reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

mama05 tez kupowalam na necie i juz na drogi dzien go mialam, wiec ogolnie szyba dostawa. Razem z nim zamowilam jeszce testy owulacyjne i tescik na malza zolniezyki.

Lilith u mnie ze sluzem to tez bieda, a z tym zelikiem bylo naprawde komfortowo;p
 
reklama
Luetine bierze się z reguły od 3 dnia skoku [ czyli po na pewno przebytej owulce ] przez 10 dni i wtedy się odstawia jeśli jest prawidłowy progesteron :)

Ciesze się, że jesteś zadowolona z wizyty, a szpitalem w razie czego nie ma się co przejmować, ważne, że wtedy wypadają Cię jak należy :)

Aniula, ja czekałam od 24.09 bo na obecnym miejscu zamieszkania mam straszne problemy z pocztą :( Zamawialiśmy także z testami owulacyjny i to nim rozpoczęłam obecny cykl.. szkoda, że nie zdążył dojść, no ale ważne że późno niż wcale :)

A który to Twój cykl starań ??
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanko, odnosnie tych testow owulacyjnych. Kiedys w jednym cyklu uzywalam testow owulacyjnych Clearblue i wykazaly mi 2 kreseczki i dzien pozniej tempka byla wysoka. W tym cyklu postanowailm znowu uzyc testow ale juz firmy "no name" kupione online. Robilam je tak jak mowi instrukcja, moja owulacja wystapuje ok 17dc i a dzis juz jest 18, byl sluz, jest wyzsza tempka a testy jak byly tak sa negatywne. Sama nie wiem co mam myslec na ten temat, felerne testy czy brak owulku pomimo typowych objawow. dodam jeszcze ze mialam robione juz badanie hormonalne na LH i FSH i sa w normie.

Agusia ja tez bede brala duphaston od 3 dnia wyzszym temperatur czyli od soboty i tez dopiero pierwszy raz wiec zobacze jakie beda tego skutki. tylko ze ja mam brac prze 5 dni po 2 tabletki dziennie.
 
Lilith moj to jest 5 cykl staranek o pierwsza kruszyke:) Robilam hormony i oprocz progeteronu wszytsko ok, wiec mam pierwszy cykl z duphastonem.

Faktycznie pocztowy Ci sie udal heh... Ale masz racje lepiej pozno niz wcale
 
Co do testów ja niestety nie pomogę, bo jak pisałam tych zamawianych nie zdążyłam użyć.. a o jakiej czułości kupiłaś?? 20 czy 30? bo jakiś taki jest podział o ile dobrze pamietam.
Ja kiedyś uzywałam prócz Persony testy elektroniczne o których mówisz i pokazywały ładnie uśmiechnięta buźkę równocześnie z personą plus potwierdzeniem skoku. Więc wierzę, że te są na pewno dobre.. ale te drugie, nie mam pojęcia..
Ja na same testy bym się nie zdawała, ważna temperaturka :) Więc lepiej działać co dwa dni, nie patrząc do końca na wiarygodność takich testów.
A miałaś badanie estridolu robione??

Estradiol (E2) jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (razem z FSH) w celu oszacowania rezerwy jajnikowej, w późnej fazie pęcherzykowej (na kilka dni przed spodziewaną owulacją) w celu oceny dynamiki dojrzewania pęcherzyków oraz po owulacji w celu oceny czynności ciałka żółtego. W monitorowaniu owulacji (szczególnie w cyklachstymulowanych gonadotropinami) powtarzanie badania estradiolu w połączeniu z USG umożliwia ocenę rozwoju pęcherzyków a także określenie optymalnego momentu do podania leków zawierającychgonadotropinę kosmówkową (hcg) w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka (pęcherzyków).

Może warto sprawdzić jakbyś miała się przejmować tymi testami niepotrzebnie ??

5 cykl, to jeszcze nie jest długo :) Używasz jakiś wspomagaczy na śluz? Czy decydujesz się na sam żel i to pierwszy cykl z nim??

No i przede wszystkim : WITAJ w naszym gronie :)
 
Lilith dziekuje za powitanie.
Akurat tego hormonu nie mialam robionego, ale odczekam 2 miesiace lub 3 na duphastonie i wtedy zobacze.

Jesli chodzi o sluz to uzywam tego zeliku (dopiero pierwszy raz w tym cyklu). Do tego w pierwszej polowie cyklu wposmagalam sie czerwonym winkiem i caly czas biore Omega 3+6+9 na lepsze endo bo gdzies wyczytalam. Od kilu miesiecy biore folik i vit E. Moj malzyk rozniez ma zestawik witamin wiec uzbrojeni w wspomagacze jestesmy po same uszy:)

Niestety ciezko uzbroic sie w cierpliwosc i wrzucic na luz heh... no ale co nas nie zabije to nas wzmocni:)
 
Dziewczyny, przepraszam, że zmieniam temat ale mnie właśnie z góry zalewają.. mam zalany 3 pokój, cieknie po ścianach, wykładzina nasiąknięta wodą, łazienka na ścianie zalana, pod kaflami jeszcze nie widze, na schodach od góry na ścianie woda ścieka.. masakra !!!!
Lecę zdjęcia robić !!
 
reklama
Do góry