reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

FalaLala

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2020
Postów
1 333
Hej. Jestem w 26 tyg ciąży. Właśnie dostałam wyniki krzywej cukrowej, które mnie trochę zdziwiły.
Na czczo 73
Po godzinie 84
Po 2 godz 83.
Lekarz powiedział że na razie będziemy kontrolować cukry na czczo i może za miesiąc powtórzymy badanie. Co może oznaczać taki niski cukier po godzinie? Moja gin nie umiała mi na to pytanie odpowiedzieć. Już pomyślałam że może w laboratorium zaszła jakaś pomyłka. W pierwszej ciąży nie miałam żadnego problemu.
 
reklama
Bierzesz może jakieś leki? metforminę?
Albo zbyt lekki posiłek rano, u siebie też to zauważyłam, tyle, że biorę dodatkowo metforminę
Załatw sobie glukometr i pomierz kilka razy sama, zobaczysz czy to norma u Ciebie czy jednorazowy przypadek.
 
Bierzesz może jakieś leki? metforminę?
Albo zbyt lekki posiłek rano, u siebie też to zauważyłam, tyle, że biorę dodatkowo metforminę
Załatw sobie glukometr i pomierz kilka razy sama, zobaczysz czy to norma u Ciebie czy jednorazowy przypadek.
Nic nie biorę. Tylko leki na tarczycę. Nigdy nie miałam problemów z wagą ani z cukrem. Mierzyłam sobie cukry jak byłam u rodziców i też było ok. Może gdzieś uda mi się załatwić to pomierzę jeszcze
 
Ja miałam 71-75-45(!) i dostałam glukometr do mierzenia w domu od diabetolog. W domu się to nie powtarza. Tez myślałam o błędzie bo normy są do 153-180 a tutaj zadnej „setki” nawet a na glukometrze (choc wiem, ze zawyża to i po 140 jest) 🤔
 
reklama
Ja miałam 71-75-45(!) i dostałam glukometr do mierzenia w domu od diabetolog. W domu się to nie powtarza. Tez myślałam o błędzie bo normy są do 153-180 a tutaj zadnej „setki” nawet a na glukometrze (choc wiem, ze zawyża to i po 140 jest) 🤔
Zdrowy człowiek zawsze ma ok. 90 mg/dL. U Ciebie była hipoglikemia reaktywna i najprawdopodobniej dlatego się nie powtórzyło w domu, że jesz normalnie i nie jesz węgli ponad miarę :)
 
Do góry