reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kawa i herbata

julcia7777

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2024
Postów
69
Dzień dobry, proszę o poradę. Piję jedna kawę rozpuszczalną rano i dwie herbaty z cytryną. Czuję się bardzo senna bez kawy. Lekarz mówi, że nie widzi przeciwwskazań, ale żebym nie przekraczała tej ilości. Czy to nie za dużo? Pozdrawiam
 
reklama
Jak się boisz, to odstaw całkiem kawę. Senność będziesz odczuwała przez tydzień, a później organizm się przyzwyczai.
Są kawy bezkofeinowe, jeśli chodzi Ci o sam smak.
 
Kawa rozpuszczalna, zwłaszcza z mlekiem to żadna kawa. Ja piłam dwie takie dziennie plus herbata i wszystko było ok. Generalnie nie należy przekraczać dawki 300 mg kofeiny dziennie. Np w kubku kawy 220 ml zawartość kofeiny to około 100 mg. Ale kawy parzonej. Rozpuszczalna ma jej znacznie mniej. Kubek herbaty to coś koło 30 mg.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry, proszę o poradę. Piję jedna kawę rozpuszczalną rano i dwie herbaty z cytryną. Czuję się bardzo senna bez kawy. Lekarz mówi, że nie widzi przeciwwskazań, ale żebym nie przekraczała tej ilości. Czy to nie za dużo? Pozdrawiam
Nie, jedna kawa nikomu nie zaszkodzi bez przesady, ja piłam w oni ciążach i nic się nie stało. Sama położna mówiła że kofeina w ciąży jest w porządku, nawet w szpitalach noworodkom podają tak mówiła więc cokolwiek to znaczy.
 
reklama
Do góry