reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dorocica

sie nie nerwuj. raczej nie grozi Ci hiper - chyba ze masz ok 20 pecherzy czy wiecej. jesli sa skrajne przypadki (sa gigantki ktore maja po 40-50 pecherzy)- wtedy daja ovitrelle ale nie podadza zarodkow, ktore w razie przyjecia jeszcze by poglebily stan hiperki. bo hiperka sie pojawic moze dopiero kilka dni po punkcji - nie wczesniej. inne rozwiazanie jest takie, ze gdy jest wysoki estradiol - wrzucaja cie na coasting od 1 do 4 dni zeby estradiol spadl i wtedy dopiero podaja ovitrelle. plus taki, ze nie masz zmarnowanego cyklu. minus ze kazdy dzien coasting rowna sie z utrata ilosci jak i jakosci pecherzy
Cie nie tyczy - wiec spokoj zachowac....
 
reklama
dziewczyny jakie są objawy hiperstymulacji?
pytam bo nie mam pojęcia i nawet gdyby, ją przechodziła to być moze bym nie wiedziała ze to o to chodzi.

brzunio rośnie, pełny już jest i czuje się jak balon.poza tym wszystko w porządku, wczoraj na wieczór mnie głowa bolała i rano ale to chyba na pogodę, słońce mocne i ciepełko. lato:-) zamiast wiosny idzie. pije wodę i biegam do kibelka. dzisaj już wypiłam 1,5 ltrowa wodę i mam już dość latania do....:( jutro mam wizytę, myslę ze to już będzie koniec mojej stymulki ale zobaczymy co powie gin. jak ja bym już chciała być po wszystkim;(


podpisuję się pod tym co napisała lolitka.
Tobie raczej hiper nie grozi, a jak już to bardzo łagodnie. Ja miałam hiperkę, ale miałam 31 pęcherzyków, poziom estradiolu 8tys, a dr powiedział że przy 3-4tys już się należy martwić, ale jakoś przez to przeszłam. W czasie stymulacji tylko delikatnie bolał mnie brzuch, dopiero jak się obudziłam po punkcji to zaczęło boleć.Najpierw trochę mocniej niż normalnie przed@, a później, jak już dotarłam do domu to masakrycznie, z łóżka nie wstawałam a M nawet nie mógł się do mnie odzywać bo nawet słuchanie bolało.jak się później okazało do hiperki doszło mi jeszcze zapalenie otrzewnej. Na drugi dzień zaczęłam delikatnie wstawać, a na trzeci był transfer. Też później bolało ale już z dnia na dzień coraz mniej. Obawiałam się że jak zajdę w ciążę to hiper powróci, ale jak na razie się tak nie stało i mam nadzieję że to tylko dobrze wróży. Nic się nie martw, my kobietki jesteśmy w stanie wszystko znieść, a jak mamy taki cel do osiągniecia, to już wogóle się nie oglądamy na cierpienie:-)

Widzę że zgapiłaś ode mnie opis:-D. i to mi się podoba!!! Oby u Ciebie też się sprawdził
 
monawmona, lolitka200, eweli1982 dzięki, kochane jesteście. jakaś burza hormonów, raz jest zaje...e a raz mam takie stresy , że szok. brzuch m mi rośnie. wczoraj nie potrzebnie poszłam na latinosol, chyba za bardzo mną potzręsło i bardziej brzuch mnie pobolewa i ran miałam przyspieszone bicie serducha, trochę mnie to zmartwiło. ale wierzę że będzie dobrze bo bardzo tego chcę:zawstydzona/y:dzisaj biorę jeszcze zastrzyczki i mam przeczucie że jutro koniec.

eweli1982 :-) tak mam taki opis jak ty lub podobny, kiedyś zawsze myślałam że nie powinno się zapeszać a teraz tak sobie myślę że trzeba mówić na głos czego się pragnie :-) nie wiem czy to dobrze czy to żle, u Ciebie się sprawdziło, zobaczymy jak u mnie będzie ale nie ukrywam że mam dobrze przeczucia:happy::happy::happy:
 
Ostatnia edycja:
Dorocica - uważam tak jak dziewczyny , nie zamartwiaj się zawczasu jeśli nie ma do tego jakichkolwiek wskazań .
Ja to dostałam od lekarza polecenie ważenia sie dwa razy dziennie i zapisywania , wyrażnie powiedział mi ze istnieje u mnie wysokie prawdopodobienstwo ze względu na 20 okazałych pęcherzyków wiec musimy uważać . Na szczęście na razie poziom estradiolu mam 2456 więc poniżej 3 tys. A Ty się nie zamartwiaj tylko relaksuj ładnie:tak:
 
czesc dziewczynki moze mnie tu ktos pamieta :))))) dawno mnie nie bylo bo przez te starania i ten ostatni criotransfer zreszta nie udany przechodzilam zalamanie nerwowe :(((( ale jakos wracam do siebie... poklucilam sie ostatnio z moim M oczywiscie wscieklam sie, padlo troche nie fajnych slow ale... po tej klutni zrozumialam ze jak nie bede probowac dalej to nic z tego nie wyjdzie a cud sie nie zdarzy jak zamkne sie w czterech scianach, marzeniami dalej nie da sie zyc i trzeba dzialac :)))) w kwietniu ide do ginka i zobaczymy co dalej, wkoncu stesknilam sie za moimi mrozaczkami a pewnie juz im tam zimno he he he to i tak duzo ze wkoncu sie zapisalam na wizyte...

witam nowe dziewczynki i gratuluje tym co zaciazyly :))))))

dodora jak sie czujesz mam do ciebie prosbe podaj mi prosze leki jakie bralas przy tym udanym criotransferku z gory dziekuje :))))

ewka co tam u ciebie???

lolitka a ty jak tam??? probowalas juz tu w Polsce bo jak pamietam to jakos sie przymierzalas do bialegostoku chyba nic nie pomieszalam, dlugo mnie nie bylo :)))))
 
Ostatnia edycja:
mi mi-> witaj, rzeczywiscie dawno Ciebie nie bylo:-(, ale czasami taka przerwa jest potrzebna, zeby nabrac troche dystansu do tego co sie wydarzylo oraz nabrac nowych sil. Fajnie, ze sie nie poddajesz-> tak trzymaj!!! A mrozaczki na pewno juz sie stesknily za mamusia:-)

Dziewczyny, co do hiperstymulacji, niestety nie pomoge. U mnie lekarz badzo niskie dawki lekow za kazdym razem przypisywal, zeby temu zapobiec, wiec ja ostatnim razem mialam 9 pecherzykow,a i tak mowil, ze wystarczy.
 
ptencer
to bylo twoje drugie in vitro ???? jakie leki bralas ????????? oczywiscie wielkie GRATULACJE :)))))))))))))))
 
reklama
Dziewczyny moze Wy macie potrzebna mi wiedze.
Pregnyl, a wlasciwie HCG utrzymuje sie w krwi przez jakis czas (ok 10 dni, moze dluzej). Ale jaka jest jego wartosc?
Ja 12 dni po podaniu pregnylu zrobilam bete i wyszla 4,43.
 
Do góry