reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Niekoniecznie:( moja znajoma zarazila sie w 5 m-cu ciazy. Nie ma kota, mięsa nie je wiec jak. Badanie bylo powtarzane i jest teraz pod opieka lekarza chorób zakaźnych. Ja siw przerazilam i wyczytalam ze od drugiej osoby można się zarazic. Ja kiedys miałam toksoplazmoze a wiem to tylko dzieki badaniom. Ja uwazam bardzo. Nawet za bardzo z moim.psem sie nie bawie.
Mogła się zarazić nawet od skażonych warzyw. Od drugiej osoby nawet nie ma jak się zarazić. Toksoplazmoza jest chorobą odzwierzęcą, ale od psa się tym nie zarazisz bo on tak jak i człowiek jest tylko żywicielem pośrednim.
 
Dziewczyny mam takie może głupie pytanie, ale pytanie! ? Wiem,ze po i przed należy unikać kontaktu z kotami?? Czy z psami jest tak samo?! Cholera idę do znajomej a ona ma pieska??!!! Trochę się boje?!
Koty przede wszystkim bo to one moga miec toxoplazmoze. Pomijajac fakt ze zakazenia toxo zdazaja sie czesto przez brak higieny przy kontakcie z surowym miesem lub jedzeniu surowego miesa co jest zabronione w ciazy . Psy nie sa grozne ale zawsze higiena rak jest wskazana bo i robalami mozna sie zarazic roznego rodząju ale one juz nie sa tak grozne dla ciazy jak toxoplazmoza.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam takie może głupie pytanie, ale pytanie! ? Wiem,ze po i przed należy unikać kontaktu z kotami?? Czy z psami jest tak samo?! Cholera idę do znajomej a ona ma pieska??!!! Trochę się boje?!
Z tymi kotami to nie do konca. Rozmawialam na.ten temat z naszym weterynarzem (od osmiu lat mamy kota) [emoji4] chodzi o to zebys nie miala kontaktu z kocimi odchodami, czyli nie sprzatala mu kuwety itp. Jesli mieszkalabys w jednym domu z kotem, wystarczy zrobic mu test na obecnosc toxo (5 min, koszt 30zl) i po krzyku. Toxo mozna sie zarazic rownie dobrze przez kontakt z ziemia (przyniesiona na butach z zewnatrz) w ktorej moga byc zarazki. Albo jedzac surowe mieso. O tym tez malo kto wie [emoji4] jakp dziecko wychowalam sie z kotem, w doroslym zyciu od 8 lat mieszkam z kotem i wynik wyszedl mi ujemy a znam dziewczyny kt nigdy nie mialy zwierzaka a i tak maja pozytywna toxo.
Nie stresuj sie tak bo nam tu naprawde zejdziesz na zawal!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Asiu - jestem dzień po Tobie 23 dpt - idziemy łeb w łeb z @RedHotChiliPepper28 ;). Dr nie bardzo wiedział z czy to krwawienie połączyć, ale stwierdził że to na pewno nie zadrapanie. Lek jest po To aby uspokoić macice. Wczoraj powtórzyłam progesteron i mi spadł z 25 do 17 więc też mi zwiększył luteinke;).
a no faktycznie :-D ja też dzisiaj od rana plamie, ale staram się być spokojna, szczególnie że to tylko trochę i z resztkami luteiny... Przecież nie może być za spokojnie i nudno :-D
 
reklama
Do góry