reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
DorotaMie - nie pomyliłam się, AMH mam 29, więc komórek w brud. Nie wiem jak to z wiekiem będzie. Z pewnością maleje AMH z każdą owulacją czy stymulacją.

moniusia - u mnie niedoczynność wykryto przypadkiem. Internistka zleciła mi TSH przy okazji innych badań. Gdy wyszło za duże, skierowała mnie do endokrynologa i tam miałam robione inne badania, które potwierdziły niedoczynność, tak samo usg tarczycy tez wyszło, że nie jest ona jednorodna i ze mam guzki, ale po lekach wchlonely się.
Po tym wszystkim skojarzyłam też, że tyję tak z 1 kg /mc. I waga spora się uzbierała zanim leki zaczęły działać.
 
Ostatnia edycja:
Hess, dzięki za odp, choć ja nie melissa :)))) aa, no tak.. no własnie mi wyszło tylko po tsh, reszta wszystko ładnie, tyle, że kazali brać lek, z uwagi na starania, ale rzuciłam to w diabły.. nikt mi nie stwierdził niedoczynności, mam nadzieję, że u mnie to nie ma na nic wpływu. Z tym Twoim amh to szok .. niby dobrze, a tu jednak okazuje się, że niezbyt...;//// myślę, że znajdą lekarstwo :)

anne, ufff już w poniedziałek? Super :))))
 
reklama
[h=3]Anti-Müllerian Hormone czyli AMH[/h]To hormon, który jest produkowany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku kobiet jego produkcja odbywa się w jajnikach. Do około 25-tego roku życia jego ilość jest stała, natomiast później zaczyna się zmniejszać aż do momentu menopauzy. Wówczas wydzielanie hormonu zanika. AMH jest zatem doskonałym wyznacznikiem zbliżającego się klimakterium albo przedwczesnego wygasania czynności jajników.


Jeśli z kolei jego poziom jest zbyt wysoki może to świadczyć o zupełnie innej chorobie – Zespole Policystycznych Jajników. Określenie jego poziomu we krwi umożliwia w miarę dokładne przewidzenie nadejścia menopauzy. Wiarygodność badania jest tym większa, im mniejsze jest stężenie AMH. Im bliżej klimakterium tym wyznaczenie czasu wejścia w okres niepłodności jest bardziej dokładne.

BETY--- kto Ci takie sciemy opowiada ????:-):-):-) myslalam ze juz duzo wiem,ale wynika z tego ,ze ciagle glupia;-);-);-)
 
Do góry