reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Migall jaka jest twoja historia przypomnij. Masz wskazanie do badan.

Właściwie staram się zajść w ciążę od 2002 r. Miałam pozytywne testy i rosnące bety ale tylko do 12 tygodnia :(
Mam zaburzone dwie mutacje MTHFR, zoperowałam przegrodę w macicy a jeden jajowód jest niedrożny, i niestety już bardzo niskie AMH 0,13 .....a co jeszcze, tego nie wiem :(
 
reklama
No to dziwne ze nie szuka przyczyny ale zazwyczaj tak to jest same musimy szukać. Ja bym zrobiła nk na twoim miejscu i wybrała sie do immunologa może jeszcze cos zleci. Ja robię immunofenotyp w katowicach nie wiem jak to wygląda w Warszawie. Jest na tym forum temat poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne tam dziewczyny sa bardzo obeznane na pewno pomogą. Pisze z tel. Nie wiem jak wkleić link ale pewnie odnajdziesz.
 
migaall,

NK czyli killier zeller naleza do podstawowych badan immunologicznych ,przy ktorych bada sie jeszcze antyciala, mutacje ,krzepliwosc krwi itp.-jezeli juz to wyjda NK we krwi.
Ja zrobilam dodatkowo drapanko macicy,robi sie to okolo 20 dnia cyklu,przy okazji stwierdza sie obecnosc bakterii ,itp.ktore zagrazaja rowniez zarodkowi i implantacji.
Ja w macicy NK nie mam ,a we krwi mam.Moze to byc powodem niepowodzen,ale nie musi .Tylu ilu lekarzy,tyle tez zdan na ten temat.

Genetyke robiliscie?
 
migaall,

NK czyli killier zeller naleza do podstawowych badan immunologicznych ,przy ktorych bada sie jeszcze antyciala, mutacje ,krzepliwosc krwi itp.-jezeli juz to wyjda NK we krwi.
Ja zrobilam dodatkowo drapanko macicy,robi sie to okolo 20 dnia cyklu,przy okazji stwierdza sie obecnosc bakterii ,itp.ktore zagrazaja rowniez zarodkowi i implantacji.
Ja w macicy NK nie mam ,a we krwi mam.Moze to byc powodem niepowodzen,ale nie musi .Tylu ilu lekarzy,tyle tez zdan na ten temat.

Genetyke robiliscie?

annemarie z genetyką wszytko ok, z krzepliwością niby też, ale ze względu na zaburzoną mutacje mthfr mam do końca życia brać acard. Antyciała tylko częściowo zrobione, niby wszystko ok.
Ostatnio zbadałam homocysteinę (wynik mam w normie) i insuline na czczo, niestety tutaj ledwie mieszczę się w dolnej normie więc i to może być problemem :(
Obecnie czekam na wynik zespołu antyfosfolipidowego.


A ogólnie jest tak jak piszesz "ilu lekarzy tyle zdań" i bądź tu mądry :(

annemarie co bierzesz na NK? Są jakieś leki, które pomagają w tej sytuacji?
 
annemarie z genetyką wszytko ok, z krzepliwością niby też, ale ze względu na zaburzoną mutacje mthfr mam do końca życia brać acard. Antyciała tylko częściowo zrobione, niby wszystko ok.
Ostatnio zbadałam homocysteinę (wynik mam w normie) i insuline na czczo, niestety tutaj ledwie mieszczę się w dolnej normie więc i to może być problemem :(
Obecnie czekam na wynik zespołu antyfosfolipidowego.


A ogólnie jest tak jak piszesz "ilu lekarzy tyle zdań" i bądź tu mądry :(

annemarie co bierzesz na NK? Są jakieś leki, które pomagają w tej sytuacji?
Kochana,poczytaj nasza wczorajszą dyskusję,po poludniu temat wypłynął,muszę się streszczać bo jestem w pracy.
 
Kochana,poczytaj nasza wczorajszą dyskusję,po poludniu temat wypłynął,muszę się streszczać bo jestem w pracy.[/QUOTE]

ok :) ale też pewnie jutro, bo dziś czasu brak
Dzięki :)
 
ja tylko na chwilkę. u mnie niestety kolejna porażka. ciąża biochemiczna. także dziś się upiję, otrząsnę i rozpoczynam przygotowania do crio.

czy jest wśród Was osoba, która miała słabe endo i poradziła sobie z tym? ja miałam 7mm w dt, później wzrosło do 14mm, a następnie spadło do 8mm, a dziś ledwo ponad 5 mm.
 
Hej kochane.

Magda, nie pij mała, przygotowuj organizm dla następnego kropka! ;* Te życie takie pop....yy.. głupie :(


Ja dziś kupiłam witaminkę D, będę łykać. Chciałam zrobić badanie, ale jak zobaczyłam, że kosztuje ponad 100 zł to się przeraziłam :O Ponoć niedobory wit. D. też przy ivf potrafią namieszać - słaba jakość, ilość komórek. W tej klinice do której jadę też kładą na to nacisk na wit. d i dhea.
Także łykam i mam nadzieję, że tym razem rozwalę system ;P

Ponadto, w klinice, w której byliśmy ostatnio powiedzieli nam, że nie podchodzi się do ivf od razu podejście po podejściu, że 3-4 m-cy przerwy powinno być. Ja podeszłam od razu, może dlatego też jakość komórek była zrypana.. Teraz zrobię wszystko jak najlepiej, tsh zbite, witaminy, przerwa. Zobaczymy, jeśli będzie znów bardzo źle to wtedy złożę broń. Lepiej próbować niż żałować, że się czegoś nie zrobiło :) No, ale niech nas najpierw zakwalifikują.

Aha, na tvn style co sobotę leci program o ivf dla chętnych :)
 
reklama
Nikaaa superowo! :) :) :) 3,28cm największego szczęścia <3
Magda u mnie endo bez szału...ostatnio było coś ponad 7mm na około 9dni przed transferem. Finalnie nie wiem do ilu wzrosło, bo przy crio już mnie nie badali. U mnie orzechy brazylijskie, czy czerwone winko nic nie dały. Lekarz przepisał mi Acesan i globulki dopochwowe Sildenafili zwane...(uwaga, uwaga :D) kobiecą viagrą :D http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=62243
Czy pomogło? nie wiem...warto pewnie spróbować.
 
Do góry