reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krew z kikuta

Jagoda132

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2023
Postów
94
Dziewczyny córeczka ma 7 dni, wieczorem zauważyłam ze pępek, delikatnie podkrwawia, teraz po południu jest tej krwi troszkę więcej, ale pępek ładnie pachnie, nie widzę żadnego zaczerwienienia rany wokół pępka, czyscilismy z mężem raz dziennie oktaniseptem, potem na sucho jeszcze w ciągu dnia żeby powycierać żółta wydzielinę, która zalegała. Czy to podkrwawianie jest normalne?
Przetarłam teraz tylko suchym gazikiem tą krew w środku.
 
reklama
Dziewczyny córeczka ma 7 dni, wieczorem zauważyłam ze pępek, delikatnie podkrwawia, teraz po południu jest tej krwi troszkę więcej, ale pępek ładnie pachnie, nie widzę żadnego zaczerwienienia rany wokół pępka, czyscilismy z mężem raz dziennie oktaniseptem, potem na sucho jeszcze w ciągu dnia żeby powycierać żółta wydzielinę, która zalegała. Czy to podkrwawianie jest normalne?
Przetarłam teraz tylko suchym gazikiem tą krew w środku.
Najlepiej zapytać swojej położnej , ona najlepiej będzie wiedziała. Ja już nie pamiętam jak to było, bo to było 3,5 roku temu 🙂
 
Spróbuje skontaktować się z położna. Jak często czyścić taki pępek? Można kilka razy dziennie gazikiem na sucho i raz octaniseptem?
 
Spróbuje skontaktować się z położna. Jak często czyścić taki pępek? Można kilka razy dziennie gazikiem na sucho i raz octaniseptem?
Raczej starać się w nim jak najmniej grzebać. Octaniseptem raz i jak się wydziela jakaś krew to na sucho ja patyczkiem zebrać delikatnie.
 
Położna napisała mi, ze tak może się dziać…. Będę obserwować pępek, w razie gdyby zaczął brzydko pachnieć, czy się czerwienić pojadę na izbę albo jutro do lekarza.
Powiedzcie mi, czy jeżeli nie mam jeszcze numeru pesel dziecka, ale zlozylam deklaracje u pediatry i chce skorzystać z wizyty to rozumiem, ze nic nie stoi na przeszkodzie?
 
reklama
Dziewczyny córeczka ma 7 dni, wieczorem zauważyłam ze pępek, delikatnie podkrwawia, teraz po południu jest tej krwi troszkę więcej, ale pępek ładnie pachnie, nie widzę żadnego zaczerwienienia rany wokół pępka, czyscilismy z mężem raz dziennie oktaniseptem, potem na sucho jeszcze w ciągu dnia żeby powycierać żółta wydzielinę, która zalegała. Czy to podkrwawianie jest normalne?
Przetarłam teraz tylko suchym gazikiem tą krew w środku.
Wg mnie jest normalne, o ile nie pachnie brzydko i się nie babrze. U nas po odpadnięciu podkrwawiało na brązowo jeszcze przez tydzień. Psikałam granuseptem rano i wieczorem i wycierałam do sucha.

Tak, na wizytę przyjmą Cię bez PESEL.
 
Do góry