reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
No hej dziewczyny. Lekarz powiedzial ze to 6 tydzien ciąży. W sumie to nie wiem jak oni ro wyliczaja??? Przeciez w poniedzialek mina 4 tygodnie od transferu. No dobra zarodek byl 5-cio dniowy wiec + 5 dni. Wiec na chwile obecna to niecaly piaty tydzien chyba nie? Niestety moj kropek to zamazana plamka bo luyeina wszystko rozmazala. Ale widac cos miedzy jajem plodowym a jajem żółtym. Czyli jest moj kropus. W czwartek jeszcze raz ide na potwierdzenie. Z tym ze o 13 mam nie brac luteiny zeby nie zamazala obrazu.
Też tego nie czaje ale liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki
 
Dziewczyny jestem skolowana :( niby ogólnie po podaniu 3dniowego zarodka Hcg zaczyna si3 produkować dopiero w 8dpt.. czyli wliczając u mnie to dziś.. Tak się zastanawiam ..eh :( do tego już sama nie wiem mam jakieś chyba brazowe plamienia.. sama nie wiem.. myślicie żeby jutro siknąć ?
 
A jak badacie to nasienie? Bo my jak robiliśmy zwykłe badanie to morfo wychodziło 2%.
Ale już przy dokładniejszych badaniach (MSOME) morfo 0% i duża fragmentacja dna.

To był grudzień 2014. Zwykle badanie w Novum -morfo 2%
Po 2 tygodniach w invimed robiliśmy MSOME - 0% a i b, kilka c. Chromatyna była ponad normę. Nie pamietam, chyba norma 30% a u nas 20%. Potem mąż zacza suplementację głównie wit E i l keratyny, byliśmy nastawieni ze posuplementujemy 2-3 trzymiesięczne cykle i in vitro. I ... w marcu ciaza naturalna. Niestety okazała się trisomią, ciąże przerwałam. Od października rozpoczęliśmy starania na nowo. Od tego czasu mąż był pod opieka androloga, co 3 miesiace robił rozszerzone badania z bardzo dokładna morfologia. No i na początku 0% potem zaczęło się po paru miesiącach poprawiać. Czasem około 1 czasem 2. Wiosna 3,2. Latem 1,6 przy in vitro jesienią 2016 było 0,8. Potem mąż nic nie brał z suplementów bo były 4 blastki, tylko odstawił rower i unikał przegrzewania. Nie miał takiego rygoru (wcześniej to nawet piwa bezalkoholowego nie chciał wypić jeśli nie było takie całkiem 0% - tak się wkręcał w rygor dbania) No a tu odpuścił i po pół roku wyszło ponad 5% , latem trochę spadło ale i tak było ładnie. Mam teorie ze najlepsza morfologia u nas jest wiosna a pod koniec lata/ na jesienią trochę słabiej bo temperatury wyższe.
We wrześniu byłam w biochemicznej ciazy z inseminacji. Trafił się program badawczy i mielismy za darmo i przy okazji pakiet badan za darmo. Teraz już nie badaliśmy morfologii, mamy wyniki z preparowania nasienia w czasie tej inseminacji ale nie ma tam morfologii. Nasienie na pewno się poprawiło bo na początku te rozszerzone badania wychodziły 0%
 
Dziewczyny jestem skolowana :( niby ogólnie po podaniu 3dniowego zarodka Hcg zaczyna si3 produkować dopiero w 8dpt.. czyli wliczając u mnie to dziś.. Tak się zastanawiam ..eh :( do tego już sama nie wiem mam jakieś chyba brazowe plamienia.. sama nie wiem.. myślicie żeby jutro siknąć ?
Plamienie implantacyjne obstawiam:)
 
Miałam wizytę 1 grudnia, ale kiepsko się czułam i przełożyłam na 22 grudnia (z nadzieją, że już nie będzie potrzebna). Mam jednak zle przeczucia co do mojej obecnej ciąży i obawiam się, że wizyta okaże się konieczna.
Mam nadzieję ze Twoje przeczucia są mylne i z Dzidzia wszystko będzie dobrze!:-)
 
reklama
No hej dziewczyny. Lekarz powiedzial ze to 6 tydzien ciąży. W sumie to nie wiem jak oni ro wyliczaja??? Przeciez w poniedzialek mina 4 tygodnie od transferu. No dobra zarodek byl 5-cio dniowy wiec + 5 dni. Wiec na chwile obecna to niecaly piaty tydzien chyba nie? Niestety moj kropek to zamazana plamka bo luyeina wszystko rozmazala. Ale widac cos miedzy jajem plodowym a jajem żółtym. Czyli jest moj kropus. W czwartek jeszcze raz ide na potwierdzenie. Z tym ze o 13 mam nie brac luteiny zeby nie zamazala obrazu.
Wiek ciazy określa się od okresu poprzedniego. Albo dni zarodka (np.5 u blastki) + 14 dni przed owulacja. Dlatego jak mnie ktoś zapyta „jak tam moje sprawy” a akurat przygotowywuje się do transferu to mówię ze jestem w ciazy, w drugim tygodniu tylk dziecko musza dopiero mi włożyć
 
Do góry