reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć,
Dziewczyny jaką dawkę encortonu dostawałyście przed podejściem do ivf czy innych procedur i czy była ona zwiększana jeśli wcześniejsza procedura nie powiodła się ?
Wiem, że w novum zwyczajowo podają encorton ale ciekawi mnie wielkość dawek.

Ja miałam najpierw dawkę 5 mg ale już do 3 transferu dali mi 10 mg
 
reklama
Marzec

11: Hess - wizyta u gina prowadzącego ciążę 
11: NOVA-2016- wizyta przed transferem
13: anika11 - usg Ludzika  
14: najki - wizyta
14: westaice - wizyta w trakcie stymulacji - podglądanie pęcherzyków
14: onadlaniego – usg Kropka
15: 24magda09 - wizyta u gina prowadzącego ciążę
15: megi - wizyta - rozpiska stymulacji
16: moniusia - wizyta wyjaśniająca niepowdzenia!
17: madzionga - usg MAluchów
17: aniolkowa.mama - słuchanie serduszka u położnej :rofl2:
22: Rada: kontrola stymulacji
23: Martini – wizyta pęcherzykowo-serduszkowa
23: Malina - wizyta
30: Nikaa - badanie prenatalne w II trymestrze
 
U mnie przy pierwszym transferze dostałam dawkę 7,5 mg , niestety nie udało się :(
Przygotowuje sie do drugiego i zaczęłam brać 15 mg
Czytałam, że dziewczyny takie dawki brały, więc mam nadzieję, że mi nie zaszkodzi a pomoże :)
 
Migall, ale skonsultowalas to z lekarzem? U mnie dali na wyrost bez badan. Dziewczyny biora wieksze dawki, ale robią konkretne badania. Chodzi o to, ze później trzeba umiejętnie schodzić z tego lęku i pewnie wydluzyloby to dalsze przyjmowanie tego leku.
 
Falka - pierwsza hiperka przyszła 4-5 dni po punkcji, brzuch miałam wzdęty, zaczęły się nudności lekkie i raz zwymiotowalam. Z każdym kolejnym dniem brzuch był coraz bardziej wzdęty. Kilka razy dziennie i w nocy łapały mnie takie bóle jakby skurcze w górze brzucha, trwały po ok 20 min i strasznie to bolało. Przechodziło po nospie. Miałam też coraz większe nudności, ale nie wymiotowalam. Prawie jeść nie mogłam, więc głową mnie bolała, ciągle głodna byłam. Jak poszłam do lekarza dostałam Dostinex i Clexane, w brzuchu pełno wody. Po Dostinexie mi nieco ułożyło, ale wszystkie objawy schodzily że 2 tyg. Przy kolejnych dwóch hiperkach było bardzo podobnie, ale te pojawiły się już następnego dnia po punkcji i bóle, te jakby skurcze trwały po ok 30 min. Przy czwartej hiperce było najgorzej, bo wymioty mnie męczyły razem z bólami, aż płakałam, w klinice dawali mi kroplowke nawadniajaca i te leki co wyżej. Jak później się okazało, było najgorzej, bo ciąża napędzila hiperkę.
Generalnie mogą pojawić się też duszności, wtedy trzeba jechac już do szpitala.
 
Migall, ale skonsultowalas to z lekarzem? U mnie dali na wyrost bez badan. Dziewczyny biora wieksze dawki, ale robią konkretne badania. Chodzi o to, ze później trzeba umiejętnie schodzić z tego lęku i pewnie wydluzyloby to dalsze przyjmowanie tego leku.

anika11 sytuacja wyglądała tak, że poinformowałam lekarza, że biorę taką dawkę :) zgodził się oczywiście.
Ja ten lek biorę, bo mam przeciwciała przeciw jądrowe, które mogą świadczyć o chorobie autoimmunologicznej.
Z dawek leku oczywiście pomoże mi zejść lekarz.
O jakich większych dawkach słyszałaś ?
 
reklama
Do góry