reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej dziewczynki trzymam dzis kciuki za wasze betki :)
Mam pytanko dotyczace estrofemu.Jak to jest w waszych klinikach czy po pozytywnym wyniku macie go odrazu odstawic?Przez przypadek znalazlam info w necie ze ten lek jak najbardziej moze wplynac na plod i ulotce wyczytalam ze natychmiast odstawic jesli jest ciaza.Oczywiscie sama sobie nie odstawie ale nie ukrywam ze mocno mnie to zmartwilo.Tymbardziej ze biore go az 3razy dziennie.Chciala bym wiedziec czy waszych klinikach tez to praktykuja moze po in vitro na sztucznym cyklu to konieczne?Justys,Goga wy dalej bierzecie czy juz nie?
 
Mam wynik homocysteiny 10,35 a norma to 3,70-13,90 czyli trochę wysoka. Co o tym sądzicie???
Kwas foliowy z kolei wyszedł mi >20,0 a norma to 4,6-18,7 więc wychodzi na to, że jestem porządnie nafaszerowana. Nie mam pojęcia co z tą homocysteiną, mój gin pewnie powie to co zwykle "ale w normie", a Wy co sądzicie o takim poziomie?
 
Calineczka - ja też mam od zawsze okres jak w zegarku i owulacja występuje, wszystkie hormony idealnie w normie, nadwagi nie mam... a hiperinsulinemię mam... u mnie to akurat nie miało chyba wpływu na starania, bo po wprowadzeniu diety i metforminy nadal się nie udało, ale jeśli lekarz zlecił ci badanie cukru, to widocznie coś podejrzewa, a tak to po prostu sprawdzisz... jeśli cukier na czczo masz podwyższony to może być coś na rzeczy... a jako że taka dawka glukozy to jednak obciążenie dla organizmu i nie powinno się takiego badania wykonywać zbyt czesto, to wykorzystaj to badanie krzywej cukrowej i zrób i krzywą insulinową, aby później ew. nie powtarzać obciążenia glukozą...

Quinnie - ja robiłam badania na myco i urea, to był wymaz, wyniki miałam ujemne, więc stwierdziłam, że mąż nie musi robić tych badań... nie wiem czy dobrze...
Biedny maluszek, stwierdzono u niego cukrzycę, czy na razie obserwują?

Kate - kciuki za ogromniastą betę, która mam nadzieję, że wyjdzie na przekór twojemu niedowiarstwu :)
Hess - kciuki za jajca! i za ich zapładnianie!
 
Milka - ja estrofem miałam brać jeszcze dość długo... odstawili mi dopiero w siódmym tygodniu... ale nie wiem, czy jestem dobrym przykładem :(
Migotka - dla prof. Jerzak ta homocysteina i tak byłaby za wysoka... chociaż nieznacznie, mówiła mi, że poziom powinien być poniżej 10... a ten wysoki kwas foliowy może chyba świadczyć o tym, że nie wchłania się dobrze, brałaś femibion natal? Tam kwas foliowy jest w tej formie, która się najlepiej wchłania...
 
Sykatynka, dzięki jeszcze raz, może ma to u mnie wpływ, bo jednak te komórki są słabe, bo co innego miałoby wpływać, mam nadzieję, że w kwestii genetycznej jest ok. U Ciebie zarodki dzielą się, są dobrej klasy, a u mnie nie, więc mam nadzieję, że to będzie dobry trop. Cieszy mnie bardzo zapłodnienie wszystkich komórek.
 
Sykatynka brałam kwas na receptę 15 mg, ale od miesiąca pije tylko Inofolic dwie saszetki dziennie, więc wydaje mi się że ten kwas w Inofolicu powinien się dobrze wchłaniać...
A co do homocysteiny to w takim razie powinnam jednak brać leki typu clexane?
 
reklama
Do góry