reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Gotart dzieki za pamiec, my sobie rosniemy, dzis 16+6 :) w brzucholku 2 krolewny. A jak u WasCiebie? Jak sie ma Alusia? Dajesz rade? Odpoczelas juz od rzyganka i zgagi.? :D
Już 16+6?!wow...ale zleciało! I super, że dziewczynki, gratuluję! A jak się czujesz? Wisisz nad kibelkiem? Tym razem obyło się bez krwawien i stresów? U nas dobrze. Mała rośnie jak na drożdżach. Za rzygankiem nie tęsknię choć uraz do jedzenia pozostał.. Ale po porodzie zgaga zniknęła i jeść już można.
 
reklama
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ nie puszczamy za wgryzanie się kropków w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* ❤️
MARZEC to miesiąc miłości i pełen magii, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .

Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*

Shake it up baby, twist and shout :)

Będzie sie działo


Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz


Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)


2019-03-29 Vinszka IV weryfikacja + USG
2019-04-01 Marzycielka7 wizyta przed punkcją
2019-04-01 Kingul podglądanie maluszka ❤️
2019-04-01 pini88 beta
2019-04-03 lafantynka termin porodu
2019-04-03 Megi1985@ podglądanie maluszka ❤
2019-04-08 Dzoannna monitoring cyklu przed transferem
2019-04-10 ilmenau termin porodu
2019-04-10 Kingul II prenatalne ❤️
2019-04-10 dżoasia podglądanie maluszków❤️
2019-04-11 Kokoszka33 II prenatalne ❤️
2019-04-15 Mieciu85 termin porodu
2019-04-23 dżoasia II prenatalne ❤️ ❤️
2019-04-25 Justyska13 kolejne badania przed stymulacja i wizyta w klinice
2019-05-28 Megi1985@ termin porodu
2019-05-28 Ela86 termin porodu
2019-05-29 goffa13 wizyta z lekarzem prowadzącym przed criotransferem
2019-05-31 annemarie termin porodu
2019-06-11 Never give up termin porodu
2019-07-03 Beata 4 termin porodu
2019-07-14 sssurykatka termin porodu
2019-07-14 Biedroneczka83 termin porodu
2019-08-11 Dgd termin porodu
2019-08-15 Majaaa termin porodu
2019-08-28 Kokoszka33 termin porodu
2019-08-29 Kingul termin porodu
2019-08-31 dżoasia termin porodu
 
Ja czasami mam takie bóle jak przed okresem sama juz nie wiem czy to dobry zwiastun.
Juz wariuje 7 transfer a ja coraz gorzej to przeżywam.
Ja mam takie delikatne ciągnięcia ale codziennie,
Powiedzcie mi co zabrac na punkcję
Koszule nocna? Piżamę ? Czy ubierają w swoje ubranka?
Ja mialam swoją koszulke nocna i skarpetki :)
Dzień dobry szanownym Paniom,
Nie wiem czy to dobre miejsce na taki post, jeśli złe to proszę o przeniesienie do jakiegoś odpowiedniego tematu. Do rzeczy :
Staramy się z żoną o potomstwo z tym że mieliśmy mizerne skutki...Nie będę opowiadał całej historii bo nie o to chodzi. Zdecydowaliśmy się na in vitro ponieważ nie było już innej dla nas opcji. Punkcja przyniosła nam 15 komórek z czego 8 ładnych i dorodnych jak to dr określił. Komórki poddano zapłodnieniu i uzyskalismy 6 zarodków.
Pani która z nami rozmawiała powiedziała że mamy ładne blastocysty 6AA, moje drogie powiedzcie nam proszę czy to znaczy że mamy duże szanse na powodzenie ? Żona pyta czy da się jakoś ocenić jakiej płci mogą być dzieciaczki ? No i najważniejsze czy jeśli mamy blastki 6AA to czy na transfer dawać 2 zarodki bo chyba jest spore prawdopodobieństwo że mogą być bliźniaki,prawda?
Ja mialam 4AA i udalo sie za pierwszym razem :)
Dziewczyny mam złe przeczucia znowu to samo w nocy budzę się cała mokra od potu. Skurcze mam silne jak na okres. Mam złe przeczucia że ten 7 transfer nie będzie happy endem.
Jejku jestem aż tak beznadziejnym przypadkiem ...
A to dopiero 6dpt
Badz dobrej mysli, ja w 6dpt miałam już bete o 8:00 rano 43,3 [emoji3526] idz i Ty [emoji106]
czy jak pojadę 100km do laboratorium to nie zaszkodzę kropkowi?
Mysle ze w 6dniu to jesli mialo sie wczepic w endometrium to juz ladnie siedzi [emoji6][emoji3526][emoji3526]
 
@Vinszka dziś wielki dzień dla Ciebie. Trzymamy mocne kciuki za betę do nieba, a także za ujrzenie kropka na USG :)

dziewczynki poprawiłam już kilka błędnych dat, zgłaszajcie mi jeśli dalej coś się nie zgadza będę poprawiać.

Moje drogie na podkarpaciu piękne słońce z rana, życzę dziś wszystkim by ujrzeć słońse na niebie i w życiu :)
MIŁEGO DNIA!!!
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam złe przeczucia znowu to samo w nocy budzę się cała mokra od potu. Skurcze mam silne jak na okres. Mam złe przeczucia że ten 7 transfer nie będzie happy endem.
Jejku jestem aż tak beznadziejnym przypadkiem ...
A to dopiero 6dpt
Bierzesz nospe? Buscopan? Relanium?
 
Słońce ma do wit D to, że sprzyja syntezie, ale nadmiar promieni UV powoduje rozkład już powstałej witaminy, więc to trochę samoregulujacy się mechanizm. Przypadki hiperwitaminozy D ( a w konsekwencji hiperkalcemii i możliwości kamicy nerkowej) opisywano praktycznie tylko w wyniku sztuczneg przyjmowania ogromnych dawek typu 40 tys jednostek/dobę. Były pojedyncze zgłoszenia przypadków, gdzie te powikłania wystąpiły przy przyjmowaniu mniekszych dawek (do 5 tys/dobę) ale zawsze one szły w parze z chorobą układową u pacjenta (czyli potencjalnym uszkodzeniem kłębuszków nerkowych).

Hej. Gratulacje, bardzo ładne zarodki, ale jak już ktoś napisał wyżej, nie gwarantuje to pełnego sukcesu. Jeśli to wasze pierwsze ivf to.w mojej klinice rekomendują.podawanie 1 zarodka.
Płci nie da się.na tym etapie ustalić.bez genetycznego badania zarodka (które jest b drogie i jest małe.ryzyko uszkodzenia zarodka).

Słońce ma do wit D to, że sprzyja syntezie, ale nadmiar promieni UV powoduje rozkład już powstałej witaminy, więc to trochę samoregulujacy się mechanizm. Przypadki hiperwitaminozy D ( a w konsekwencji hiperkalcemii i możliwości kamicy nerkowej) opisywano praktycznie tylko w wyniku sztuczneg przyjmowania ogromnych dawek typu 40 tys jednostek/dobę. Były pojedyncze zgłoszenia przypadków, gdzie te powikłania wystąpiły przy przyjmowaniu mniekszych dawek (do 5 tys/dobę) ale zawsze one szły w parze z chorobą układową u pacjenta (czyli potencjalnym uszkodzeniem kłębuszków nerkowych).

Hej. Gratulacje, bardzo ładne zarodki, ale jak już ktoś napisał wyżej, nie gwarantuje to pełnego sukcesu. Jeśli to wasze pierwsze ivf to.w mojej klinice rekomendują.podawanie 1 zarodka.
Płci nie da się.na tym etapie ustalić.bez genetycznego badania zarodka (które jest b drogie i jest małe.ryzyko uszkodzenia zarodka).

Tak, zle sie wyrazilam. Slonce ma znaczenue, alw dopiero w przypadku dlugotrwalej ekspozycji calego ciala na mocniejsze slonce. A nie np 20min wiosenny spacer.
A przypadek, ktory znam mial miejsce u zdrowej, nie majacej peoblemow z nerkami osoby. Ja nie mowie zeby nue brac, tylko zalecam ostroznosc.
Ale spoko, juz sie nie odzywam [emoji6]
 
reklama
Do góry