reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pępowinowy

Aaa_95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2019
Postów
111
Dziś przy zmianie pieluszki zauwazylam, że u mojego 9dniowego niemowlaka odpadł kikut.niestety niepokoi mnie wygląd teraz pępka.mianowicie wystaje z niego jakaś galaretka czerwona taki pręcik czy to normalne?
Moja położna nie odbiera i nie odpisuje a ja się martwię że coś będzie niedobrego z maluszkiem.
 

Załączniki

  • IMG_20200519_225832.jpg
    IMG_20200519_225832.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 15 110
  • IMG_20200519_225836.jpg
    IMG_20200519_225836.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 1 311
reklama
Rozwiązanie
Tak jak dziewczyny piszą octanisept działa bardzo dobrze i dobrze by było gdybyś tak zakładała pieluszkę by fałdkę odgiać pieluszki by pępuszek mógł oddychać.
Przemywaj oceniseptem czy innym odkażajaco wysuszajacym to miejsce np. patyczkiem. Posmaruj na około pępuszka opieką żeby skóry nie przesuszyć.

Co powiedziała położna?

Ja uważam że to.niesdoschmieta część pepowiny. Nic groźnego ale obserwuj.
 
U mnie po odpadnięciu był też czerwony jakby języczek.
My mieliśmy problem, bo po 5 dniach pojawiła się ropa, jeszcze przed odpasnieciem. Biała wydzielina i śmierdziało. Ostatecznie skończyło się dobrze, ale mieliśmy też fiolet gencjany ppdawany.
Tutaj żadnej ropy nie widzę, wydaje mi się, że jest ok. Niestety mam tylko jedno dziecko, więc nie porównam ci z innymi, czy też tak jest. Według mnie należy nadal pielęgnować jak dotychczas do wyschnięcia.
 
Położnej przesłałam zdjęcie bo wizytę mamy w piątek. Po zdjęciu powiedziała vze wszystko jest wporządku i przemywać patyczkiem lub gazikiem zewnątrz. Na szczęście nie ma brzydkiego zapachu, nic nie wycieka i zasycha więc może to rzeczywiście pozostały fragment,który też musi odpasc
 
Póki się nie zagoi odkazaj octaniseptem (ale nie za często, żeby pępek nie był ciągle mokry) a ewentualne jak zacznie się zbierać jakąś wydzielina lub będzie brzydki zapach to do pediatry po coś wysuszającego.
 
Tak jak dziewczyny piszą octanisept działa bardzo dobrze i dobrze by było gdybyś tak zakładała pieluszkę by fałdkę odgiać pieluszki by pępuszek mógł oddychać.
 
Rozwiązanie
Do góry