reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej dziewczyny mam takie pytanie do którego tygodnia brałyście zastrzyki clexane/neoparin? Mi doktor kazał do 15tyg ale kurcze nie wiem czemu ale boję się je odstawić ze coś się stanie..
W zależności czy macie mutacje dotyczące krzepliwosci lub zaburzenia białka s lub c, zaburzenia w koagulogramie. Jeśli tak to heparyne przyjmuje się do końca ciąży. Jeśli nie to lekarz nie miał wskazań żeby w ogole zaczac ja podawać. Dużo lekarzy lubi ja dać bez wskazań, wtedy najczęściej odstawienie nie spowoduje komplikacji.
 
to rozumiem.
Ale u mnie mąż ma mutację i jest chory, ja zupełnie zdrowa w tym aspekcie i taki wynik nam zarodka przyszedł. I ciekawa jestem czy to oznacza że to byłby zdrowy nosiciel czy chory....
Musisz poczytać o danej chorobie bo sa czasem takie ze objawiają sie np tylko u mężczyzn i nie ma opcji zeby byli tylko nosicielami oni zawsze sa chorzy a np zeby choroba wystąpiła u kobiety to oboje rodziców musza nieść wadliwy gen a kobieta moze byc tylko nosicielem to ma cos wspólnego z chromosonami ze choroba jest np w X a ze mężczyzna ma tylko jeden bo ma XY to jest chory a kobieta ma XX wiec jesli tylko jeden X jest wadliwy to jest nosicielem ale jak odziedziczy po obojgu rodziców wadliwe X to wtedy jest chora miałam to w szkole bardzo bardzo dawno temu wiec moze cos pomieszałam wiec poczytaj o chorobie meza jak ja sie dziedziczy i zobacz jaki macie zarodek moze tak uda ci sie to rozszyfrować. 🤷🏻‍♀️
 
W zależności czy macie mutacje dotyczące krzepliwosci lub zaburzenia białka s lub c, zaburzenia w koagulogramie. Jeśli tak to heparyne przyjmuje się do końca ciąży. Jeśli nie to lekarz nie miał wskazań żeby w ogole zaczac ja podawać. Dużo lekarzy lubi ja dać bez wskazań, wtedy najczęściej odstawienie nie spowoduje komplikacji.
Właśnie nie kojarzę żebym miała wogole takie badania robione także bardziej chyba lekarz zalecił ją brać bo uważa że dzięki niej jest lepiej ukrwiona macica i zarodkowi jest łatwiej się przyczepić
W sumie miałam wcześniej 3 transfery nie udane i nie brałam heparyny ten był mój 4 po raz pierwszy z heparyna i się udało także może coś w tym jest 😉
 
Dziewczyny silne wzdęcia wczoraj była punkcja reagować jakoś czy wystarcza leki na wzdęcia poza tym nic mi nie dolega zadnych boli nic, co robić?
Ja miałam mega gazy po punkcji, wogole moj przychodni to była jedna wielka tragedia leżałam 3 dni w domu wiec czasem niestety tak jest
 
A dlaczego Ci przedłużył? Uzasadnił to jakoś? Robilas jakieś badania?
Immunolog na ostatniej wizycie powiedzial, ze wolałby jednak mi zostawic heparyne do konca ciazy. Nie mialam zadnych badan, ale lekarz powiedzial, ze uwaza, ze tak bedzie bezpieczniej dla dziecka. Uwaza, ze dopiero urodzenie dziecka to bedzie dobrze zakonczony etap leczenia i rekomenduje lek do konca ciazy.
Powiem szczerze, ze ja moge wszystko zrobic, byle dziecko sie urodzilo zdrowe.
 
Immunolog na ostatniej wizycie powiedzial, ze wolałby jednak mi zostawic heparyne do konca ciazy. Nie mialam zadnych badan, ale lekarz powiedzial, ze uwaza, ze tak bedzie bezpieczniej dla dziecka. Uwaza, ze dopiero urodzenie dziecka to bedzie dobrze zakonczony etap leczenia i rekomenduje lek do konca ciazy.
Powiem szczerze, ze ja moge wszystko zrobic, byle dziecko sie urodzilo zdrowe.
Ja też jestem tego zdania dlatego jeszcze się chce upewnić czy odstawienie heparyny nie zaszkodzi dzidziusiowi tym bardziej że mi na prenatalnych wyszło duże ryzyko stanu przedrzucawkowego i muszę brać acard nie wiem czy to ma coś wspólnego. A to liczyliście się z mężem immunologicznie?
 
reklama
Do góry