reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No trochę inaczej wyobrażałam sobie współpracę moją z nim... w książeczce ciązy mam wyniki sprzed 1 stymylacji takie co robi klinika np hiv ale spojrzałam dziś że tam jest data 20.09... przecież to zaraz rok minie a chyba powinny być z początku udanej ciąży (styczeń) a nie 1 stymulacji. Chyba tak to jest jak się do prowadzenia ciąży weźmie lekarza od in vitro..
No nie zartuj to ty idz do niego i powiedz zeby zlecil ci co trzeba bo nie przyjma cie do szpitala
 
reklama
Ja mam takie zalecenia od Pasnika: encorton 10mg od drugiego dnia cyklu zakończonego transferem do końca pierwszego trymestru ciąży ze stopniową redukcją dawki (przedostatni tydzień 5 mg, ostatni tydzień 2.5 mg)
Czyli informacje się pokrywają, z tym że ja miałam cały czas 20 mg zalecane. Jak już schodzisz z dawki, to super. Z tego, co czytałam uznaje się, że dawka 5 mg jest bezpieczna dla dzieciaczka. Ja też miałam schodzić co 2,5 mg co 3 dni.
 
Napisałam skrótowo i standardowo:) To co Ty piszesz to już wyższa szkoła jazdy, aczkolwiek bardzo ładnie to opisałaś:)
W PL raczej nikt nie bada okna implementacyjnego, jadą schematem (przynajmniej w pierwszych kilku/nastu transferach). Nawet jak endo słabo rośnie (co się często zdarza) nie słyszałam żeby komukolwiek dali mniej dni na prg niż wiek zarodka.
Okno implantacyjne dobry lekarz wychwyci po wartosciach hormonow i grubosc endometrium, w Katowiach robia w Gyncetrum Era Test ktore to okno wyznacza. Ja przy okolo 20 transferach zaczynalam brac progesteron zawsze 5-6 dni wczesniej , przy zarodkach 3 dniowych. Wlasnie zeby to zsynchronizowac. Ja zawsze kwestia kliniki i lekarza , ktory jedzie albo na jedno kopyto albo kombinuje zeby ucelowac.
 
Czyli informacje się pokrywają, z tym że ja miałam cały czas 20 mg zalecane. Jak już schodzisz z dawki, to super. Z tego, co czytałam uznaje się, że dawka 5 mg jest bezpieczna dla dzieciaczka. Ja też miałam schodzić co 2,5 mg co 3 dni.
To faktycznie widac, ze podobnie. Ja jeszcze nie schodze. Jutro pierwsze usg 25dni po transferze wiec zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja.
 
Cześć :D
@Agniecha1508 powodzenia na wizycie, dorodne jajeczka niech rosną. :) ❤️
@Barburka miłego podglądania maluszka, niedługo już będziesz tulić maleństwo w ramionach. Ale ten czas leci. ❤️
@lafantynka betę ostatnio miałaś już bardzo wysoką, więc się nie stresuj jak wynik dzisiaj nie będzie powalająco dużo wyższy. Przy tych wartościach beta już tak nie zapinkala. Powodzenia. :*
@Niezapominajka2018 czekamy na wieści. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Daj znać nam po wizycie. ✊✊✊

Miłego dnia. :)
Cześć :D
@Agniecha1508 powodzenia na wizycie, dorodne jajeczka niech rosną. :) ❤️
@Barburka miłego podglądania maluszka, niedługo już będziesz tulić maleństwo w ramionach. Ale ten czas leci. ❤️
@lafantynka betę ostatnio miałaś już bardzo wysoką, więc się nie stresuj jak wynik dzisiaj nie będzie powalająco dużo wyższy. Przy tych wartościach beta już tak nie zapinkala. Powodzenia. :*
@Niezapominajka2018 czekamy na wieści. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Daj znać nam po wizycie. ✊✊✊

Miłego dnia. :)
Właśnie pobrali mi krew i czekam na wyniki. Ale się stresuję
 
Widzę, że trochę mamy podobną sytuację. Ja teraz jestem w trakcie robienia badań zleconych przez Paśnika. Trochę się na nie czeka niestety. A LCT jeszcze muszę zrobić w przyszłym tygodniu, bo antybiotyk brałam. Stymulację, którą mieliśmy zaplanowaną na wrzesień przesuwamy na październik. Chyba, że wyniki wyjdą tragiczne, to wtedy karniemy się znowu do Docenta. A jakie Ty masz teraz plany? Próbujesz jeszcze raz?

Rzeczywiście pisałaś o swoich planach teraz pamiętam ,po prostu nie łapię jeszcze wszystkich kto na jakim etapie ale będę się starać .
Ja w październiku zaczynam długi protokół i w listopadzie punkcja a co będzie do transferu to się okaże.
Z forum wypisałam listę lekarstw,badań i zastanawiam się jak to wszystko ogarnąć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry