebula
1 średni twardy pomidor
ser żółty w kostce

Cukinie przekrawamy wzdłuż wydłubujemy miąsz z pestkami robiąc łódeczki i pamietamy nie uszkodzić skórki. Cukinie solimy odrobine i skrapiamy oliwą. Teraz bierzemy sie za mięsko. Wrzucamy do michy dodajemy jedno jajko całe następnie cebule, papryke i pomidorka kroimy w kostke (grubość kostki jak komu pasuje). Wrzucamy wszystko razem do tego pieprz, sól lub vegeta do smaku ja dodaje odrobne czosnku granulowanego. Wkładamy taki farsz do łódeczek. Ser ścieramy na tarce i posypujemy po cukiniach z farszem. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 150 stopni na jakies 15 - 20 minut. Smacznego.
 
reklama
Syrop na bol gardla, kaszel dla ciezarnych
2 cebule pokroic drobno
3 zabki czosnku pokroic tez drobno
zasypac 4-5 lyzkami cukru i 3 lyzkami miodu
odstawic na 2 godziny w cieple miejsce
pomieszac dodac sok z calej cytryny
i pokroic do tego odrobine swiezego imbiru
mozna spozywac juz po godzinie
Najlepiej co godz. lyzke
Smakuje naprawde super chyba przez ten imbir i cytryne , rewelacja bo dziala
Co najwazniejsze nie czuc wogole cebuli ani czosnku
 
Ostatnia edycja:
Przepis na Czekolade - kulki ryzowe


1/2 szklanki mleka,
1 i 1/2 szklanki cukru,
cukier waniliowy,
3 łyżki kakao,
3 szklanki mleka w proszku,
3/4 kostki masła,
paczka ryżu preparowanego

Sposób przyrządzania :

Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym przez ok. 5 min. Dodać masło, a gdy się rozpuści dodać mleko w proszku dokładnie wymieszane z kakao. Mieszać, aż powstanie jednolita, gładką masa, dodać ryz. Całość przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia albo folia aluminiowa. Można tez formować kulki.
 
Pyszne gofry:-)

składniki

Miksujemy razem mąkę, cukier, cukier waniliowy, mleko, wodę, proszek i zmieszane wcześniej żółtka jajek z olejem. Dodajemy olejek i szczyptę soli (ciasto powinno uzyskać konsystencję gęstszą od ciasta do naleśników).

Osobno miksujemy białka jajek ze szczyptą soli (białko musi mieć wysoką sztywność), które dodajemy do ciasta już nie miksując (miksowanie burzy strukturę ubitego białka).

Przygotowane ciasto wlewamy na dobrze rozgrzaną gofrownicę i od razu zamykamy (ciasto samo ładnie się rozprowadzi).

Staramy się nie zaglądać do gofrów przed upieczeniem (u mnie czas pieczenia to 2,5 min.)
 
dziewczynki mam super przepis na piersiątko z kurczaka po meksykańsku tylko troszkę przeze mnie zmieniony :-)

fix knorr na kurczaka po meksykańsku
pierś z kurczaka
puszka kukurydzy
fasolka czerwona pucha
marchew z groszkiem słoiczek
cebula
papryka czerw,zielona,pomarańczowa

pierś pokroić na drobną kostkę przyprawić czym się chce ja przyprawiłam papryka chili w proszku i czosnkiem granulowanym...odstawić do lodówki na min pół godz...w międzyczasie pokroić warzywka...podsmażyć pierś zdjąć z patelni i podsmażyż cebulkę jak się zarumieni dorzucić paprykę w kostkę pokrojoną...chwilę podsmażyć rozrobić fix dodać do warzyw do tego pierś i resztę warzyw...dusić ze 20 min w zależnośći jak kto lubi miękkie warzywka w razie potrzeby podlewać wodą....ja zrobiłam do tego ryż......

no i dodałam jeszcze trochę chili i wyszło tak pikantne że jak jedliśmy to tylko były pociągi nosami hehhe no ale my lubimy na ostro :-) a potem będę płakać bo dziecko będzie miało kolki :szok: ale nie umiem se odmówić :-)
polecam i czekam na opinie czy któraś z mam się skusiła...a i nie musicie robić na pikantno może być na łagodno :blink: smacznego:happy2:


piersi i składników dajecie ile chcecie w zależności od liczby jedzących osób :)
 
