reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
kachna jakiej morfologii były Twoje maluchy?
aniołkowa.mama 4bb to bardzo dobry zarodek :tak:

Czy któraś z Was miała podany zarodek 3BC? i się udało...???

info z mojej biblii:

[FONT=&amp]Za pomocą pierwszej litery – ocena węzła zarodkowego (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A – C), z którego powstanie ciało zarodka:
A – wiele komórek, ściśle ułożonych;
B – kilka komórek luźno ułożonych;
C – bardzo mało komórek.
Za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, które biorą udział w zagnieżdżeniu zarodka i z których powstanie łożysko i błony płodowe:
A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
C – bardzo mało dużych komórek.
Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej.
Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB.[/FONT]


Co do zarodków nawet morula w 5 dobie rokuje jakoś. No ale morula A albo B , natomiast C już nie.
wczesne blastocysty "jedynki", blastocysty pełne " 2" i "3" tez AA, AB, BB ale BC już mniej.. Z "czwórkami" jest różnie i CC się implantują, ale żadko. Poza tym cyferka C świadczy o jakieś wadzie, którą zarodek może nadrobić albo i nie. Na przykład 1BC B - świadczy ze komórki z których powstanie człowiek, sądobrej jakości. Natomiast C - że będzie problem z implantacją, albo z łożyskiem = poronienie. Bo z tej grupy komórek powstaje trofoblast, łożysko.

Co rokuje świetnie:
5AA, 5AB, 5BB
4AA, 4AB. 4BB
3AA, 3AB, 3BB

Co rokuje dobrze:
2AA, 2AB, 2BB
5BC, 4BC - albo slabo..

Co rokuje tak sobie:
1AB, 1BB,
P8A, P8B
5CC,4CC, 4BC, 2BC - te ostatnie 4 jest trudno sklasyfikować, bo mogą być tu jak i w grupie świetnie/dobrze rokujących. To zależy od teorii.

nie rokuje:
5CD, 4CD (takich zarodków nie widziałam nawet na forum)
P8C, P8D, - tych nawet nie mrożą.
16B, 10B, 16D...zarodki nie kompaktujące, często już obumarłe albo powoli się zatrzymują
8B, 8C, 8D zarodki z 3 doby..
TO JEST ZIMNA STATYSTYKA I DZIEWCZYNY KTÓRE MAJĄ POZYTYWNE BETY ZE SŁABSZYCH ZARODKÓW NIECH NIE ŚWIRUJĄ ODRAZU!!! bo to tylko rokowania, nawet najlepsze zarodki się nie implantują, a te słabsze tak...


W 5 dobie uważa się za bardzo dobre zarodki powyżej 3BB czyli 3BB, 4BA, 5AB, 6AA. Pierwsza literka mówi o ugrupowaniu komórek z których zostanie zbudowany człowiek, klasa A i B to najlepsze, C i D niekoniecznie. Druga literka to mówi o komórkach z których powstanie łożysko, czyli odpowiadją one tez za implantacje. A, B duże szanse na implantacje, C i D już mniej. W 5dobie zarodek może być morulą, albo blastocystą (stopien rozwoju). Stopnie rozwoju blastocysty:stadium 1 (np. 1AA, 1BB) - bardzo wczesna blastocysta 2 - blastocysta 3 - pełna blastocysta 4- uwalniająca się blastocysta 5- blastocysta poza otoczką.


(źródło: forumowiczki - głównie kate-p7 ) :)))))))))
 
Od kilku dni widzę jak mi się brzuch rusza jak maluch spacerują raz na prawej stronie mam bardziej wypukły brzuch a czasem ale rzadziej na lewej no i chyba czuję już pierwsze ruchy jednego ale na razie na 100% nie jestem pewna bo to szmeranie jest bardzo krótkie i delikatne
 
Dziewczyny?? ;( mam takie plamienia z małymi skrzepkami jak by szare czarne prawie takie jak by brudny sluz? Krew? Nie umiem
Okreslic macie jakies doświadczenie? Moze byc ze to juz sie kończą plamienia czy to .. to najgorsze ? Jest tego mało ale jest ... Żadnych boli do tej pory jeszcze nie miałam brzucha ani nic .. Jak komus cos świta dajcie znac..
 
reklama
Dzieki kachna84 ja miałam chyba takie plamienie po laparoskopi Juz na samym koncu jak sie goilo wszystko ale tutaj moze co innego znaczyć .. Ale uspokoiłas mnie troche dzieki
 
Do góry