reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
@Qruszon, mój krwwiak został wykryty pod koniec 6. tygodnia ciąży w czasie rutynowego USG (w 5 tygodniu jeszcze go nie było). Nie miałam jednak żadnego krwawienia, plamienia (ale to może dlatego, że został szybko wykryty?), po diagnozie leżałam i brałam Duphaston (3x1). Pod koniec 13. tygodnia lekarz prowadzący potwierdził jego wchłoniecie (chociaż już dwa dni wcześniej, w czasie USG I trymestru u innego lekarza, też już miałam informację, że krwiaka nie widać).
Obecnie jestem prawie w 36. tygodniu i wszystko z maluszkiem jest w porządku.

Życzę żeby Twoja historia z krwiakiem też dobrze się skończyła. Odpoczywaj jak najwięcej, niestety nic więcej tak naprawdę nie można zrobić. Trzymaj się dzielnie :)
🙌😘dziekuje trzymam się jak moge
Choć przez ten duphaston mam zawroty glowy.
Zobaczymy czego dowiem się na czwartkowej wizycie.
A czy Karolina.Anna
@Qruszon, mój krwwiak został wykryty pod koniec 6. tygodnia ciąży w czasie rutynowego USG (w 5 tygodniu jeszcze go nie było). Nie miałam jednak żadnego krwawienia, plamienia (ale to może dlatego, że został szybko wykryty?), po diagnozie leżałam i brałam Duphaston (3x1). Pod koniec 13. tygodnia lekarz prowadzący potwierdził jego wchłoniecie (chociaż już dwa dni wcześniej, w czasie USG I trymestru u innego lekarza, też już miałam informację, że krwiaka nie widać).
Obecnie jestem prawie w 36. tygodniu i wszystko z maluszkiem jest w porządku.

Życzę żeby Twoja historia z krwiakiem też dobrze się skończyła. Odpoczywaj jak najwięcej, niestety nic więcej tak naprawdę nie można zrobić. Trzymaj się dzielnie :)
😊🙌😘♥️ dziekuje bardzo dziewczynki
Czy KarolinaAnna.K miałaś usg w 6tyg? Jak wyglądał pecherzyk ?
Mi w 5tyg teraz pani ginekolog powiedziała, ze pecherzyk jest poszarpany i lekko płaski. Obawiam się tez tego 🙈 oj dziewczyny
Pierwsza ciaza a ja taki stres
 
reklama
Czy KarolinaAnna.K miałaś usg w 6tyg? Jak wyglądał pecherzyk ?
Mi w 5tyg teraz pani ginekolog powiedziała, ze pecherzyk jest poszarpany i lekko płaski. Obawiam się tez tego 🙈 oj dziewczyny
Pierwsza ciaza a ja taki stres
Raczej pęcherzyk wyglądał normalnie, przynajmniej lekarz nic nie mówił na ten temat.

U mnie też pierwsza ciąża. Spodziewałam się na tym USG, że ewentualnie nie pojawi się bicie serca, ale krwiak był dla mnie zaskoczeniem. Straszne jest to poczucie niepewności i czekania na rozwój wypadków.
 
🙌😘dziekuje trzymam się jak moge
Choć przez ten duphaston mam zawroty glowy.
Zobaczymy czego dowiem się na czwartkowej wizycie.
A czy Karolina.Anna

😊🙌😘♥️ dziekuje bardzo dziewczynki
Czy KarolinaAnna.K miałaś usg w 6tyg? Jak wyglądał pecherzyk ?
Mi w 5tyg teraz pani ginekolog powiedziała, ze pecherzyk jest poszarpany i lekko płaski. Obawiam się tez tego 🙈 oj dziewczyny
Pierwsza ciaza a ja taki stres
Mój pęcherzyk w pierwszej ciąży był spłaszczony, Ma za pół roku 11 lat😁
 
Mój pęcherzyk w pierwszej ciąży był spłaszczony, Ma za pół roku 11 lat😁
Martwi mnie, ze tak wczesna ciaza i jak pani doktor powiedziała ,,chce się poronic” 🙈 i ten krwiak, który krwawił dwa razy a jeszcze skrzepy żadne nie wyleciały, wiec nie wiem...
Czy krwiaki mogą mieć wpływ na choroby wady u dzieciątka?
Ja teraz czekam na czwartek bo mogę usłyszeć najgorsze ♥️
 
Martwi mnie, ze tak wczesna ciaza i jak pani doktor powiedziała ,,chce się poronic” 🙈 i ten krwiak, który krwawił dwa razy a jeszcze skrzepy żadne nie wyleciały, wiec nie wiem...
Czy krwiaki mogą mieć wpływ na choroby wady u dzieciątka?
Ja teraz czekam na czwartek bo mogę usłyszeć najgorsze ♥️
Jak przejedziesz parę stron wstecz pisałam o moich krwiakach w ciąży. Cała moja 3 jest zdrowa
 
