reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja ze swojego punktu widzenia z niska rezerwa jajnikowa, bym najpierw podchodzila do transferow i oszczedzila jajniki bo w transferach endomenda na jajnikach chyba nie przeszkodzi i jesli bedziesz musiala podchodzic do kolejnej stymulacji to przed jakakolwiek ingerencja chirurgiczna na jaknikach bo rezerwa moze naprawde podupasc. Ale wazniejsze pytanie czy ktos diagnozowal te poronienia bo np po 1 ciazy mogly sie wytworzyc przeciwciala jakies i organizm odrzuca (ja tez mam 1 dziecko i bylo u mnie takie przypuszczenie po cb), bylas u immunologa?
U mnie rezerwa duza, AMH 13,7 (nie mam Pcos). Po 3 poronieniu zostalam przebadana calkowicie, krzepliwosc, histero, genetyka, wszystko jest ok. Po 4tym bylam u pasnika i mialam immunosupresje plus encorton w ciazy i mimo tego poronilam 5ty raz. Jestem oczywiście dalej u docenta, mam tez na miejscu immunolozke (mieszkam w niemczech), ale zajme sie teraz soba ze wzgledu na bolesne miesiaczki i fakt, ze endomenda moze wplywac na immunologie. Zreszta jak nie wiadomo co u mnie jest przyczyna poronien to lepiej usunac endometrioze. Tylko boje sie o jajniki. Rezerwa rezerwą , ale czytalam, ze jest opcja, ze jajnik calkiem przestaje pracowac. 4x5x6 to juz chyba spora torbiel? Będę jeszcze rozmawiać z lekarzem. Na jajowody jesli sa zajete i zatkane to jestem zdecydowana usunac, ale jajnik to jajnik.
 
reklama
Dziękuję. :* Dzisiaj chłopaki dają już tak czadu, że nie mogę oddychać, wypinają się każdy w swoją stronę. Jeden chyba postanowił wyjść prawym bokiem, bo usilnie się tam cały dzień pcha. :rofl2:
A co u Ciebie? :)
I tak zazdraszczam :p nawet tego kopania namolnego :) zawsze marzyłam o bliźniakach i do tego jeszcze chłopcy ❤️❤️
Ja obecnie przygotowuje się do kolejnego transferu , teraz już mam chyba wszystkie możliwe leki jakie mogą być...
Jak już teraz sie nie uda to nawet moea.za bardzo co zmienić , ale narazie staram sie myśleć pozytywnie :)
 
Dziewczyny czy któraś z Was miala/ma endomende na jajnikach i zdecydowala się ja usunac? W lutym mam laparoskopie, mam po 1 cyscie na każdym jajniku(3cm na prawym i 5x4x6 na lewym, dwukomorowa) i musze zadecydować co robic. Lekarze z mojej kliniki odradzaja mi ruszanie tego, dwoch innych ginekologow tez. Spec od endomendy mowi zeby usunac. Dodam, ze mam juz jedno dziecko, mam zarodki na 3 transfery, ale mam problem z poronieniami (5), wiec te zarodki moga mi nie wystarczyc. Bardzo boje sie, ze jajniki moglby przestac mi dzialac. Moze ktoś cos wie i poleca bądź nie? Z drugiej strony boje sie, ze mogloby to peknac albo wywolac raka, nie wiem czy to mozliwe...
Nie wiem jak jest z endomendą na jajnikach, ale pamiętaj że każda ingerencja na jajnikach szkodzi. Na pewno obniży Ci się amh i komórki nie będą już dobrej jakości a nie wspomnę o funkcji jajników. Moja siostra miała laparaskopowo usuwane torbiele przy jajnikach więc jeden całkiem jej nie działa a drugi tak sobie. Ma amh 0,2 więc uważaj.
 
Dziewczyny jeszcze tak daleko mam.....teraz już włącza mi się syndrom niecierpliwości......jeszcze wszystko przede mną, kolejna stymulacja, bądź stymulacja dawczyni, później pewnie koljna, NGS i transfer.....ufff daleko mi się zamarzyło, chyba trzeba obciąć plany i nie wybiegać tak daleko, jutro mam wizytę, ciekawa jestem co lekarz powie
 
Hej Laski,
@motylek24 cieszę się Kochana, że się odezwałaś, mam nadzieję, że przetrzymacie chociaż do 30 tc. :*
@Mieciu85 @Elessi @Kurcia @NataliaNNN @Biedroneczka83 @sssurykatka i inne Dziewczyny, pozwalam sobie Was wywołać, bo chociaż staram się przeanalizować forum, to doopa zbita z tego wychodzi. Kręgosłup mi żyć nie daje, więc nie daję rady siedzieć przed kompem a ciężko czyta mi się forum na telefonie. Ponadto kalendarz mogę uzupełniać tylko na laptopie. Niedługo przekazuję kalendarz, ale on strasznie bidny przez to, że coraz rzadziej wchodzę na forum. Bądźcie tak dobre i dajcie znać, jak u Was z wizytami, transferami, stymulacjami itd. :)
Widziałam, że @Akatombo będziesz miała transfer w przyszłą sobotę zapewne, pozwoliłam sobie wpisać to w kalendarz. :)
Miłego dnia. :*
Trzymaj sie kochana 8-)
 
reklama
Dziewczyny kto jak nie Wy... Odebralam wyniki cytokin. Oto one.. Czy jest zle? Ten interferon gamma za co jest odpowiedzialny bo to mam mega nisko w stosunku do norm.. Za tydzien wizyta u doc Pasnika.
 
Do góry