reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hope gratulacje! Masz betę bardzo podobna do mojej w 9 i 11 dpt, a u mnie jeden Synuś więc niekoniecznie bliźniaki (choć przecież podwójne szczęście też jest super :)

Sonia przykro mi bardzo :( wiem, że łatwo się mówi, ale nie poddawaj się, w końcu każdej się uda! Nie ma innej opcji
 
reklama
Ona luteina to naturalny progesteron i jest wykrywalny w badaniu krwi, tym samym na podstawie wyniku można zmniejszyć/zwiększyć dawkę leku aby osiągnąć optymalny poziom. Duphaston to natomiast sztuczny progesteron, jeżeli więc bierzesz teraz tylko jego to nie będziesz w stanie zbadać z krwi jaki masz jego poziom.
 
HOPE gratuluję pięknej bety.

U mnie dzisiaj 11dpt, beta 2.:-:)-:)-(
Dziewczyny mam prośbę, czy mogłybyście mi napisać, jak wygląda przygotowanie do criotransferu?
 
Dziewczyny znalazłam te forum całkiem przypadkiem. Zauważyłam że Genna też leczysz się w Gamecie w Gdyni-można wiedzieć u którego z lekarzy? Ja leczę się u DR Czecha. Jestem pacjentką od listopada 2013r.Ogólnie Staramy się o dzidziusia już 4lata Za mną badanie HSG, 2 nieudane IUI a przede mną od 3maja początek drogi do in-vitro. Najpierw zaczynam 3tyg tabletki anty a 13maja Dr wytłumaczy co dalej. Jak dobrze pójdzie to pierwsze IVF z programem rządowym będę miała jakoś w czerwcu. Czy możecie mi powiedzieć ile swojej kasy wy wydałyście na IVF? Dr powiedział że mamy się przygotować na 2500-3000zł ale nie wiem jak jest napawdę.
 
CzarnaS, bardzo mi przykro. Criotransfer może być na cyklu sztucznym lub naturalnym, w przypadku naturalnego czekacie na owulację, kontroluje się np paskami owulacyjnymi i usg, do dnia w którym jest owulacja dolicza się ilość dni ile ma zarodek i wtedy jest transfer. W przypadku cyklu sztucznego od 2dc bierze się estrofem ( na endometrium) w okolicy 12dc kontrola usg, jak endometrium jest ok dołączanym jest duphaston by wywołać tzw sztuczną owulację ok.16-18dc podawany jest zarodek.

Syllkaa, witaj na forum, cena leków zależy od tego jak będziesz się stymulować, ile ich będziesz potrzebować. Przy I IVF wydałam na leki 2500, przy II IVF prawie 4000zł
 
Ostatnia edycja:
a lekarz mi mowil ze nie a roznicy ze one sa takie same wiec juz nie wiem zreszta mam recepte tylko na duphaston a nie kazal tego pod zadnym pozorem mieszac niektore tez maja tylko duphaston i jakos jest ok
 
Ona ale ja przecież nie napisałam że któryś lek jest lepszy a któryś gorszy - oba mają w składzie to samo czyli progesteron. Pytałaś natomiast o badanie PRG więc tylko napisałam że przy Duphastonie nie sprawdzasz jego poziomu -nic wiecej. U mnie w Klinice zawsze łączą Luteine i Duphastonie ale co innego jak masz problem z przyjmowaniem Luteiny - u mnie nie wystąpiły żadne problemy więc się odpowiem na pytanie jaki jest standard postępowania w takiej sytuacji, warto byłoby jednak zaufać lekarzowi, chyba wie co robi? ;-)

Syllkaa jestem też w Gamecie , u tego samego lekarza :-) ogólnie jestem zadowolona choć do opóźnień które akurat u niego biją rekordy nie zdążyłam się jeszcze przyzwyczaić ;-) z kasą na leki jest bardzo różnie - ją mam PCOS więc łatwo się sformułowałam i miałam małe dawki, wydałam niecałe 2500.

Czarnas przykro mi, trzymaj się :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie kochane, przepraszam Was, że tak mało się udzielam, zapewniam że czytam na bieżąco, ale szczerze mówiąc to mam mega ogromnego doła, ciężko mi się pozbierać po tym jak nasz ostatni pingwinek uległ uszkodzeniu podczas rozmrażania. Do tego od środy mam mega migrenę, a do pełni szczęścia dzień po dniu dwie ciąże naturalne i bez problemowe mnie dobiły. Dzisiaj postanowiłam do Was wrócić i postarać się coś napisać.


Asitka,
w poniedziałek olbrzymie kciukasy zaciskam.

Lenka, gratuluję cudownego widoku w trakcie usg. A na morfologię pij soczki z buraczków, ładnie podnoszą i żelazo i hemoglobine.

Agulla84, bardzo mi przykro że się nie udało.

Jo.M., trzymam kciuki za cud nad cudami, strzelenie naturalsa tak by doktorkowi oko zbielało.

Solostar29, trzymam kciuki za udany transfer, za bliźniaki

Katarina123, witaj na forum.

Zula, kochana trzymaj się, trzymam kciuki byś w końcu zaczęła cieszyć się ciążą, by wszystkie dolegliwości skończyły się,

Pani Loyd, kiedy testujesz ? trzymam kciuki za wysoką betę, a zamrożony kropek będzie rodzeństwem dla tego obecnego w brzuszku, za jakiś czas.

Tola32, kiedy testujesz ? &&&& za bete.

ona232, gratuluję widoku maleństwa,

Pyscek, gratuluję udanej stymulacji, udanego transferu i pięknej bety.

Olusia, myślę że jak Twoja gin powie że dopiero w lipcu to postaw się, przypomnij jej że obiecała w czerwcu, że podejrzewasz ją że Was zbywa, że byliście przygotowani do kolejnego podejścia dwa miesiące temu, że nagadała o refundacji której nie ma i jak na razie nie będzie. Co do leków to wierzę że masz już ich dość, ale teraz to nawet nie myśl o tym by je odstawić.

Hope, gratuluję, beta jest śliczna,

Mundek, cudowne wieści, gratuluję.

yplocka1, trzymam kciuki za udane crio.

Infinity, z maluszkiem na pewno wszystko będzie dobrze, dogoni, trzymam kciuki. A suwaczek rewelacja.

Madzia, udanego urlopu, wypoczywajcie.

Montana8, zaczyna się, na super lekarza trafiłaś widać że z powołaniem.

sonia@soku, przykro mi, masz po kogo wrócić i trzymam kciuki by tym razem się udało.
 
Do góry