Taka widocznie nasza ,,uroda” 🙌😘
A czy miałaś jakies krwiaki w ciąży ? Tak jak ja np.5tyg dwa razy krwawiłam
Mam 3 dzieci. 3 razy ciąża z krwiakami plamilam długo, w 1 ciąży miałam 1 mocny krwotok, w 2 - 4 w 3 5 mocnych krwotokow. W 1 ciąży się krwiak wchlonal, w 2 opróżnił, w 3 też wchlonal. 3 ciążę zagrożone poronieniem. Cała 3 jest na świecie pierwsza o czasie, 2 wcześniaki 35 i 36 tydzień ale to już nie przez krwiaki
 
Hej, jestem w 5 tyg ciąży, dwa razy krwawiłam wczoraj i przedwczoraj. Jestem od tego tygodnia na duphastonia.Pani doktor dziś mnie badała - krwiak
Jestem w 5tygodniu ciąży, dostałam dyphaston 3x1
Martwi mnie, ze zarodek o charakterze płaskim (kształt) i mało regularny kształt w sensie nie jajko ładne okrągłe. Tak pani doktor powiedział, ale za tydz 21.01 mam wizytę i wtedy powie co i jak, bo będzie 6tydz i zobaczy jak się zarodek rozwija czy ok bije serduszko czy będzie poronienie czy nie
Martwi mnie to (choć staram się być spokojna)jak u Ciebie to wyglądało? Jak Twoja ciaza po tym krwiaku? W którym tyg go mialas
Boje sie, ze zarodek może się złe wykształcić. Wątek macie dziewczynki już od dawna założony. Jak ciaza się rozwija? Czy z krwiakiem przebytym są duże szanse zdrowej ciąży 🙌😘
Dokładnie spokój i bez stresu na ile się da. U mnie się wylał a później po prostu zniknął. Lekarz jeden podczas usg mówił ze 50/50 szans a moja lekarka cały czas powtarzała że krwiaki znikaja i ze będzie dobrze. I tak się stało,teraz mało pamiętam że był choć faktycznie dzień jak dowiedziałam się że jest masywny był ciężki. Mam dzieję że zapomnisz szybko o krwiaku i zarodek pięknie się wykształci. U mnie 31 tydz już, Synuś pięknie rośnie,krwiak w najmniejszym stopniu nie wpłynąl n jego rozwój - dopytywalam ;) Więcej stres złego może zrobić, wiem łatwo mówić jak ma się to za sobą ale na ile umiesz staraj sie byc dobrej myśli i wiary. Mnie pomogła modlitwa, każdy ma swoje sposoby na spokój. Większośc historii kończy się naprawdę dobrze, trzymaj się tego. Powodzenia i kciuki dla Was 🤞🙏
 
Mam 3 dzieci. 3 razy ciąża z krwiakami plamilam długo, w 1 ciąży miałam 1 mocny krwotok, w 2 - 4 w 3 5 mocnych krwotokow. W 1 ciąży się krwiak wchlonal, w 2 opróżnił, w 3 też wchlonal. 3 ciążę zagrożone poronieniem. Cała 3 jest na świecie pierwsza o czasie, 2 wcześniaki 35 i 36 tydzień ale to już nie przez krwiaki
😊♥️dziekuje poczytam sobie o Twoim przypadku
Dziś dzieki Waszemu wsparciu mogłam spac 🙂
Spokój najważniejszy (moja wyobraźnia za bardzo zadziałała jak krwawiłam w tym tygodniu) jeszcze dwa razy- pomyslalam o nie 😢 w mojej rodzinie najbliższej kogo pytam nikt tak nie mial
 
reklama
Dokładnie spokój i bez stresu na ile się da. U mnie się wylał a później po prostu zniknął. Lekarz jeden podczas usg mówił ze 50/50 szans a moja lekarka cały czas powtarzała że krwiaki znikaja i ze będzie dobrze. I tak się stało,teraz mało pamiętam że był choć faktycznie dzień jak dowiedziałam się że jest masywny był ciężki. Mam dzieję że zapomnisz szybko o krwiaku i zarodek pięknie się wykształci. U mnie 31 tydz już, Synuś pięknie rośnie,krwiak w najmniejszym stopniu nie wpłynąl n jego rozwój - dopytywalam ;) Więcej stres złego może zrobić, wiem łatwo mówić jak ma się to za sobą ale na ile umiesz staraj sie byc dobrej myśli i wiary. Mnie pomogła modlitwa, każdy ma swoje sposoby na spokój. Większośc historii kończy się naprawdę dobrze, trzymaj się tego. Powodzenia i kciuki dla Was 🤞🙏
🙏🏻Mi tez bardzo pomaga właśnie modlitwa :) tak jak mówisz każdy ma swoje spodoby
Modliłam się i postawiłam wszystko na 1 kartę jak mąż mój był 5miesiecy temu w szpitalu z diagnoza guz głowy- teraz jest po operacji, śpi obok :)
 
Do góry