reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny troszkę już w in vitro siedze ale fakt nigdy w badanie zarodków się nie zagłębiałam … czy te zamrozone można badać ? Czy już zapozno ? Domyślam się ze takie rozmrażanie , zamrażanie ma negatywny wpływ na zarodki ? Mam racje ? Daliśmy dupy bo mogliśmy wcześniej pobrać materiał do badań przed mrożeniem ale jakoś nas specjalnie nie nakłaniali … my odpuściliśmy …

A No i coś co mnie faktycznie nurtuje …
Jak to jest z kosztami ? Niejednokrotnie czytałam ze dziewczyny za 6-7 tys badały wszystkie zarodki (ile ich miały nawet 6 )
I wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w klinice której jestem badanie 1 zarodka wynosi 3,5 a każdego następnego 2,5 …
Trochę się te koszta różnią nawet troszkę bardzo …
Jak faktycznie cenowo to wyglądało u Was ???
Ja w mojej poprzedniej klinice za badanie dwóch zarodków z biopsją zapłaciłam, jeśli dobrze pamiętam, 5200 zł (biopsja 1990, pierwszy zarodek ok 2,5 tys. i każdy kolejny ponad 1 tys). Teraz jestem w innej klinice i tu jest inaczej, bo do 6 zarodków badanie 5900 z biopsją.
Edit. Nie wiem czy można mrozić i rozmrażać zarodki, ale wydaje mi się, że któraś z dziewczyn kiedyś wspomniała, że raczej nie.
 
reklama
Dziewczyny troszkę już w in vitro siedze ale fakt nigdy w badanie zarodków się nie zagłębiałam … czy te zamrozone można badać ? Czy już zapozno ? Domyślam się ze takie rozmrażanie , zamrażanie ma negatywny wpływ na zarodki ? Mam racje ? Daliśmy dupy bo mogliśmy wcześniej pobrać materiał do badań przed mrożeniem ale jakoś nas specjalnie nie nakłaniali … my odpuściliśmy …

A No i coś co mnie faktycznie nurtuje …
Jak to jest z kosztami ? Niejednokrotnie czytałam ze dziewczyny za 6-7 tys badały wszystkie zarodki (ile ich miały nawet 6 )
I wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w klinice której jestem badanie 1 zarodka wynosi 3,5 a każdego następnego 2,5 …
Trochę się te koszta różnią nawet troszkę bardzo …
Jak faktycznie cenowo to wyglądało u Was ???
Hej :)
Za badanie 4 zarodków zapłaciliśmy 8k zł (grudzień 2020). W mojej klinice pobierają 2 materiały z każdego zarodka- po pierwsze, żeby wykluczyć mozaikowatość, ale tez i po to, żeby nie musieć rozmrażać zarodka do ponownej biopsji jeśli by się okazało, że pobrany material jest z jakiegoś powodu niediagnozowalny. Mówiono mi, że rozmrażanie (np do badania genetycznegi) i ponowne zamrażanie osłabia zarodek. Ale to minęły 2 lata. Technologia mogła pójść do przodu. Jeśli Cie to trapi to na pewno bym porozmawiała w klinice, żeby poznać możliwe opcje.
 
ja 2 lata i nadal mam czasem nieogar. A już nie wspomnę o mojej pamięci. Miałam mega pamięć do dat itd a teraz to nie wiem co jest. Jakby mi synek zabrał częśc mózgu 😂😂 już mąż sie śmieje ze zawsze można było na mnie liczyć a teraz bez kalendarza ani rusz.
Też mam problem z pamięcią ale na bank przez zmęczenie. No i u mnie 11 tygodni tylko. My sporo po szpitalach jeździmy to zawsze proszę o zalecenia pisemne 😂 mówię już w prost, że mózg mi wyparował
 
Dziewczyny troszkę już w in vitro siedze ale fakt nigdy w badanie zarodków się nie zagłębiałam … czy te zamrozone można badać ? Czy już zapozno ? Domyślam się ze takie rozmrażanie , zamrażanie ma negatywny wpływ na zarodki ? Mam racje ? Daliśmy dupy bo mogliśmy wcześniej pobrać materiał do badań przed mrożeniem ale jakoś nas specjalnie nie nakłaniali … my odpuściliśmy …

A No i coś co mnie faktycznie nurtuje …
Jak to jest z kosztami ? Niejednokrotnie czytałam ze dziewczyny za 6-7 tys badały wszystkie zarodki (ile ich miały nawet 6 )
I wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w klinice której jestem badanie 1 zarodka wynosi 3,5 a każdego następnego 2,5 …
Trochę się te koszta różnią nawet troszkę bardzo …
Jak faktycznie cenowo to wyglądało u Was ???
U nas w czeskiej klinice w 2021 roku bylo tak:
Badanie genetyczne: biopsja 200 EUR, każdy zarodek 320 EUR = 1830 EUR za 5 zarodków - 5 badalismy, 2 zdrowe.

