reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Endometrioza a zapalenie wewnątrz macicy (cd138) to dwie różne sprawy. Ogniska endometriozy znajdują się poza macicą. Żeby zbadać to co w macicy musieliby pobrać wycinki hist pat z macicy i je zbadać oraz dla nich oznaczyć CD138.

Endometriozy nie leczy się antybiotykami, zapalenie endometrium tak.
Dzięki, tak właśnie mi się wydawało. Trochę bez sensu, że moja lekarka nie zaznaczyła, ze warto zbadać CD138...
 
reklama
Endometrioza a zapalenie wewnątrz macicy (cd138) to dwie różne sprawy. Ogniska endometriozy znajdują się poza macicą. Żeby zbadać to co w macicy musieliby pobrać wycinki hist pat z macicy i je zbadać oraz dla nich oznaczyć CD138.

Endometriozy nie leczy się antybiotykami, zapalenie endometrium tak.
Myślicie Dziewczyny, że powinnam zrobić jeszcze zwykła histero w klinice? Załamka, 4 dni w szpitalu, a wyniki niedokładne...
 
Dziewczyny jak to wygląda, bo wczoraj miałam pick up i nie zadzwonili , czyli cieszyć się bo są komórki? I kiedy oni je zapladniaja od razu? Kiedy będą do Nas dzwonić z informacją za 5 dni ? Ja nawet nie wiem ile pobrali komórek bo miałam info o wzgórkach jajonosnych ?
U mnie dzwonili dzień po punkcji - poinformowali ile sie zaplodnilo z pobranych
I 5 dnia jaki ostateczny wynik hodowli
 
Myślicie Dziewczyny, że powinnam zrobić jeszcze zwykła histero w klinice? Załamka, 4 dni w szpitalu, a wyniki niedokładne...
Histero nie wiem czy robia tak mc po mcu. Ja bym w klinice powiedziala, ze tego badania nie zrobili i czy moga Ci dac antybiotyk "na wszelki wypadek" i zrobisz histeroskopie po skonczeniu czy jest ok. Ale to tez Twoja decyzja czy chcesz brac antybiotyk nie wiedząc czy masz zapalenie.
 
Myślicie Dziewczyny, że powinnam zrobić jeszcze zwykła histero w klinice? Załamka, 4 dni w szpitalu, a wyniki niedokładne...
Nie wiem czy tak by Ci zrobili jedno po drugim. A masz w ogóle opis wnętrza macicy i tego jak wyglądało endo? Bo Cd138 swoją drogą ale miałam histero w kwietniu w szpitalu na NFZ, lekarz stwierdził, że przeciął jakiś zrost i mu to endo wygląda na lekki stan zapalny. Dostałam 3 antybiotyki od razu. A miesiąc później przyszedł wynik badania hist pat i cd138 i według badań wszystko było ok, nie było stanu zapalnego. I ja nie żałuję, że brałam te antybiotyki, bo ufam ocenie mojego lekarza (histero robił mi lekarz prowadzący z kliniki) ale jakby mi zrobił samą tylko biopsję w klinice na ślepo i opierał się na wyniku to bym żadnych antybiotyków nie dostała. 🤷
 
Nie wiem czy tak by Ci zrobili jedno po drugim. A masz w ogóle opis wnętrza macicy i tego jak wyglądało endo? Bo Cd138 swoją drogą ale miałam histero w kwietniu w szpitalu na NFZ, lekarz stwierdził, że przeciął jakiś zrost i mu to endo wygląda na lekki stan zapalny. Dostałam 3 antybiotyki od razu. A miesiąc później przyszedł wynik badania hist pat i cd138 i według badań wszystko było ok, nie było stanu zapalnego. I ja nie żałuję, że brałam te antybiotyki, bo ufam ocenie mojego lekarza (histero robił mi lekarz prowadzący z kliniki) ale jakby mi zrobił samą tylko biopsję w klinice na ślepo i opierał się na wyniku to bym żadnych antybiotyków nie dostała. 🤷
Mam opis, usunięto wszystkie ogniska endometriozy, a błona śluzowa macicy "o prawidłowej strukturze, różowa". Zapiszę się prywatnie do lekarza, który robił mi to laparo (a dobrze się składa, bo on też zajmuje się in vitro). Może coś więcej mi powie. Dodatkowo napiszę do kliniki, bo niestety nie mam prywatnego kontaktu do mojej Pani Doktor.
Dziękuję Dziewczyny
 
Mam opis, usunięto wszystkie ogniska endometriozy, a błona śluzowa macicy "o prawidłowej strukturze, różowa". Zapiszę się prywatnie do lekarza, który robił mi to laparo (a dobrze się składa, bo on też zajmuje się in vitro). Może coś więcej mi powie. Dodatkowo napiszę do kliniki, bo niestety nie mam prywatnego kontaktu do mojej Pani Doktor.
Dziękuję Dziewczyny
Ja po histwroskopii usłyszałam ze jest piekna macica be zastrzeżeń ale oczywiście pobrali wycinek No i okazało sie ze przewlekły stan zapalny
 
reklama
Dziewczyny jak poradzić sobie ze stresem. Można brać podczas stymulacji hydroksyzyne? Zapytam w środe na wizycie ale nie wiem czy dotrwam do tego dnia bez niczego. Normalnie w takim stresie biore diazepam ale teraz raczej chyba nie wskazany. Strasznie sie stresuje 😔 mam zaburzenia lękowe więc ten stres jest na prawdę silny.
 
Do góry