reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
dzieki dziewczyny! planowo kolejna werke mam w sobote ale juz wiem, ze nie wytrzymam z taka informacja dla meza do soboty wiec jutro smigam na bete zeby zobaczyc czy przyrasta i jak bedzie oki to w czwartek mu powiem...cała noc nie spałam z wrazenia...ale dzisiaj maz gdzies na spotkaniach w Pl wiec nie musze sie martwic ze sie wypaplam haha

bzz no własnie co u Ciebie? jak sie czujesz???

Dziewczyny a jak mam obliczyc termin porodu???
 
Ostatnia edycja:
dzieki dziewczyny! planowo kolejna werke mam w sobote ale juz wiem, ze nie wytrzymam z taka informacja dla meza do soboty wiec jutro smigam na bete zeby zobaczyc czy przyrasta i jak bedzie oki to w czwartek mu powiem...cała noc nie spałam z wrazenia...ale dzisiaj maz gdzies na spotkaniach w Pl wiec nie musze sie martwic ze sie wypaplam haha

Dziewczyny a jak mam obliczyc termin porodu???

tak myslalam, ze trudno bedzie wytrzymac z taka nowina-> nie ma sensu, poplaczacie sie razem ze szczescia:-)
wklejam linka, gdzie mozesz obliczac termin porodu
KALKULATOR CIĄŻY PO IN VITRO
http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php

wedle moich wyliczen, wychodzi 30 marzec :-)
 
W Gamecie w Gdyni 2 razy. Za pierwszym razem, nie było źle, za drugim zauważyłam wiele rzeczy, które mi się nie podobały. Problem to wg mnie lab embrio. Nigdy nie udało mi się tam podać blastocysty, max to morula, 8C. Ogólnie w Invikcie wszystko wygląda bardziej profesjonalnie. Nawet transfer, wszystko widzisz, masz pełną kontrolę, możliwość akupunktury, spotkanie z psychologiem.
Mi program wyszedł taniej tu, choć ceny są porównywalne.
iwka ja też drugi raz byłam w gamecie, sama nie wiem po co tam poszłam, myślałam, że w inv. było słabo, a w gamecie okazało się jeszcze gorzej
wracam do gdańska
assiek, buziaki dla maluszków/maluszka
 
1 dzień mnie nie ma i tyle się dzieje!
Asiiek, Iwka55 baaardzooo co gratuluję :-) Super wiadomość!!!:-D
A jak wasze samopoczucia?

Mi podali wczoraj 2 3-dniowe morule. Leżę sobie i odpoczywam;-)

Pozdrowienia dla świeżo zaciążonych i starających się!
 
iwka ja też drugi raz byłam w gamecie, sama nie wiem po co tam poszłam, myślałam, że w inv. było słabo, a w gamecie okazało się jeszcze gorzej
wracam do gdańska
Wiesz, ja do tej pory nie rozumiem czemu tam zostałam, straciłam tyle pieniędzy, łez. Drugi program to było ok. 70 zastrzyków.

Asiiek Ja chyba betę zrobię programowo w sobotę, nie będę i tak wiedziała czy dobrze przyrasta, a nie chcę się stresować, może się skuszę w piątek na sikańca. Muszę się wreszcie przekonać czy one wogle działają, czy tak jak zawsze myślałam wszystkie są zepsute :) :) :)
Brzuch ciągnie okresowo, ale dr poiwedziała, że to świadczy, że jest ok.

Oznaczenie zarodków
Przykłady:
- 6D to zarodek, który nie osiągnął stadium blastocysty i ma 6 komórek o bardzo dużej ilość fragmentów cytoplazmy
- 8C to zarodek, który nie osiągnął stadium blastocysty i ma 8 komórek o dość dużej ilość fragmentów cytoplazmy

Oznaczenie blastocyst
- cyfra oznacza stopień rozwoju zarodka
- pierwsza litera oznacza jakość embrioplastu, czyli węzła zarodkowego, który znajduje się wewnątrz blastusi
- druga litera oznacza jakość trofoblastu czyli komórek znajdujących się w części zewnętrznej kosmówki, z której potem powstaje łożysko
- przykłady: 4AA, 3AB, 5BB

Stopnie rozwoju blastocysty:
1 – jama blastuli mniejsza niż połowa pojemności zarodka
2 – jama blastuli większa niż połowa pojemności zarodka
3 – kompletna blastocysta, jama wypełnia cały zarodek
4 – rozwinięta blastocysta, jama większa niż zarodek, cienka otoczka
5 – blastocysta wydostaje się z otoczki
6 – blastocysta wydostała się z otoczki

Jakość embrioplastu (ICM):
A – wiele komórek, ciasno upakowane
B – kilka komórek, luźno zgrupowane
C – bardzo niewiele komórek

Jakość trofoblastu (TE):
A – wiele komórek, tworzą spójną warstwę
B – mało komórek, tworzą luźny nabłonek
C – bardzo mało dużych komórek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
lulin to teraz lez i odpoczywaj :-)
iwka ja tez czuje sie okresowo...ja juz dzisiaj smigam po testy tylko czekam az przestaie padac bo leje jak cholercia wrrr...a jutro druga beta i wtedy jak mezu wroci z pracy zrobie mu niespodzianke!!! juz obmysliłam plan..wiec tak w lazience ( bo moj zawsze po pracy idze do kibelka umyc lapki) na lustrze czerwona szminka napisze "tak to nie sen" ( czy cos w tym stylu) połoze buciki i jak wyjdzie to test.. a rodzice dostaną fasolke z napisem czesc babciu i dziadku :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
lulin to teraz lez i odpoczywaj :-)
iwka ja tez czuje sie okresowo...ja juz dzisiaj smigam po testy tylko czekam az przestaie padac bo leje jak cholercia wrrr...a jutro druga beta i wtedy jak mezu wroci z pracy zrobie mu niespodzianke!!! juz obmysliłam plan..wiec tak w lazience ( bo moj zawsze po pracy idze do kibelka umyc lapki) na lustrze czerwona szminka napisze "tak to nie sen" ( czy cos w tym stylu) połoze buciki i jak wyjdzie to test.. a rodzice dostaną fasolke z napisem czesc babciu i dziadku :)
ale słodko:-D
 
Do góry