Czyli srednio: x 4,67 pln wg dzisiejszego kursu:

Biopsja 950 PLN
Każdy zarodek 1500 PLN
ZA 5: 8 450 PLN

Wiec taniej niż w PL…
 
Dziewczyny troszkę już w in vitro siedze ale fakt nigdy w badanie zarodków się nie zagłębiałam … czy te zamrozone można badać ? Czy już zapozno ? Domyślam się ze takie rozmrażanie , zamrażanie ma negatywny wpływ na zarodki ? Mam racje ? Daliśmy dupy bo mogliśmy wcześniej pobrać materiał do badań przed mrożeniem ale jakoś nas specjalnie nie nakłaniali … my odpuściliśmy …

A No i coś co mnie faktycznie nurtuje …
Jak to jest z kosztami ? Niejednokrotnie czytałam ze dziewczyny za 6-7 tys badały wszystkie zarodki (ile ich miały nawet 6 )
I wszystko by było ok gdyby nie fakt ze w klinice której jestem badanie 1 zarodka wynosi 3,5 a każdego następnego 2,5 …
Trochę się te koszta różnią nawet troszkę bardzo …
Jak faktycznie cenowo to wyglądało u Was ???
Jesli chodzi o badanie zamrozonych to faktycznie z tego co sie orientuje trzeba je odmrozic i zamrozić ponownie. Niby embriolodzy twierdzą, ze przy dzisiejszych metodach nie szkodza ale nie jestem tego pewna.
Jesli chodzi o ceny to u mnie w klinice 6tys placilam za pule max 6 zarodkow (jak mialas 2 czy 5 to tez 6tys). Kazdy kolejny 1tys.
 
Jesli chodzi o badanie zamrozonych to faktycznie z tego co sie orientuje trzeba je odmrozic i zamrozić ponownie. Niby embriolodzy twierdzą, ze przy dzisiejszych metodach nie szkodza ale nie jestem tego pewna.
Jesli chodzi o ceny to u mnie w klinice 6tys placilam za pule max 6 zarodkow (jak mialas 2 czy 5 to tez 6tys). Kazdy kolejny 1tys.
No właśnie kurczę spora ta rozbieżność cenowa … u nas ciut ponad 10 wychodzi za 4 zarodki … każdy kolejny to 2,5 tys …

Trudno . Nie zbadaliśmy wcześniej - tym bardziej nie będziemy ryzykować teraz.
Pozostaje nam tylko wierzyć ze jakiś zarodek z pozostałej ekipy okaze się zdrowy i zostanie z nami 👍

Dziękuje kobietki za wszystkie informacje 🫶 jak zwykle można na Was liczyć 🫶♥️
 
Dziewczynki 🥳🥳
Odebrałam dziś wyniki genetyczne i okazało sie ze dzidziuś jest zdrowy 🌸🤍 … ależ mi ulżyło 🫢

No i potwierdzone na 100% w brzuszku rośnie mały chłopiec 💕
Cudowna wiadomość! 🥰
Jakie badania genetyczne robiłaś? Ja zastanawiam się nad testem nifty, ale to jak moja 5 tygodniowa kropeczka trochę podrośnie 😅
Gratuluje chłopca 😀
 
reklama
Cudowna wiadomość! 🥰
Jakie badania genetyczne robiłaś? Ja zastanawiam się nad testem nifty, ale to jak moja 5 tygodniowa kropeczka trochę podrośnie 😅
Gratuluje chłopca 😀
Tez chciałam robić nifty ale ginekolog mi odradził z uwagi na to ze to chiński test tylko dobrze rozreklamowany.
Robiłam hormony chyba 🤔 tyle tych nazw przerobiłam ze szok.
Myślałam tez o teście Sanco
W internecie jak wpiszesz testy genetyczne badania prenatalne to wyskoczą ci testy, ja pamietam ze znalazłam fajna porównywarkę wszystkich testów.
 
Do góry