reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny moje kochane, a wiecie może czy subpopulacje limfocytow można badać w trakcie @? Poszłam zrobić w piątek jeszcze przed @ ale jak już zapłaciłam, odczekalam swoje w kolejce i weszłam do gabinetu to pani powiedziała, że w piątki tego nie pobierają.... A w weekend przyszła @ i się teraz zastanawiam bo jutro bym poszła....
 
Dziewczyny moje kochane, a wiecie może czy subpopulacje limfocytow można badać w trakcie @? Poszłam zrobić w piątek jeszcze przed @ ale jak już zapłaciłam, odczekalam swoje w kolejce i weszłam do gabinetu to pani powiedziała, że w piątki tego nie pobierają.... A w weekend przyszła @ i się teraz zastanawiam bo jutro bym poszła....

Sykatynka-
przypuszczam,ze to nie ma wplywu na wynik badania,bardziej bym sie zastanawialm np.przy zapaleniu migdalow czy jakims innym procesie zapalnym...zadzwon rano i zapytaj:tak:
 
Za mną wizyta. Startujemy po @, powinna być 6 lutego. Tym razem będzie Puregon na początek.
Dostałam też Eutyhrox 25 na moje TSH - moja gin twierdzi, że norma przy staraniach o dziecko to 2,3 - ja mam 2,2 ale... coś tam dała - mam brać 1/2 tabletki. No i chyba tyle z wizyty.

Giza - i tak trzymaj... tzn trzymajcie !!! :-)

Dziewczyny, jeśli chodzi o ZD - moja córcia miała przezierność karkową powyżej normy i testy Pappa też wyszły słabo - ryzyko ZD było duże ale nie zdecydowaliśmy się na amio. Córeczka jest zdrowa. Wiem, że w niektórych krajach odchodzi się od testów Pappa bo to bardziej "statystyczne" badanie i większą uwagę przykłada się do USG. Ważne aby było robione na dobrym sprzęcie.
 
A z drugiej strony, to moja mama mi dała do myślenia na temat tych papka i amnio itd., jak jej kiedyś powiedziałam, że będę chciała zrobić te wszystkie badania plus jakiś pakiet badań genetycznych które robiła moją koleżanka w ciąży, to zapytała po prostu: a co będzie, jak coś wyjdzie? ZD się albo co innego.... Co zrobisz? Proste pytanie, Ale w sumie dopiero wtedy się zastanowilam, że nawet jak by coś dla wyszło to przecież i tak nigdy w życiu bym nie usunęła ciąży.... Więc pokocham to dziecko takie, jakie będzie.... Teraz przed ew. Ciąża robię badań ile wlezie, żeby ew. Zapobiec ponownej utracie, ale jak już będę w ciąży to chyba odpuszczę te wszystkie badania, bo przecież i tak nic one nie zmienią..
 
A z drugiej strony, to moja mama mi dała do myślenia na temat tych papka i amnio itd., jak jej kiedyś powiedziałam, że będę chciała zrobić te wszystkie badania plus jakiś pakiet badań genetycznych które robiła moją koleżanka w ciąży, to zapytała po prostu: a co będzie, jak coś wyjdzie? ZD się albo co innego.... Co zrobisz? Proste pytanie, Ale w sumie dopiero wtedy się zastanowilam, że nawet jak by coś dla wyszło to przecież i tak nigdy w życiu bym nie usunęła ciąży.... Więc pokocham to dziecko takie, jakie będzie.... Teraz przed ew. Ciąża robię badań ile wlezie, żeby ew. Zapobiec ponownej utracie, ale jak już będę w ciąży to chyba odpuszczę te wszystkie badania, bo przecież i tak nic one nie zmienią..

witam Cie satynka:) mi to samo pytanie zadał chłopak co jesli okarze sie ze dziecko bedzie z ZD przeciez nie usuniesz a bedziemy kochac to dziecko równie mocno jak zdrowe...:) fakt ciezko o tym mówic ale te dzieci to równiez nasze dzieci...:) chociaz wszystkim mamom zycze urodzenia zdrowych pociech!:) ja jestem jeszcze na gonapeptylu do 10.02...w sobote zrobilam morfologie i zmartwil mnie jeden wynik % neutrocytów 46.7 % 48.7 - 70.1...bardzo nisko co to oznacza bo juz wyczytalam ze "Neutrocyty (NEUT)

  • Ich zwiększenie można zaobserwować w przypadku zakażeń organizmu, chorobach nowotworowych, po urazach, krwotokach, zawałach, w chorobach metabolicznych, u palaczy, a także u kobiet znajdujących się w trzecim trymestrze ciąży.
  • Spadek liczby NEUT występuje często podczas zakażeń grzybiczych, wirusowych, bakteryjnych, spowodowanych pierwotniakami (np. malaria), a także w przypadku uszkodzeniu szpiku kostnego."...............................:/ reszta prawidlowa tzn niema ani nisko ani wysoko ...
    CALINECZKA to gratuluje wytrwałosci ja staram sie tez niejesc słodyczy i duzo warzyw i nabialu ;)
 
Daria, ja też miałam obniżony poziom neutrocytow, ale lekarka powiedziała, że to nic czym należy się przejmować... Zresztą masz nieznacznie poniżej normy więc to nic takiego:) i masz rację, trudno czasem rozmawiać o takiej ewentualnosci jak urodzenie chorego dziecka, ja rzadko o tym mówię trochę żeby nie zapeszyc, taka głupia psychiczna blokada.... Ale wiadomo, kochać będę tak samo mocno.... Ale na pewno byłoby trudniej.....
 
Kochana Dario:-)
Ja mam drugi raz za mało leukocytów, a co za tym idzie też tych składowych, co się na leukocyty zaliczają.
Mam tak drugi raz, jak robię tam morfologię. Sam lekarz mi powiedział, że dużo osób przychodzi z zaniżonymi leukocytami, że to wina laboratorium, że mają jakieś odczynniki zaniżone i takie później kwiatki wychodzą.
Nie martw się:-)
Giza, wielkie gratki za super przyrost bety!!!!!Może będą bliźniaki, od razu podójne szczęście, jako wynagrodzenie tylu nieudanych transferów:-)
 
reklama
Cześć dziewczynki

Nie dziękuję za wszystkie kciuki i proszę o więcej;-).
Dziś dopiero mój 3dpt , na szczęście jutro jadę do pracy to jakoś może zleci.
Dzwoniłam wczoraj do kliniki i mój 3 zarodeczek dotrwał do 5 doby i został zamrożony. Ale się cieszę .

Kikifish - Nie wiem czy próbowałaś kiedyś pić herbatę z imbirem. W garneczku gotujesz wodę , wrzuca się herbatę i kawałek obranego świeżego imbiru (ok. 2-3 cm) + cukier jeżeli słodzisz. Gotuje się to jakieś 10 min a potem wlewa się mleko i gotuje jeszcze trochę. Imbir ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne także może Ci pomoże na gardło. Ja to piję przy przeziębieniach bo od herbaty z cytryną już mi się czasem chce się wiesz co.
Pytałaś o moje samopoczucie , w zasadzie czuję się bardzo dobrze. Nic mi nie jest. Czasem coś zakuje i tyle gdyby nie nawracające myśli to by było super. Szkoda że nie da się ich wyłączyć.

Olusia
- Cześć mam pytanie , wysyłałaś mi już może tą lutkę bo źle sobie obliczyłam i to co mam starczy mi tylko do soboty. Jeżeli tak to dzięki bardzo.

GizaS - Gratuluję raz jeszcze. Odezwij się po wizycie bo jestem ciekawa czy będziesz miała już USG .
 
Do góry