reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

kosik

Ja również chodzę do Novum, miałam pobrane 12 komórek z czego wszystkie się zapłodniły i chyba dwie wolniej rozwijały się do piątej doby a reszta super. Na obserwację do piątej doby to ja uparłam się tak na prawdę ponieważ dr Lewandowski właśnie odradzał nam ale postawiłam na swoim i jak widać zagnieździł się przynajmniej jeden blastuś.
Na obserwację uparłam się dlatego, że przy poprzednim ivf miałam podawane embriony w drugiej dobie dwa razy a za trzecim poprosiłam o obserwację do piątej i była ciąż biochemiczna, więc pomyślałam, że nasze maluszki potrzebują czasu do tego,żeby pozostać z nami.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja tak zaobserwowałam i jak na razie te obserwacje są słuszne.

Mam nadziej, że dzidziuś będzie rosnąć tak ładnie jak betka do tej pory. :)
W środę mam usg będę wiedzieć więcej.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie zaciążone, czekające na testy oraz starające się


Lolitka200

Jak tam Twoje zdrówko? Dolegliwości bólowe wycofały się?
 
reklama
My mielismy 16 pobranych komorek z czego 11 sie zaplodnilo, wszystkie byly super w trzeciej dobie. Dwa zarodeczki zostaly mi podane w lipcu a reszta zostala zamrozona - nie zdecydowalismy sie na chodowle do 5tej doby mimo ze mielismy ich tyle i bardzo dobrej jakosci. Niestety lipcowe ICSI nie bylo sukcesem. Teraz rozmrozono 3 zerodeczki i chodowano je do 5tej doby, wszystkie bardzo dobrej jakosci. 2 zarodeczki mi podano a jeden z powrotem do zamrozenia. Ogolem mamy zamrozonych 6 zarodkow 3dniowych i 1 - 5dniowy.

Na pewne rzeczy nawet nauka nie ma wplywu.
 
My mielismy 16 pobranych komorek z czego 11 sie zaplodnilo, wszystkie byly super w trzeciej dobie. Dwa zarodeczki zostaly mi podane w lipcu a reszta zostala zamrozona - nie zdecydowalismy sie na chodowle do 5tej doby mimo ze mielismy ich tyle i bardzo dobrej jakosci. Niestety lipcowe ICSI nie bylo sukcesem. Teraz rozmrozono 3 zerodeczki i chodowano je do 5tej doby, wszystkie bardzo dobrej jakosci. 2 zarodeczki mi podano a jeden z powrotem do zamrozenia. Ogolem mamy zamrozonych 6 zarodkow 3dniowych i 1 - 5dniowy.

Na pewne rzeczy nawet nauka nie ma wplywu.
gratulację , bardzo się cieszę i życzę spokojnych 9 miesięcy
wpadam czasem na ten wątek pomimo że nie podeszłam do in vitro ( boję się porażki)
 
Mi pobrali 16 z tego 14 si zapłoniło i poszło na zimowisko. W maju miałam 1wszy transfer, odmrozili 7 ,czekali do 5 doby z czego 2 obumarły w 3 dobie, podali mi 2- które się nie przyjęły. A 3 co zostały były za słabe żeby wysłać je z powrotem na zimowisko. Tym razem też odmrozili 7, przeżyło tylko 4 więc nie czekali już do piątej doby. Dwa najładniejsze podali mi. Dwa ostatnie co ostały miały wrócić na zimowisko ale się okazło że jednak są za słabe. I takim sposobem nie mamy już eskimosków. Życie niestety natura wybiera.
 
Witam Was dziewczyny.
serdecznie gratuluję przyszłym mamusiom a za staraczki trzymam &&&&&&&&.
Ja jestem po 2 nieudanych IUI a dziś drugi dzień biorę zastrzyki do brzucha (Fostimon). Cholernie boję się narkozy, kiedy będą mi pobirać komórki do IVF.:no:
 
Witam Was dziewczyny.
serdecznie gratuluję przyszłym mamusiom a za staraczki trzymam &&&&&&&&.
Ja jestem po 2 nieudanych IUI a dziś drugi dzień biorę zastrzyki do brzucha (Fostimon). Cholernie boję się narkozy, kiedy będą mi pobirać komórki do IVF.:no:

Witam nic sie nie boj to naprawde nic strasznego. Zycze Ci abys miala duzo pieknych jajeczek:tak:Trzymam kciuki:-)
 
Dokładnie, narkoza nie jest taka straszna :) ja nawet nie wyłapałam momentu jak zasnęłam, a najlepiej było juz po jak mnie wybudzali a ja ledwo otworzyłam jedno oko, oni cos tam do mnie gadali a mi sie jeszcze tak strasznie spac chciało, że nic nie rozumiałam :) i tylko sie dziwiłam czemu mnie budza, skoro tak fanie mi sie spi :)
 
mozna oszalecdziewczynki trzeba miec zawsze nadzieje ja juz bylam na 100% pewna ze ciazy niema po tych plamieniach a tu wynik bety pozytywny jutro powtorka bety i zobaczymy takze odpoczywjcie i niemyslcie o tym za wiele bo
 
reklama
gosssssia4 Bardzo Ci gratuluję i czekam na kolejne dobre wieści:-)

Lindi77 Witam , narkoza nie jest najgorsza. Ja w ostatnim roku miałam
punkcję z narkozą 8-9 razy. Powiem Ci ,że to czasami nawet śmieszne było , bo zawsze starałam się wyłapać moment zasypiania , ale nie da się. Po wszystkim Cię wybudzą , a tak naprawdę jeszcze by się pospało:-D

Magdalena Markiewicz Cześć kobietko , jak tam samopoczucie?

kosik Z doświadczeń dziewczyn wynika , że jeżeli jest możliwość to warto czekać do 5 doby. Wiem ,że nie wszędzie to praktykują . Mi kiedyś lekarz powiedział , że szkiełko nigdy nie będzie idealnym środowiskiem dla zarodków tak jak nasze ciało.
Mimo wszystko podany zarodek w 5 dobie powinien być silniejszy.

gkvip2505 Ale fajnie się patrzy na twoją sygnaturę i suwaczek:blink:


lopop Witam . Wiesz co porażka idzie w parze z sukcesem. Jak poczytasz sygnatury dziewczyn to zobaczysz , że każda z nas przeszła naprawdę dużo.
A jaka jest radość jak którejś z nas się uda. Warto podjąć próbę , żeby kiedyś nie żałować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry