reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kurczę, brzuch mam duży. Większy niż przed punkcją. Jutro transfer a ja się boję hiperki. Nie bolą mnie jajniki tylko ta objętość...i sama nie wiem czy to nie są też jakieś wzdęcia bo mam też gazy...yyy...a może przez to, że staram się dużo pić...sama nie wiem. Dziewczyny jak miałyście hiperkę to bolały Was jajniki czy tylko brzuch był duży?

Poziom estradiolu miałam badany 4 dni przed punkcją i wynosił ok. 1300. Teraz biorę m.in. estrofem.
Ja mam duży brzuch i gazy do dziś a jestem trzeci dzień po transferze, ale jajniki nie bolały miałam tylko sześć komórek

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
Dziewczyny, koleżanka jest w 6tc, dzisiaj słyszała serduszko, tętno 105, lekarka powiedziała jej, że jest słabo i ma się nie nastawiać, głupia baba jakaś. Wiecie coś na ten temat? Czy to faktycznie za mało i źle rokuje?
Ja w 5t5d mialam tylko 2 pecherzyki, bez serduszek, zarodkow i cialka zoltego. Tydzien pozniej juz byly. Bedzie dobrze, to tak wczesny etap, wszystko dopiero sie rozkreca. Nie wiem jak mozna tak straszyc ciezarna. Ja w poprzedniej ciazy slyszalam od ginekologa, ze poronie, chyba tylko dlatego, ze robilam in vitro, a on sie na tym nie znal, lekarz na NFZ, porazka... Coreczka oczywiscie sie urodzila, zadnego poronienia nie bylo.
 
Kochana, a to po transferze dali ci zdjecie z usg.
Mi podczas transferu nikt nawet usg nie robil brzucha :(
U mnie caly transfer odbywal sie na podstawue usg. Pielegniarka wykonywala usg a w tym czasie lekarka robila transfer.
Zatrzymali mi poprostu obraz po transferze i zrobilam sobie zdjecie telefonem ekranu.
 
Kurczę, brzuch mam duży. Większy niż przed punkcją. Jutro transfer a ja się boję hiperki. Nie bolą mnie jajniki tylko ta objętość...i sama nie wiem czy to nie są też jakieś wzdęcia bo mam też gazy...yyy...a może przez to, że staram się dużo pić...sama nie wiem. Dziewczyny jak miałyście hiperkę to bolały Was jajniki czy tylko brzuch był duży?

Poziom estradiolu miałam badany 4 dni przed punkcją i wynosił ok. 1300. Teraz biorę m.in. estrofem.
Wszystko mnie uciskało... Ale moje jajniki miały po 12 cm...
 
Hej, ja widzę w podpisie, że byłaś w ciąży. W takim razie nie jest tak źle. Oczywiście nie napisałaś co jest nie tak z nasieniem, ale nie może być tak beznadziejnie.
Mój mąż też ma słabe nasienie, dostał leki na poprawę nasienia, kuracja trwała 3 miesiące. W sumie nawet nie zrobiliśmy badań czy i jaka jest poprawa, bo pod koniec zrobiliśmy in vitro, które się udało. Lekarz powiedział nam tylko, że ze względu na jakość nasienia pomijamy iui, bo to nie ma sensu.
Dodatkowo mąż miał zalecenia: nie przegrzewać jajek :D odpadałją gorące kąpiele, sauny, zbyt intensywny trening.
Zapomnialam dolaczyc zdjec wynikow:(
ale sie nie mieszcza. Wiec z grubsza z tych najgorszych to: asthenooligoteratozoospermia
Wzmozona lepkosc
Ruch postepowy 5%
Ruch niepostepowy 14%
Nieruchome 81%
Plemniki prawdlowe 2%
Plemniki nieprawidlowe 98%
To jest jakis koszmar :-( :-( :-(
tak, bylam w ciazy. Dzis dowiedzialam sie ze prawdopodobna przyczyna mogl byc w tym przypadku nieprawidlowy plemnik. Nie bylo szans wada genetyczna chromatyny nieprawidlowo sie dzielilo wiec zadbe heparyny czy sterydy by nie pomogly:(
 
Zapomnialam dolaczyc zdjec wynikow:(
ale sie nie mieszcza. Wiec z grubsza z tych najgorszych to: asthenooligoteratozoospermia
Wzmozona lepkosc
Ruch postepowy 5%
Ruch niepostepowy 14%
Nieruchome 81%
Plemniki prawdlowe 2%
Plemniki nieprawidlowe 98%
To jest jakis koszmar :-( :-( :-(
tak, bylam w ciazy. Dzis dowiedzialam sie ze prawdopodobna przyczyna mogl byc w tym przypadku nieprawidlowy plemnik. Nie bylo szans wada genetyczna chromatyny nieprawidlowo sie dzielilo wiec zadbe heparyny czy sterydy by nie pomogly:(
U nas było gorzej... mniej prawidłowych, mniej się ruszało... wiec chyba nie jest beznadziejnie.
U nas na 6 zapladnianych, 5 się zapłodniło, 2 dotrwały do 5 doby, czyli były silne, z tych 2 jeden rośnie w brzuchu.
 
reklama
NO NIE, kto do nas wrócił!!!
To se ne je możne :D:D

Jak dzieci? Kiedy wizyty? Jak po poprzedniej? NIC NIE WIEMY!!!!

Mnie wszytko smierdzi. Dzisiaj gotowałam na 3 podejścia, po orzeszek by i zjadł, ale nie lubi wąchać.
W poniedziałek miałam wizytę dzieci mają po 6 mm są serduszka lekarz mówi, że wszystko Oki, kolejna wizyta 8 mają.
No te zapachy są straszne. Mąż śpi w innym pokoju bo jak wychodzi z pod prysznica i ma na sobie zapach żelu pod prysznic to biegnę do WC bleeee, więc u mnie grubo hehe,mam nadzieję,że szybko miną te złe rzeczy związane z ciąża i będzie tylko lepiej.
 
Do góry