reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Czy któraś z Was zna Szymańskiego z Poznania?
Byłam w piątek na badaniu prenatalnym bo mojemu lekarzowi coś się nie podobało.. Mówił że możliwe że jest przepuchlina na brzuszku a okazało się za bobo ma liczne wady genetyczne 😭😭😭 jestem załamana bo wszystko było dobrze, nie wiem co mam myśleć. On nie daje nam w ogole szans... Jeszcze nigdy żaden lekarz nie potraktował nas w ten sposob- przeżylismy szok 😭😭😭😭 a dlaczego??? bo badanie wykonał w 10 tygodniu ciąży... A przecież wydaje mi się że to za wcześnie,,,, jestem załamana...
Za dwa tygodnie jadę na prenatalne w celu potwierdzenia wcześniejszych założeń... nadziei brak💔💔😔😔
Będę trzymać za was kciuki ✊✊
Życzę Wam jak najlepiej!

Strasznie mi przykro, nie wyobrażam sobie co czujesz :( oby to wszystko okazało się jedną wielką pomyłką 😢 na pewno musisz to zweryfikować u innego lekarza i tak jak dziewczyny piszą amniopunkcja będzie nieunikniona :(
 
reklama
Zgadza się, dlatego wspomniałam o badaniu krwi które wysyła się do Chin lub Stanow ' koszt 2 tys a ma się wynik jak w amniopunkcji bialo na czarnym czy kariotyp jest prawidłowy czy nie.
Nie jestem zwolenniczka testu papa bo on nie daje nigdy 100% pewności.
Ale co to za badanie? Jak się nazywa? Bo w PL tylko aminopunkcja jest badaniem dającym prawo do dalszych kroków.
 
Za dwa tygodnie jadę do kolejnego lekarza. A wady bardzo ciężkie... Serduszko poza klatka piersiowa, wątroba również... 33 lata. W życiu nie pomyślałabym o takich wadach😔 nie rozumiem tego testu pappa... eśli go zrobię to co on pokaże?
ech. przykro mi. w tym przypadku to nie wiem czy jest sens robić i płacić za badanie z wolnego dna ok. 2tys pln. jeśli na usg są takie wady widoczne to i tak pewnie skieruja Cię na amniopunkcje.no i kolejne iść jest kluczowe. W pozn nie znam ale w Wawie jest najlepszy specjalista od usg Roszkowski oraz specjalizująca się w wadach serca dr Hamela. Także w zależności co wyjdzie dalej i na co się zdecudujesz to jeśli jakieś ew. zabiegi wchodzilyby w grę to w szpitalu czerniakowskim Wawie jest dr Debska ona robi operacje prenatalne. Może jeśli bedzue trzeba to przydadzą się tobie te informacje.
 
Ostatnia edycja:
Kochana ja na cyklu sztucznym odstawiłam leki i przyszło po 3 dniach. Lekarz powiedział do 10 jak samo nie pójdzie to skierowanie do szpitala. A jak się ogólnie czujesz ??
Fizycznie dobrze lekko ciagnie brzuch, boli krzyż.
Ale moj glupi organizm zbzikiwal bo. zaczely bolec piersi i wymiotuje jyz 2 dzień.
: ((
Niech to sie wkincu skończy.
 
ech. przykro mi. w tym przypadku to nie wiem czy jest sens robić i płacić za badanie z wolnego dna ok. 2tys pln. jeśli na usg są takie wady widoczne to i tak pewnie skieruja Cię na amniopunkcje.no i kolejne iść jest kluczowe. W pozn nie znam ale w Wawie jest najlepszy specjalista od usg Roszkowski oraz specjalizująca się w wadach serca dr Hamela. Także w zależności co wyjdzie dalej i na co się zdecudujesz to jeśli jakieś ew. zabiegi wchodzilyby w grę to w szpitalu czerniakowskim Wawie jest dr Debska ona robi operacje prenatalne. Może jeśli bedzue trzeba to przydadzą się tobie te informacje.
Dzięki za informację. A znacie jakiegoś dobrego lekarza który wykonuje bad. prenatalne ale we Wrocławiu lub w Łodzi? Z góry dziękuję
 
Za dwa tygodnie jadę do kolejnego lekarza. A wady bardzo ciężkie... Serduszko poza klatka piersiowa, wątroba również... 33 lata. W życiu nie pomyślałabym o takich wadach😔 nie rozumiem tego testu pappa... Jeśli go zrobię to co on pokaże?
Ale jak w 10 tygodniu już to było widać??? Wiem ze na początku w rozwoju jest tak ze jest fizjologiczna przepuklina to znaczy jelita są poza jamą brzuszna i później się chowają ale ze już widzieli to wszystko?? To co na początku nie było widać ze serce jest poza zarodkiem jak robili wcześniej USG??? Hmmm. Myśle ze jedynak trzeba poczekać do badania w 12 tygodniu i zobaczyć co i jak. Ocenę robi się jak płód ma 4,5 cm co najmniej.
 
reklama
Fizycznie dobrze lekko ciagnie brzuch, boli krzyż.
Ale moj glupi organizm zbzikiwal bo. zaczely bolec piersi i wymiotuje jyz 2 dzień.
: ((
Niech to sie wkincu skończy.
A ty też na cyklu sztucznym ?? Wszystkie leki odstawione ??? Który to już dzień?? Wymiotujesz ,ze stresu postaraj się zrelaksować . Obejrzeć film, kąpiel itp wiem ,że ci ciężko sama niedawno byłam w tej sytuacji;(
 
Do góry