reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Krótka kość udowa,a dużą główka..

Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
u mnie głowa była do przodu w porównaniu z całą resztą, która też jest do przodu, ale na ostatnim usg już prawie wszystkie proporcje się wyrównały, tylko nadal Młody jest 3 tyg do przodu. Wyjątkiem jest właśnie kość udowa. Ona jest w rozmiarze prawidłowym dla tc. I nie mam najmniejszego zamiaru się tym przejmować, bo jestem pewna, że jeszcze przez te 8 tyg. nóżki Młodemu urosną. Wystarczająco się niepotrzebnie przez te badania usg nastresowałam.
 
reklama
U mnie była taka sytuacja ze nagle glowa wyszla w 96 centylu, od razu umowilam się na usg prywatnie do placówki gdzie wykonywalam prenatalne i wyszlo ze wszystko jest ok...tego Ci tez zyczę autorko
 
Ja mam w domu 2 podobne przypadki. Parametry były jedne w przód drugie w tył łącznie o 4 tygodnie. Głowa 2 tygodnie do przodu, brzuch 2 tygodnie do tyłu, kość udowa akurat. Jedyne co to kontrolowano częściej brzuszek na usg i dostałam do picia saszetki medarginu. Choć co lekarz to inna opinia o skuteczności. Koniec końców dzieci wyglądają tak samo jak inne. Jakoś nie widać dysproporcji. W pierwszym przypadku leżałam w szpitalu, rzeczywiście łożysko miało zwapnienia i były gorsze przepływy w jednej z tętnic macicznych. W drugim juz wszystkie wyniki były idealne więc stwierdzono za taka uroda moich dzieci.
 
Ja i tak zawsze uważam, że warto skontrolować o raz za dużo niż się zamartwiać.
Więc nie piszcie, że na pewno wszystko będzie dobrze, bo wcale nie musi.

Miłe za to są historie, w których wszystko skończyło się dobrze. I na szczęście nie ma tych ze złym zakończeniem. Więc @justyna2806 zamiast się stresować - idź jeszcze raz na USG i dokładnie dopytaj. Powiedz, że się martwisz ostatnim wynikiem USG. Niech Ci lekarz powie, co i jak.
 
Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
Moja córka miała 8 a w pewnym momencie nawet 10 tyg opóźnienia fl a główka była starsza o 3 tyg. Ogólnie w 39 tyg, przed porodem pomiary i całość była szacowana na 33 tydzień. Miała do tego niedomykalność zastawki trójdzielnej. Urodziła się normalna,3200 i 50 cm. Rosnie swoim tempem nadal🙈
 
Dziewczyny,czy któraś z was miała taką sytuację? Jestem w 32+6 tc.. fl wyszło na 30+3 a bpd na 35+5 Jestem załamana
Nie czytałam całego wątku. Napiszę tylko do Twojego wpisu. Syn po 30 tyg miał różnice między kością udową a obwodem główki 4 tygodnie. Był też chudy. Martwiliśmy się, że ma wodogłowie. Okazało się akurat w naszym przypadku, że syn był tak ułożony, że głowa wydawała się być wielka. Do samego porodu na badaniach była duża różnica. Urodził się z obwodem głowy 33 a brzucha 34. Jest zdrowy i proporcjonalny.
 
reklama
Ja miałam podobną sytuacje, przez całą ciąże obwód główki i brzucha 80 centyl, a kość udowa czasem nawet poniżej 10 centyla! Stresowałam się, ale lekarz prowadzący nie widział z tego tytułu powodu do niepokoju. Na ostatnim USG w 39 tygodniu kość udowa wskoczyła w 40 centyl. Urodziłam 40+4 zdrowego, proporcjonalnego chłopca :)
 
Do góry