reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

lolitka wiem, ale lekarz tak mi powiedział i od tego czasu wiem że to jakaś bzdyra ten lekarz, na szczescie to nie byl moj lekarz tylko taka "zapchaj dziura" bo moj nie mial dyzuru tego dnia!!! Teraz wiem że 3 pełne cykle powinniśmy odczekać!!
 
reklama
w maju 2010 miałam 1 in vitro w gdańsku i tam tak samo w 5 dobie były podane bo za to zapłaciłam i nieważne było , że w 4 dobie były już kiepskiej jakości i teraz tak samo bo miałam 6 zarodków i dlatego hodowali do 5 doby bo niby większe szanse ale ładne były tylko do 3 potem coraz słabiej się rozwijały z czego do 5 doby została tylko wczesna blastocysta klasy c i zarodek powyżej 8b czyli słabeusze a reszta zatrzymała się w rozwoju.
za pierwszym i za drugim razem moje zarodki są piękne do 3 doby a potem słabną więc lekarz nauczony doświadczeniem nie powinien czekać aż 5 dni na transfer tylko zrobić go w 3 dobie i dać szanse naturze i mojemu organizmowi bo wiadomo , że nigdzie nie będzie im lepiej niż u mamy .
niestety dowiedziałam się , że nie tylko w gdańsku lecą sztampowo bo jak podpiszesz procedurę na 5 dni to koniec choćby w piątej dobie nie został żaden zarodek. Tak w gdańsku zrobili mojej koleżance miała tylko 2 komórki z czego 1 się zapłodnił i oczywiście czekali do 5 doby i okazało się , że był tylko klasy d więc nawet chcieli odwołać transfer ale ona stwierdziła , że jak już jest to żeby zrobili .
 
labo - nieskromnie sie nie zgodze z Toba. wlasnie hodowanie do 5 doby pokazuje ze problem jest w zarodkach. jesli masz 6 w 3 dobie to wcale nie jest to takie oczywiste ze powinien byc transfer w 3 dobie, wlasnie najczesciej powinien byc w 5 dobie.
u mnie tez zarodki klasy A w 2 dobie, a w 3 dobie juz klasy C byly. I sie BARDZO CIESZE ze czekano do 3 doby wlasnie po to, ze wyeliminowano te ktore niby sie tylko wydawaly dobre, a wcale takie nie byly. pewnie ze sa dywagacje typu a moze jednak one bylby ok gdyby byly w macicy ale to jest gdybanie na ktore nie ma madrego. i ja bym mimo wszystko obstawala przy czekaniu

sham - no to good. czekac trzeba. mnei to czekanie zajelo az 3 lata ale mimo tego cierpliwie odczekiwalam 3 cykle, a czasem nawet 4 miedzy probami. i to nie ze wzgledu na pieniadze ale wlasnie zeby dac najlepsze szanse podejsciu

lindi
- pewnie ze mozna miec ivf bez stymulki. idziesz na naturalnym cyklu. odchodzi wtedy polowa kosztow lekow. problem tylko taki ze masz 1 komorke i duze ryzyko niepowodzenia
 
Ostatnia edycja:
Dobry wiczor kochane , ja na razie milcze ale caly czas czytam :D w spokoju doczekuje piatkowej wizyty :) trzymam za Nas wszytskie kciuki :)
 
lolitka. tylko jaki jest sens podawania w 5 dobie zarodków klasy c skoro w 3 były klasy A . w 3 dobie miałam 2 zarodki 8 A i 4 zarodki 6 A i nawet embriolog a białego mówił , że nie było sensu czekać bo 2 się już wybijały i można je było podać . Mi chodzi tylko o to , że brakuje indywidualnego podejścia do pacjenta , w białym to lekarz zadzwonił do mnie i powiedział , że czekamy do 5 doby bo się dobrze rozwijają i nie wiadomo , które podać a w gdańsku tego nie było transfer umówiony za 5 dni i czekasz , to ja sama się zainteresowałam co i jak z moimi zarodkami
 
Jak myślicie czy laparoskopia albo nakłuwanie jajników przy PCO może pomóc w wytworzeniu większejniż 2 ilości pęcherzyków.
 
A mój lekarz przekonał mnie, że nie ma potrzeby czekać aż 3 cykle w moim przypadku. Nie namawiał do niczego. Powiedział, że to moja decyzja ale jeśli nie mam innych (psychiczych czy finansowych) przeszkód to wg. niego mój organizm jest w pełni gotowy. Nie mogę go ocenic merytorycznie bo się nie znam ale mam ważenie, że wie co mówi.
Spróbuję. To czekanie bardziej mnie męczy i stresuje niż działanie. A przeciez siła umysłu ma kolosalne znaczenie.
Ale nikogo nie będę przekonywać, że robię właściwie jakby co ;-)
 
reklama
Lolitka jesteś przykładem że warto czekać !! i się i nam uda :) :*
Lindi proszę nie pytać się o kolejne podejścia !! w piątek masz pick-up :) i musi się udać, my tu już zaciskamy kciukasy za to żeby się udało !!

Labo
a co lekarze mówią? czemu one takie słabe w 5 dobie? pytam się i Ciebie i wszystkich dziewczyn?
U mnie jest tak samo !! Do 3 doby jets ich dużo i ładnych a w 5 zostaję malutko i słabe ...
Kiedyś lekarz powiedział nam, ale nie wiem czy to na pewno tak jest, że do 3 doby decyduje jakość komórki - a po 3 dobie wiodą prym plemniki!!
 
Do góry