A ja polecam Wam pyszną pierś z kurczka zawinięta z pieczarka i cebulką w cieście francuskim:)

Porcja dla 2 osób

1 duża pierś z kurczaka
1 opakowanie ciasta francuskiego
6 dużych pieczarek
2 średniej wielkości cebule
ser mozzarella

Pierś przekroić na pół wzdłuż włókien(mają powstać dwa równe kotlety), przyprawić pieprzem i solą i obsmażyć na oleju z obu stron tylko do zarumienienia, odsączyć na ręczniku papierowym. Następnie cebulę obrać i pokroić w piórka i zeszklić dodać pokrojoną pieczarke i podsmarzyć całość. Ciasto francuskie przekroić na 2 równe części i układać kolejno: pierś na nią farsz (pieczarka z cebulką) i 2 grube plastry mozzarelli. Całość zamykamy w cieście, tak aby farsz nie wydostał się na zewnątrz. Smarujemy roztrzepanym jajkiem i posypujemy wierzch ziołami prowansalskimi. Pieczemy w 200C przez 30 min.
Ps. Dodatkiem mogą być frytki

SMACZNEGO!!!!!
 
Zgodnie z życzeniem przepis na jaja faszerowane :)
1. sposób
Jaja ugotować na twardo z dodatkiem soli, aby nie pękły skorupki. Ostudzić. Cebulę i pieczarki drobniutko posiekać oraz usmażyć na dość dużym ogniu na rozgrzanym oleju. Doprawić mocno do smaku solą i pieprzem.
Jajka obrać ze skorupek i przekroić wzdłuż na połówki. Wyjąć żółtka i wymieszać jej dokładnie z podsmażonymi grzybami i posiekaną natką pietruszki (kilka gałązek odłożyć do dekoracji). Połówki jaj napełniać farszem, który uklepać łyżeczką. Pozostały farsz rozłożyć na środku okrągłego półmiska, a dokoła ułożyć jajka farszem do dołu. Każdą połówkę udekorować wyciśniętym ozdobnie szprycą majonezem i posypać papryką.

2. sposób

Jajka ugotować na twardo w osolonej wodzie. Zalać zimną wodą i wystudzić, gdy ostygną obrać je delikatnie i przekroić na połówki. Wyjąc z nich żółtka, które wymieszać z posiekanym drobno łososiem, cebulką i koperkiem. Pastę doprawić do smaku. Nadzienie nakładać do jajek.

 
Zgodnie z życzeniem przepis na jaja faszerowane :)
1. sposób
Jaja ugotować na twardo z dodatkiem soli, aby nie pękły skorupki. Ostudzić. Cebulę i pieczarki drobniutko posiekać oraz usmażyć na dość dużym ogniu na rozgrzanym oleju. Doprawić mocno do smaku solą i pieprzem.
Jajka obrać ze skorupek i przekroić wzdłuż na połówki. Wyjąć żółtka i wymieszać jej dokładnie z podsmażonymi grzybami i posiekaną natką pietruszki (kilka gałązek odłożyć do dekoracji). Połówki jaj napełniać farszem, który uklepać łyżeczką. Pozostały farsz rozłożyć na środku okrągłego półmiska, a dokoła ułożyć jajka farszem do dołu. Każdą połówkę udekorować wyciśniętym ozdobnie szprycą majonezem i posypać papryką.

2. sposób

Jajka ugotować na twardo w osolonej wodzie. Zalać zimną wodą i wystudzić, gdy ostygną obrać je delikatnie i przekroić na połówki. Wyjąc z nich żółtka, które wymieszać z posiekanym drobno łososiem, cebulką i koperkiem. Pastę doprawić do smaku. Nadzienie nakładać do jajek.


No ja wlasnie tez znam przepis na jaja faszerowane pieczarkami. Podsmazone - wczesniej drobno posiekane pieczarki wymieszac z wydrazonymi zoltkami jaj i odrobina majonezu - wypelnic tym nastepnie polowki jajek i polozyc majonez w zaleznosci od uznania :-)
 
Ja faszeruję:
żółtka rozdrobnić, drobniutko pokroić szynkę konserwową, ogórek konserwowy, cebulkę zieloną, wymieszać z majonezem ( ja kielecki ) tak mieszaną pastą faszeruję jajka.
Można pomieszać część zrobić z ogórkiem kons., a część z papryką jest wtedy kolorowo.
 
reklama
Do góry