reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

mamamichasia :-)

ja miesiac temu robilam testy z krwi Monice ALE ja nie bylam na diecie bezmlecznej... caly problem z testami polega na tym ze mama najpierw przechodzi na diete bezmleczna albo lekarz zapisuje preparat mlekozastepczy a dopiero potem robi sie testy...

testy wykrywaja / albo nie wykrywaja przeciwciala na bialko mleka krowiego (albo inny alergen) a jesli sie go wyeliminowalo to moze tych przeciwcial nie byc...

dlatego czasem wyniki testow swiadcza o tym ze alergii nie ma a obserwacja odwrotnie :-:)wściekła/y:
Rubi, dzięki za odpowiedź.:zawstydzona/y:

Czyli dam sobie spokój, bo od listopada jestem na diecie....
Czy Twoje pociechy też miały czerwone pręgi pod kolanami? Pamiętasz może ile czasu to trwało, zanim całkowicie zniknęły?
Pozdrawiam:-)
 
reklama
cześć dziewczyny
Jestem mamą 2,5 miesięcznego Błażeja, zdiagnozowano u niego AZS i skazę białkową, mam pytanie czy któraś mama byłaby zainteresowana odkupieniem ode mnie Nutramigenu1. Wykupiłam kilka puszek na zapas, ale mały nie chciał po kilku dniach tego jeść i przeszliśmy na bebilon pepti1. Mam do odsprzedania 3 niezaczęte puszki i połowę jednej, otwarte 5 dni temu. Pozdrawiam i czekam na info ;-)
 
witamy.Macius znow ma dosc duza plame czerwona na ramieniu saczaca sie dosc mocno, z tej strony bluzeczke cala mial mokro,posmarowalismy pudrodermem na zasuszenie... tak mi go szkoda,bo ciagle probuje roznymi sposobami sobie pomoc,jezdzi na pleckach,drapie sie,ogolnie jest bardzo wesoly,jednak podczas zabawy ciagle sie drapie.niby plecki sie poprawily ale te ramiona mnie dobijaja ,co zasuszymy to znowu ciekna.... czekam na Wasze rady,moze ktoras ma cos skuteczniejszego na szybkie zasuszenie ranek u azs-owca. pudroderm mamy polecony od jednej kolezanki z forum,miala masc robiona,to co ja mam to prawie identyczny sklad,tylko ze masc gotowa.tylko malo pomaga...:-(pomozcie,co byloby dobre????????????
 
Honda,
Michasia smarowałam papką cynkową na receptę i u nas się sprawdziło. Wysięki ładnie wyschły, choć troszkę to trwało...Jakby co pytaj, podam Ci skład.
 
Witam niestety nie wiem co by było dobre na tą sączącą się ranę .Ja używałam ciekłej parafiny i pomogło więc można to spróbować .Teraz niestety już nie pomaga mamy maści robione ,wczoraj dostaliśmy dodatkowo protopic -maść droga a jak małego posmarowałam to krostki na buziaki zrobiły się jeszcze czerwieńsze ;( Dodatkowo daję małemu zyrtek i wapno może przejdzie .Najgorsze jest to ,że te krostki ciągle powracają ;-(
 
mamamichasia... my tez mamy taka papke biala pachnie mentolem,ale jest z cynkiem,woda jakas tam kwasem borowym i cos tam jeszcze.mysle ,ze to bardzo podobne chyba.malemu tez zasusza ta nasza papka,ale na drugi dzien znow jest tak samo,nie wiem dlaczego...moze skorka na tych rankach jest tak cieniutka ,ze wystarczy ocieranie o bluzeczke i sie otwieraja??? zaklejalyscie tez ranki lekko po posmarowaniu,tak by powietrze sie dostawalo a dziecko tego nie dotykalo??? Macius ma naprawde duza ta rane i ciagle ja podraznia drapiac,zakleilam ale polozylam jalowy opatrunek i tylko na 4 bokach po srodku kazdego malym plasterkiem przykleilam by sie trzymalo a powietrze bylo,tylko boje sie ze sie przyklei, no ale koszulki sie nie kleja to juz nie wiem,ale mam metlik w glowie,chcialabym mu pomoc a tu masz babo placek
 
Witajcie, czytam Was już jakiś czas więc pora się przywitać. Mój synek ma już skończone 12 m-cy, od ok 6 tyg. życia ma uczulenie na białko mleka krowiego (skaza b.), to diagnoza pediatry. Od prawie miesiąca jest cały czas "wysypany", ja już go nie karmię, nabiału nie dostaje a jego menu mam ograniczone do minimum. Ostatnio wyczytałam, że marchewka i jabłko to najczęstsze alergeny zaraz po białku, więc od dwóch dni nie podaję mu. Mam więc pytanie po jakim czasie te swędzące plamki powinny zanikać, jeżeli faktycznie uczula go któreś z tych dwóch składników?
 
Jestem mamą 3 letniej Julki.. mamy wlasnie skierowanie na testy (pokarmowe i wziewne)w NFZ. Koszmarnie się boję, bo nie wiem jak to wygląda. Mam w wyobraźni pielęgniarkę która katuje moje dziecko iglą. Czytam różne artykuly w necie i zastanawiam się czy daloby sie je zamienic na testy z krwi, i jak by to zrobić sprytnie zeby nie chodzić pokilka razy na prywatną wizytę.
 
mamamichasia... my tez mamy taka papke biala pachnie mentolem,ale jest z cynkiem,woda jakas tam kwasem borowym i cos tam jeszcze.mysle ,ze to bardzo podobne chyba.malemu tez zasusza ta nasza papka,ale na drugi dzien znow jest tak samo,nie wiem dlaczego...moze skorka na tych rankach jest tak cieniutka ,ze wystarczy ocieranie o bluzeczke i sie otwieraja??? zaklejalyscie tez ranki lekko po posmarowaniu,tak by powietrze sie dostawalo a dziecko tego nie dotykalo??? Macius ma naprawde duza ta rane i ciagle ja podraznia drapiac,zakleilam ale polozylam jalowy opatrunek i tylko na 4 bokach po srodku kazdego malym plasterkiem przykleilam by sie trzymalo a powietrze bylo,tylko boje sie ze sie przyklei, no ale koszulki sie nie kleja to juz nie wiem,ale mam metlik w glowie,chcialabym mu pomoc a tu masz babo placek

Honda,
znam tą papkę.Wiem że kwas borowy działa wysuszająco i lekko bakteriobójczo, ale moja dermatolog mówi, iż nie stosuje się go u niemowląt. Z doświadczenia wiem, że niestety takie wysięki schną nawet do kilku tygodni:-(. ja niczym ich nie przykrywałam, zakładałam tylko body z dużym dekoltem i smarowalam po kilka razy dziennie papką. Współczuję wam:-(, wiem jak to jest, mój Michaś miał olbrzymie rany po obu stronach szyjki i na karku....
 
reklama
witaj dudi ;)
objawy uczulenia mogą utrzymywać się do 3 tygodni ,ale niestety jak nie wiadomo czy napewno odstawilismy odpowiedni składnik który uczula to może się to przedłużać ;(
u nas krostki sa max.3 dni potem zanikają ( po zastosowaniu maści ),3 dni spokoju i znowu to samo no i tak w kółko, No i nie mam pojęcia co tak naprawdę uczula mojęgo malucha ;(
 
Ostatnia edycja:
Do góry