reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Witam wszystkie mamy :)
Czy i ja mogę dołączyć do Waszego klubu? Niestety moja 3-miesięczna córeczka od urodzenia boryka się ze straszną alergią na BMK i nie wiadomo co jeszcze. Okropnie reagowała układem trawiennym a teraz i skórą. Obie jesteśmy już wykończone. Ciągły płacz, wzdęcia, ulewania, wymioty a teraz jeszcze wysypka. Może uda mi się znaleźć kogoś kto ma podobne doświadczenia? Będę wdzięczna za każdą radę i dobre słowo, choć mogę się niestety nieco spóźniać z odpowiedziami :( gdyż mała wymaga ciągłej uwagi. Szczęście w tym wszystkim jest takie, że rozwija się prawidłowo a w chwilach w których jest lepiej wynagradza mi wszystko uśmiechem.... :)) Podaję też swoje gg 4570016
 
reklama
Ale z tobą się ganiam po forach:-D:-D:-D:-D...odpisałam na regionalnym,Łódzkim:tak::tak::tak:

Rubi a mój lekarz polecł się wstrzymać do roku z testami:eek::eek::eek:.Powariować można z tymi sprzecznymi opiniami...do marca się wstrzymam....już nie wiele czasu zostało.

adusia ;-) a tu jest napisane ze testy z krwi "sa niezastapiona metoda badania u malych dzieci.." Testy na alergiŤ

ja robie przy okazji... zobaczymy co z tego wyjdzie... tak czy siak czujna musze byc :tak:

mirabelkaaa ;-) witaj w klubie :tak:
 
Mirabelkaaa Witaj w klubie:sorry::sorry::sorry:,na forum majówek 2009 jest o skazie białkowej masa....wiem bo sama pisałam tam.A mi łatwiej jest odpowiadać na pytania,więc jak cię coś dręczy to pisz....odpowiemy:tak::tak::tak:.Moja Konstancja od 3 tygodnia życia ma skazę białkową:-:)-:)-(
 
Mirabelkaaa Witaj w klubie:sorry::sorry::sorry:,na forum majówek 2009 jest o skazie białkowej masa....wiem bo sama pisałam tam.A mi łatwiej jest odpowiadać na pytania,więc jak cię coś dręczy to pisz....odpowiemy:tak::tak::tak:.Moja Konstancja od 3 tygodnia życia ma skazę białkową:-:)-:)-(
Cześć! Mogę się przyłączyć? U mojego syncia stwierdzono skazę białkową i łojotokowe zapalenie skóry. Michaś urodził się 08.09.2009, ale dopiero od tygodnia mam duży kłopot ze skórką...:-(
 
Dzięki za odpowiedź! Karmię piersią, od poniedziałku jestem na diecie bez mleka i innych alergenów. Obecnie synek ma łuszczącą się , czerwoną szyjkę, ramionka, karczek, stany wysiękowe , suchość schodzi też na paszki. Zgięcia łokciowe z czerwonymi pręgami, a kolanowe mają aż czerwone plamy. Reszta skórki bardzo sucha. Używam siemienia lnianego do kąpieli, pasty cynkowej i Hascobazy. Synek płacze, a ja razem z nim .Pomocy!!!!!
 
Witam wszystkich :-D
wcześniej tylko czytałam informacje na różnych forach, ale chyba pora dołączyć do Was.
Jestem mamą z AZS, a teraz obawiam się, że mój synuś odzedziczył po mnie tą okropną przypadłość. Jeszcze łudzę się i mam nadzieję, że krosteczi na buziulce znikną i więcej się nie pojawia. Tymczasem walczymy z nimi zaciekle. Po konsultacji z alergologiem dostalismy masc z wit. A, ale mam wrazenie, ze uczula naszego Antosia, bo po posmarowaniu buziulka robila sie cała czerwona, a i na ciałku wyskoczyły krostki, czego wcześniej nie było:shocked2::wściekła/y:. Szybko przeskoczyliśmy na emolium emulsje i alantan plus i jest troche lepiej. Wiem jak uciążliwą chorobą jest AZS i tym bardziej martwie się o mojego szkraba. Mam nadzieję, że wszystkie znajdziemy jakiś złoty środek dla naszych dzieciaczków, żeby nie musiały się męczyć z tym cholerstwem (przepraszam za określenie, ale nie sposób nazwać tego łagodniej)
 
