reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jesli liczac od ostatniej miesiączki to 4t 5d [emoji4] [emoji4] [emoji4]
Tobie jak lekarz liczy?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie policzyl na poprzedniej wizycie: termin transferu - wiek zarodków = termin zapłodnienia i wpisał do jakiegoś kalkulatora porodu biorąc pod uwagę termin zapłodnienia. Wyszło zgodnie z poprzednum usg.
 
Miałam wczoraj punkcję, pobrano mi 20 szt. ale nie wiem ile z tego jest ok. Mam nadzieję, że moje dzieci już zaczęły się pieknie dzielić i że w piątek wezmę jedno ze sobą :D.
Aplikujecie luteinę palcem czy aplikatorem? Jakoś nie mam przekonania do tego aplikatora...nie kaleczy?
Mnie właśnie kaleczyl i preferuję palec. Mam wrażenie ze tego aplikatora nie można idealnie umyć - to pewnie moja fanaberia ale jednak. ...

[emoji127] 28.10.2017
 
Mysle optymistycznie i robie kocyk

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
OO, super! z jakiegos schematu?.. czy jak to sie tam nazywa?? tez zrobie, jak zajde w ciaze :)
podziel sie skąd masz wzór :) i jakie kolory włóczki wybrałas??

Bertha trzymam mocno [emoji110]️
A godosz se tez szwarno dziolcho?
Inviato dal mio iPhone utilizzando Forum BabyBoom
Dzieki :) nic nie mowie po śląsku, nawet nie do końca rozumiem wszystkie slowa ktore napisalas :D
szwarno? co to znaczy? :D

Rany, ale rygorystycznie. To zwariowac idzie od stosowania sie do takich zalecen. Czytalam, ze ze sportem tez nie mozna przesadzac. Te kobiety, ktore za duzo cwicza maja problem z plodnoscia. Chyba, ze to chodzi o ruch np 1.5h spacerow. Intensywny sport to najczesciej jest zalecany 3x w tyg po 1h. Co do sportu to powiem Ci, ze da sie od tego uzaleznic. Tez bylam kanapowcem, a polubilam. Tylko trzeba znalezc cos dla siebie. I na poczatku jest tak, ze sie zmuszasz, a pozniej jak zauwazasz wiele pozytywnych zmian, to samej Ci sie zachciewa. Ale na to trzeba czasu i zaparcia... a tak z polecenia lekarza to nielatwo.
A czemu masz spac nie podkurczajac nog? Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam, na co to wplywa?
Mam nadzieje, ze nie przekresle tym sukcesu, ze nie bede cwiczyc...
Jemu chodzi o jakikolwiek ruch, ktory spowoduje że bede miala mokrą podkoszulke, czyli nawet moglby to byc szybki marsz, nordic walking, czy poskakas z chodakowską.
Podkurczanie nog - to nie tylko przy spaniu, ale i siedzeniu i w kazdej sytuacji. chodzi o to, że jak podkurczasz nogi, to powodujesz ze żyły się w danym miejscu ściskasz (tak jakbys zagieła wąż ogrodowy w ktorym leci woda, to blokujesz przepływ), i krew nie ma jak przepłynąć. a poniewaz serce wciaz krew jednak pompuje, to krew musi sie gdzies wydostać i wybija np w narządy rodne kobiety - co powoduje m.in. w czasie ciąży moze sie podwarstwiac kosmówka, tworzyc sie krwiak, a poza tym to moga sie tworzyc mięśniaki, bo wiecej krwi przeplywa przez macice i tak jak mięsnie - jak są bardziej odzywiane, to sie rozbudowują i tworza sie w macicy miesniaki.
Jeszcze mi kiedys dokladnie tlumaczyl - ze jak prawą tętnice w nodze przytykasz, to wybija do jelit tez, wiec sa problemy trawienne, a jak lewą nogę, to do jelita grubego i problemy m.in z hemoroidami. albo moglam pomylić nogi.
Pewnie wiele rzeczy jeszcze nie zapamietalam, ale generalnie to jest to.
A ze ja stracilam ciaze wlasnie przez krwiaka, to mi tym bardziej kazde ładnie spac i nie zakładac nogi na noge jak siedze, czy tez zaciągać nóg pod krzesło.

Do tego tez chodzic w spodnicach/sukienkach, najlepiej bez bielizny, zeby nie zaparzać podwozia, bo wtedy (jak sie nosi tyle warstw i sie zaparzą) tworzy sie wlasnie środowisko ulubione bakterii i grzybów i jest skłonnosc do infekcji.


Na pierwszy rzut oka wyglada to rzeczywiscie dziwnie i rygorystycznie, ale jednak moj gin, na 9 pacjentek (4 z 2 zarodkami, 5 z jednym zarodkiem) ktore wyslal na in vitro, ma 100% skutecznosci - wszystkie 13 dzieci na 13 zarodków... w klinice Parens (wspolpracuja z dr Janeczko).
Dlatego mysle sobie ze ja moge byc pierwszą porażką, bo jestem niepokorna i nie stosuje sie do jego wszystkich zaleceń....
 
To Twój pierwszy transfer? Kurcze czemu tak jest ze te pierwsze tak rzadko się udają.Kolejny musi być z powodzeniem, ja jeszcze nie mogę się pozbierać po porażce a 8 maja prawdopodobnie kolejny transfer:)

Tak to był mój pierwszy transfer.
A czy też musiałaś odczekać miesiąc od porażki aby podejść do crio ?? ( bo mi właśnie tak wczoraj lekarz kazał).

Wiem ze to trudne...ale musisz myslec pozytywnie wlasnie dla tych mrozaczkow ktore Ci zostaly musisz być silna i walczyc!!!

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom

Wiem, ale to takie cieżkie. Jakoś nie kogę sie pozbierać :(
 
Bertha Ja tez nie umiem Po slasku,znam pare slow bo bsbcia mowila[emoji13],szwArna dziolcha to ladna dziewczyna,kaj lejzesz -gdzie idziesz;),gwarek dalej jest? Bo bylam rok temu I slyszalam ze maja zamykac


Inviato dal mio iPhone utilizzando Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry