reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Endometrioza barrrdzo mocno i glownie ona wplywa i na jakosc i na ilosc komorek to nie ulega watpliwosci. Do tego 4 stopien ... AMH nie ma z tym nic wpolnego.
Ostatnio jak rozmawiałam z embriologiem to wiem, że 3 i 4 stopień endometriozy ma bardzo duży wpływ na jakosc komórek. To też zależy jak długo @olinka321 choruję na endometrioze. Czytałam gdzieś, że jeśli ktoś choruję długo to ma to większe konsekwencje niż jeśli ktoś ma nawet 4 stopień, ale np dopiero ta osoba zaczęła chorować. Pytanie też czy miała wyłuszczane torbiele z jajników. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale u mnie na tym jajniku po endomendzie było bardzo mało pęcherzykow. U mnie ten jajnik praktycznie nie pracuje 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Ostatnio jak rozmawiałam z embriologiem to wiem, że 3 i 4 stopień endometriozy ma bardzo duży wpływ na jakosc komórek. To też zależy jak długo @olinka321 choruję na endometrioze. Czytałam gdzieś, że jeśli ktoś choruję długo to ma to większe konsekwencje niż jeśli ktoś ma nawet 4 stopień, ale np dopiero ta osoba zaczęła chorować. Pytanie też czy miała wyłuszczane torbiele z jajników. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale u mnie na tym jajniku po endomendzie było bardzo mało pęcherzykow. U mnie ten jajnik praktycznie nie pracuje 🤷🏻‍♀️
Ojejkuu to ty tez masz ta mende? Jak ona sie u ciebie objawiala?
 
A masz pomysł czemu u mnie na 10 dużych, dojrzałych pęcherzyków, przy estradiolu 3400, wyprodukowałam tylko 3 komórki (w tym 1 nieprawidłową)?
A skad wiesz, ze byly dojrzale? Zaplodnily sie? U mnie punkcje robili jak jajka mialy po 22mm. Ja w obu stymulacjach mialam pobrane 9 jajek, zapladnialo sie zawsze 6. W pierwszej stymulacji w 3ciej dobie byla jedna piekna komorka i mam z niej corke. W drugiej stymulce uzyskali 4 blastki.
 
No to ja juz po pierwszym zastrzyku w punkt 19 ;) Po 5 minutach oczywiscie znowu malam to uczucie suchosci w buzi nie do zapicia ;) Nie wiem skad ta reakcja. Dokladnie ja zapamiatela ze stymulacji dwa lata temu i teraz inne leki a jest tak samo ;)
A Ty idziesz krótkim protokołem? Ja dzis trzeci dzien 😊 prawie łeb w łeb będziemy szły ❤
 
Ooooj uczy, uczy .. ja przed pierwszym podejściem już oglądałam ciuszki, planowałam sesje ciążowa, jak powiadomić naszych rodziców i przyjaciół, liczyłam sobie w kalendarzu kiedy zajdę , kiedy będziemy mogło jeszcze jechać na wakacje przed przyjściem dzieciaczka na świat .. tearz widzę jakie było naiwne moje podejście .. ale tego nikt nie uczy , nikt nie mówi , jaka to trudna i nieprzewidywalna droga . Ja tez słyszałam wielokrotnie , ze ktoś „ zrobił sobie invitro” i był dzidzius. Wiec byłam przekonana , ze sobie „ zrobimy to invitro” i w końcu się uda... teraz przed 2 podejściem mam totalnie inne nastawienie . Na forum wszystkiego się dowiedziałam - nie od lekarzy . I teraz jestem bardziej świadoma z „ czym to się je” [emoji6]także dziewczyny love You all 🥰

Jakbym czytała swój wpis [emoji8]
 
reklama
Ta
Ostatnio jak rozmawiałam z embriologiem to wiem, że 3 i 4 stopień endometriozy ma bardzo duży wpływ na jakosc komórek. To też zależy jak długo @olinka321 choruję na endometrioze. Czytałam gdzieś, że jeśli ktoś choruję długo to ma to większe konsekwencje niż jeśli ktoś ma nawet 4 stopień, ale np dopiero ta osoba zaczęła chorować. Pytanie też czy miała wyłuszczane torbiele z jajników. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale u mnie na tym jajniku po endomendzie było bardzo mało pęcherzykow. U mnie ten jajnik praktycznie nie pracuje 🤷🏻‍♀️
Tak. Miałam wyłuszczane. I faktycznie kiepsko pracuje ten jajnik.
 
Do góry