reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny.
Miałam wczoraj wizytę i USG. Dr powiedział że na 90 % nie jest to torbiel endometrialna, gdyz taka nie powstaje w ciągu 5 dni, jest to czynnościowa i potwierdził że mogło wpłynąć na jej powstanie branie duphastonu 5 dni przed owulacją. Luteina którą biorę nie ma większego wpływu na wchłonięcie sie torbieli tylko na wywołanie okresu po jej odstawieniu, bo torbiel może się wchłonać właśnie podczas @. Wczoraj wziełam ostatnią dawkę, choć w klinice kazali brac do poniedziałku. Czekam na @, jeśli dostnę to pojadę na wizytę 21.06 do dr M i pogadam co on o tym myśli:baffled: może zobacze jakąkolwiek skruchę, że przyczynil się do takich nerwów i straty pięniedzy. Targaja mnie myśli zeby nawet do neigo już nie jechac bo same widzicie co sie narobiło:no: ale ja juz nie wiem gdzie mam jechać:baffled:
Nie wiadomo ile bedę czekała na wchłonięcie torbieli:zawstydzona/y:może cykl a może 3...
Dr powiedział mi tez że mając endo, ale wynik 10 U/ml czyli prawdopodobnie nie mam żadnych ognisk, największym moim problemem była utrata jajnika, choć na opisie zabiegu mam tylko usunięcie torbieli i każdy sie dziwi bo o jajniku nic nie wspominano a go nie ma:wściekła/y: Ale skoro mam regularne @ i owu czyli nie wpływa to na jakość komórek a tylko na ich ilość bo mam niskie AMH.
Dziwi mnie też fakt że 4 lata temu mialam robione tez Ca125 w szpitalu i wynik był 17, chyba robione przed zabiegiem jak kazde inne badanie, czyli tez nie wskazywało na torbiel endo:eek: a nią była a torbiel wtedy powstała po clo. Ehhh zawsze mam pod górke:zawstydzona/y:
Sory że nasmędziłam ale gubię się już w tym wszytskim:baffled:
 
reklama
Witajcie dziewczyny!

Giza tak się cieszę, że wszystko się wyjaśniło i nie będziesz miała laparo!!!
Wkurza mnie takie standardowe podejście do pacjentów o jakim często piszą dziewczyny :wściekła/y: A przecież często pacjentka wymaga podejścia indywidualnego. Szkoda, że nie jesteś z okolic Wawy, poleciłabym Ci wtedy moją dr. Ja czułam, że wszystko było przez nią przemyślane i odpowiednio dobrane do mojego przypadku... Ehhh szkoda słów na niektórych lekarzy
 
Dzięki darii. Myślę nad Warszawą ale nie wiem co, Invicta, invimed, novum:baffled: wiele z Was też tam jest i narzeka na schematowe podejście:zawstydzona/y:
 
Gizas ja jestem w novum i mi aż gul skacze na widok tej kliniki i jej schematycznego podejścia.

Przykład z ostatnich dni, moja siostra podchodziła do crio na cyklu naturalnym. Jak wiadomo przy cyklu naturalnym powstaje ciałko żółte, które wytwarza progesteron i to jest główna różnica pomiędzy cyklem naturalnym i sztucznym. Przechodząc do puenty - otóż moja siostra dostała taką samą dawkę luteiny (10 tabl dziennie) jaką ja dostałam przy cyklu sztucznym w dodatku ja mam bardzo złą przyswajalność!!! Prawdopodobnie to była główna przyczyna, że 3.03.2013 poroniłam! Bo przy teście pojawiły się skrzepy krwi, a wynik progesteronu był 4,02.

Także jedyne co mogę powiedzieć to warto pomyśleć nad klinikami, które organizują programy "do skutku" "z sukcesem", bo im będzie zależało aby jak najszybciej kobieta zaszła w ciążę, bo będą mieli małe koszta.

Novum jak określił mój mąż to "klinika leczenia z pieniędzy", a na wejściu powinni mieć napisane, że leczą tylko zdrowe i płodne kobiety.
 
odpisali mi z nfz i cztajcie a on nawet do przychodni nie chce nam wypisac

[FONT=&amp]Na badania genetyczne może jedynie wydać skierowanie lekarz specjalista zatrudniony w Poradni specjalistycznej – genetycznej, która posiadaj umowę z NFZ. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej nie ma możliwości wystawienia skierowania na takie badania, wynika to z załącznika do ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIAz dnia 29 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz.U.2009.139.1139) natomiast po konsultacji i ocenia stanu Państwa zdrowia powinien wydać skierowanie do Poradni Genetyczne. Proszę ponownie porozumieć się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej i poprosić o wystawienie skierowania do Poradni Genetycznej celem objęcia pacjenta dalszą opieką. Jeżeli będzie nadal odmawiał wydania skierowania to bardzo proszę zwrócić się o pomoc do kierownika placówki w której zatrudniony jest lekarz. Lekarz specjalista obejmie pacjenta opieką ustali dalszy proces diagnostyczno-leczniczy. Jednak o procesie diagnostyczno-leczniczym w tym kierowaniu na badania decyduje lekarz. Wydając skierowanie na badanie, lekarz zobowiązany jest wskazać miejsce (pracownię ), w którym badanie takie zostanie wykonane bezpłatnie.[/FONT]
 
Giza wybór kliniki to naprawdę ciężka sprawa :-( Ja byłam na wizycie we wszystkich trzech, które wymieniłaś. I Novum od razu odrzuciłam jak lekarz nie zauwarzył torbieli endo 4 cm. :/ Chociaż miałabym do niej naprawdę rzut beretem. W Invikcie też byłam na konsultacji u gin - endokrynologa. W sumie to zrobił na mnie nawet dobre wrażenie, ale zaraz miałam umówioną wizytę w Invimedzie i postanowilismy zostać, bo miałam wrażenie, że dr naprawdę zależy....
Mi też nie pękł pęcherzyk i powstała torbiel z którą walczyłam 3 m-ce zanim zniknęła. Jak miała rozmary coś ok 3 cm, to dr powiedziała, że wybór należy do mnie, bo możemy rozpocząć stymulację. Ale w takim przypadku torbiel może zacząć rosnąć (ale też nie musi, na dwoje babka wróżyła). A jak będzie rosła to trzeba będzie przerwać stymulację, bo może to skończyć się szpitalem i walką o moje zdrowie :/
Więc podjęłam decyzję, że jeszcze tabl anty i po kolejnej serii się wchłonęła.
Ale piszę Ci to dlatego, że w sumie to dobrze, że przerwali Ci stymulację, bo jak rosła Ci ta torbiel a na początku stymulacji miała już 5 cm, to dla Twojego zdrowia lepiej, że przerwałaś stymulację

Trzymam za Ciebie przeogromnę kciuki, żebyś już się skończyły te przeciwności i już teraz było tylko z górki!
 
reklama
Kwiatuszek, więc nie pozostaje Ci nic innego jak wydrukować tego maila i z marszu (bez jakiegokolwiek umawiania na wizytę, bo przecież też już odczekałaś swoje żeby się dostać) iść po skierowanie do tego lekarza co Ci odmówił....
 
Do góry