czesc Kasia :-) ja sie na AZS nie znam ale skoro Ty na to cierpisz to moze mnie podszkolisz :-)

mamamichasia ;-) uwazaj co jesz - chodzi mi o czytanie etykietek - pasztet drobiowy na pierwszy rzut oka jest bezpieczny ale najczesciej siedzi w nim mleko w proszku i kasza manna (gluten) i wtedy juz jest beeeeee
musisz elimonowac nie tylko mleko i sery ale tez maslo, serwatke, maslanke, jogurty...
uwaga na probiotyk lakcid - przy alergii na bialko mleka krowiego nie wolno go spozywac!!!
 
Chciałam się zapytać, czy wasze dzieci maja problemy z nawracającymi odparzeniami na pupie?
Ja nie wiem czy moja córcia ma AZS, w poniedziałek mamy wizytę u alergologa (prof. czerwionka =Szaflarska ), ale obawiam sie ze opinia lekarza mnie nie zachwyci. Bo jak czytam to co piszecie to myslę sobie, ża Agata ma AZS poniważ, najpiwer prdiatra stwiersił w 6 tyg że ma skaze białkową , więc wyelininowałam ze swojej diety wszytko oprócz marchwi, jabłek, brokuła, piersi z indyka i chleba bez glutenu.
Po dwóch tygodniach po krostkach na policzkach ani śladu ale za to na głowie mega ciemieniucha na brwiach również, zaczerwienienia pod pachami na szyjce, za uszami, jedno uszko jakby naderwane. Jestem załamana bo do tego dosło MEGA odparzenie pupy (a właściwie całego krocza prawie od pepka do plecków) - myje Agate w nadmanganianie potasu i Oliatum na przemian, przemywam przy zmianie pieluszki krohmalem, skaruje hydrocortizolem 0,5% na zmianę z sofeo (sudocrem nie pomagał, tak msamo bepantghen, alantan, nivea i wiele innych).

Powiedzcie mi jakich pieluch mam uzyć żeby to zniknęło (uzywałam Dada z Biddrony, Pampers new baby, Huggis newborn)
Agatka nie może się wyspac ciągle się budzi trze rączkami po twarzy mimo że ma dopiero 9 tyg.
Jeszcze chciałam sie zayttac o opinie na temat pani prof Czerwioni- Szaflarskiej przyjmującej na Osielskiu k/Bydgoszczy - czy kto s do niej chodzi.

I jeszcze chciałam się zapytac ....bo czytałam że można ta chorobę zaleczyc, ale czy pozbyć się jej tez można raz na zawsze?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj ciania ;-)

wiesz... moja monia ma dosc czesto odparzone doopsko ale to chyba wynika z tego ze moja panna strasznie duzo...wydala ;-) jak spi na brzuszku to czesto obsikana jest az pod brode ;-)
ja sparuje ja tylko linomagiem a jak jest wlasnie problem to na linomag nakladam jeszcze sudocrem i na drugi dzien jest juz OK
wyczailam tez ze Monia jest uczulona na chusteczku Huggiesa - teraz uzywamy tylko i wylacznie stringi i chustki firmy Pampers

co do faldek na szyi to tez mamy problem - ale to chyba bardziej od ulewania i problemow z domyciem miliona fald :tak:

a co do diety eliminacyjnej to powiem Ci ze bujam sie z tym ponad 2 lata i nie jestem pewna czy faktycznie moje dziecko nie dostaje tego co jak mi sie wydaje wyeiminowalam... co chwile wynajduje cos w czym jednak siedzi albo mleko albo gluten...
powiedz mi np. czy eliminujesz np. syrop glukozowo - fruktozowy??? bo jak widze jesz chleb bezglutenowy a ow syrop moze byc wlasnie zrobiony na bazie pszenicy (gluten...)
najpierw rozloz na czynniki pierwsze to co jesz zeby wiedziec ze to prawdziwa dieta eliminacyjna....

powodzienia :-);-):tak:
 
Do góry