reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wykonac test? Pierwsze dziecko.

Te testy są już tak drogie, że niedługo finansowo się będzie bardziej opłacało robić betę z krwi niż sikane w domu.
bardzo dobre są testy w DOZ zamówić można z aplikacji , nie drogie i czułe , nie pokazują cieni
 

Załączniki

  • IMG_5244.jpeg
    IMG_5244.jpeg
    56,5 KB · Wyświetleń: 41
reklama
Ogólnie możesz robić test kiedy chcesz i ile chcesz ;) bo kto Ci zabroni? Ale tak zdroworozsądkowo najszybciej 9-10 dpo. Ja robiłam już w 2dc, ale przynajmniej dowiedziałam się, że mi się cień cienia fałszywy nie pokazał. Pierwsza mega mega blada kreska wyszła 9dpo, 10 dpo, blada, a 11 dpo miałam betę 12 :) badałam też często progesteron :) powodzenia
 
Według testów owulacyjnych około 7-8dpo miałam betę 1.4, a po 48h 30

Dla mnie to był żaden koszt badałam progesteron. I tak mialam ja w pakiecie.

Sukienek mam pełna szafę z metkami i generalnie każdy wydaje na to co chce.
Pracuje, zarabiam, podatki płacę co komu do tego czy testuje 7dpo czy 15dpo 🤡
 
Według testów owulacyjnych około 7-8dpo miałam betę 1.4, a po 48h 30

Dla mnie to był żaden koszt badałam progesteron. I tak mialam ja w pakiecie.

Sukienek mam pełna szafę z metkami i generalnie każdy wydaje na to co chce.
Pracuje, zarabiam, podatki płacę co komu do tego czy testuje 7dpo czy 15dpo 🤡
Czyli w sumie po 10 dniach miałaś betę podwyższona? :)
 
reklama
Za wcześnie. Beta HCG wydziela się po zagnieżdżeniu zarodka. Zarodek zagnieżdża się w 6-12 dpo. Twój organizm może nawet nie mieć zielonego pojęcia jeszcze, że jest w ciąży, bo nie doszło do zagnieżdżenia.
Robienie testu w normalnym wypadku to minimum 12-14 dpo, wcześniej nie ma sensu. Jak ciąża ma być, to i tak będzie. A jak 8 dpo zobaczysz biały i będzie Ci smutno albo będziesz płakać, chociaż 12 dpo już byłaby kreska, to po co to? Na co to komu?
Wczesne robienie testów ma sens, jak ktoś od pozytywnego testu musi brać od razu leki. Wcześniej nie ma sensu po prostu.
 
Do góry