reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Bety72 - ćmi mnie w podbrzuszu, miałam odruch wymioty, ale od wczoraj jakoś nie mam, nie mam w ogóle ochoty na słodycze (a normalnie bardzo lubię). I póki co tyle. Mam nadzieję, że nie za mało i nie za dużo, hehe.
 
Bety72 - ćmi mnie w podbrzuszu, miałam odruch wymioty, ale od wczoraj jakoś nie mam, nie mam w ogóle ochoty na słodycze (a normalnie bardzo lubię). I póki co tyle. Mam nadzieję, że nie za mało i nie za dużo, hehe.
Może będzie tak całą ciąże, czego Ci bardzo życzę. Ja z Anielką po mc od transferu miałam mdłości do końca ciąży (tylko dwa pawiki) ale za to waga ostateczna była super. Z drugą ciążą (poronienie) było straszne mulenie wraz z pawikami i to praktycznie zaraz po pozytywnej becie. Także nie mia zasady.
 
Bety72 - no tak, co ciąża to inna. A, i jeszcze mam parcie na pęcherz większe. W czwartek idę na usg, więc zobaczę co słychać u Kropka.

anika11 - ja w ogóle mam tą mutację, co ogranicza wchłanianie kw. foliowego, więc jak biorę zwykły, to więcej, ale jak brałam w formie metylowej to mniej. Ale, że (jeszcze przed ciążą) chciałam zużyć ten "zwykły" kwas, to po zakończeniu tego metylowego, zaczęłam brać "zwykły". Choć wiem, że w Femibionie kw. foliowy jest właśnie w formie metylowej.

Znalazłam takie coś:
"
Czy można przedawkować kwas foliowy?
Nie jest znana toksyczna dawka kwasu foliowego. Natomiast niewskazane jest (poza zaleceniem lekarza w konkretnym przypadku) przekraczanie 1,5 mg syntetycznego kwasu foliowego. Zbyt duże dawki kwasu foliowego mogą powodować utratę apetytu, nudności i wzdęcia. U niektórych osób mogą tworzyć się szkodliwe kryształy folacyny w moczu oraz mogą wystąpić alergiczne odczyny skórne. Kwas foliowy może przysłonić ujawnienie się objawów niedokrwistości złośliwej."

Hm, to może jednak zrezygnuję z tego kwasu 5 mg.....

Ale z drugiej strony czytała też, że podobno nadmiar kwasu foliowego jest wydalany wraz z moczem. Może jednak będę brała zwykły Folik :D
 
Bety72 - no tak, co ciąża to inna. A, i jeszcze mam parcie na pęcherz większe. W czwartek idę na usg, więc zobaczę co słychać u Kropka.

anika11 - ja w ogóle mam tą mutację, co ogranicza wchłanianie kw. foliowego, więc jak biorę zwykły, to więcej, ale jak brałam w formie metylowej to mniej. Ale, że (jeszcze przed ciążą) chciałam zużyć ten "zwykły" kwas, to po zakończeniu tego metylowego, zaczęłam brać "zwykły". Choć wiem, że w Femibionie kw. foliowy jest właśnie w formie metylowej.

Znalazłam takie coś:
"
Czy można przedawkować kwas foliowy?
Nie jest znana toksyczna dawka kwasu foliowego. Natomiast niewskazane jest (poza zaleceniem lekarza w konkretnym przypadku) przekraczanie 1,5 mg syntetycznego kwasu foliowego. Zbyt duże dawki kwasu foliowego mogą powodować utratę apetytu, nudności i wzdęcia. U niektórych osób mogą tworzyć się szkodliwe kryształy folacyny w moczu oraz mogą wystąpić alergiczne odczyny skórne. Kwas foliowy może przysłonić ujawnienie się objawów niedokrwistości złośliwej."

Hm, to może jednak zrezygnuję z tego kwasu 5 mg.....

Ale z drugiej strony czytała też, że podobno nadmiar kwasu foliowego jest wydalany wraz z moczem. Może jednak będę brała zwykły Folik :D

Hess-ja mam te sama mutacje i tez biore 3x800 nadmiar jest wydalany z moczem,ciezko to przedawkowac,a mozna sobie narobic balaganu przez "nie branie" jest cholernie wazny :-D
 
annemarie - ja też odkąd zaczęłam podejścia do in vitro to biorę kwas 5 mg, bo tak kazali w Invicta, w Novum mówili tylko o Foliku, ale ja i tak brałam ten. I też mi nigdy nic nie było. A potem zaczęłam brać też Femibion i tak mi zostało.
 
reklama
Dziewczyny czy ktoras z was miala taką"przypadłość", ze po wizycie w toalecie i siku, w wodzie pływały strzępki? Raz krwiste, innym razem brązowe. Ale pojawiają się za każdym razem kiedy odwiedzam wc. Nie wiem czy się złuszczam;) czy co to jest. Dodam, ze biorę ovulastan, 13/14 dni trwała @ a od kilku dni takie rzeczy. Oczywiście standardowo szukam podpowiedzi u was:) usg nic nie wykazało wiec w sumie nie wiem co to :/
 
Do góry