reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej. Moim zdaniem to nie jest opryszczka...ja niestety na nią choruje i przez to mialam raz cc i raz odwołany transfer. Opryszczka wygląda jak małe pecherze z surowicą w srodku...nie biała...przezeoczysta raczej ...bardzo boli...i sama goi sie długo...
Mysle ze to jakis kaszak lub coś w tym stylu ale mozesz udać sie do dermatologa albo gina zeby to obejrzał...
Dziekuje Ci za odpowiedz. Transfer mam odowlany sama tak zdecydowalam ale tylko dlatego ze lekarz nawet na to nie zobaczyl tylko stwierdzil ze to opryszczka dzis juz nie ma sladu i nie boli mnie tak nic ale wolalam zaczekac sama bo balam sie co to jest.
Wygladalo to jak afta co sie w ustach robi moze uczulenie od progesteronu albo czegos innego od wtorku do dzis zniklo. Kochana bo zrobilam dzisiaj badania z krwi na to myslisz ze wyjdzie to z krwi jak tobie postawiono diagnoze ze cierpisz na opryszczke.
 
Dzień dobry szanownym Paniom,
Nie wiem czy to dobre miejsce na taki post, jeśli złe to proszę o przeniesienie do jakiegoś odpowiedniego tematu. Do rzeczy :
Staramy się z żoną o potomstwo z tym że mieliśmy mizerne skutki...Nie będę opowiadał całej historii bo nie o to chodzi. Zdecydowaliśmy się na in vitro ponieważ nie było już innej dla nas opcji. Punkcja przyniosła nam 15 komórek z czego 8 ładnych i dorodnych jak to dr określił. Komórki poddano zapłodnieniu i uzyskalismy 6 zarodków.
Pani która z nami rozmawiała powiedziała że mamy ładne blastocysty 6AA, moje drogie powiedzcie nam proszę czy to znaczy że mamy duże szanse na powodzenie ? Żona pyta czy da się jakoś ocenić jakiej płci mogą być dzieciaczki ? No i najważniejsze czy jeśli mamy blastki 6AA to czy na transfer dawać 2 zarodki bo chyba jest spore prawdopodobieństwo że mogą być bliźniaki,prawda?

Gratuluje 6 ładnych zarodków. Powiedziałabym, że teraz połowa drogi za wami. Przed wami implantacja i utrzymanie ciąży, co też ma znaczenie na powodzenie całego procesu. Nie wiem jaka jest u was przyczyna przystąpienia do ivf, więc trochę ciężko mówić o szansach. Nawet najlepsze blastki nie gwarantują implantacji (mocno trzymam kciuki, żeby wam się udało), pamiętaj, że ivf to czasem długa droga. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć za pierwszym razem niż rozczarować nieudanym transferem.
Co do płci to w tym momencie nie da się jej określić, może to wyjść w badaniach genetycznych zarodka, ale z tego co mówił mój lekarz nie przekazuje się takich informacji, ponieważ prawnie jest zabroniona selekcja wg płci.
Jeśli chodzi o to ile zarodków podać to musicie porozmawiać z lekarzem, ponieważ on na podstawie przyczyny niepłodności może wam coś podpowiedzieć.
Powodzenia!

@Vinszka dziś wielki dzień dla Ciebie. Trzymamy mocne kciuki za betę do nieba, a także za ujrzenie kropka na USG :)

dziewczynki poprawiłam już kilka błędnych dat, zgłaszajcie mi jeśli dalej coś się nie zgadza będę poprawiać.

Moje drogie na podkarpaciu piękne słońce z rana, życzę dziś wszystkim by ujrzeć słońse na niebie i w życiu :)
MIŁEGO DNIA!!!

@Vinszka - cały dzień czekamy razem z tobą na wyniki USG! Mocne kciuki i miłych widoków! :)
 
Dziewczyny u mnie taka sytuacja ze lekarz powiedzial jak beta nie osiagnie minimum 500 we wtorek to bedzie zle... tak sie martwie strasznie doszukuje sie wszelkich objaw czy moge brac cos na uspokojenie?
 
Dziewczyny u mnie taka sytuacja ze lekarz powiedzial jak beta nie osiagnie minimum 500 we wtorek to bedzie zle... tak sie martwie strasznie doszukuje sie wszelkich objaw czy moge brac cos na uspokojenie?

Pij melisę, to pomaga. Będziesz jeszcze sprawdzać betę przed wtorkiem?
Ty miałaś dość ładny jednodniowy przyrost, więc trzymam kciuki za wynik powyżej 500!
 
reklama
Dziekuje Ci za odpowiedz. Transfer mam odowlany sama tak zdecydowalam ale tylko dlatego ze lekarz nawet na to nie zobaczyl tylko stwierdzil ze to opryszczka dzis juz nie ma sladu i nie boli mnie tak nic ale wolalam zaczekac sama bo balam sie co to jest.
Wygladalo to jak afta co sie w ustach robi moze uczulenie od progesteronu albo czegos innego od wtorku do dzis zniklo. Kochana bo zrobilam dzisiaj badania z krwi na to myslisz ze wyjdzie to z krwi jak tobie postawiono diagnoze ze cierpisz na opryszczke.
Badania z krwi na opryszczke?
Trzeba bylo isc zrobić moze wymaz z j.ustnej i pokazac sie dentyscie.
Od razu wyrzuc starą szczoteczke do zębów zeby nie rozsiewac dalej bakteri
 
Do góry