reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

reklama
Kurcze no nie wiem już sama. on lubi sobie rękę na cycu położyć jak ssie. Rzadko może bo przeważnie ma niedrapki i też się wtedy trochę denerwuje.
A po czym poznać że pierś jest pusta? Mam nasłuchiwać odgłosów łykania czy jest coś jeszcze?

W ogóle wczoraj jak karmiłam małego to mi się druga pierś sama opróżniła ;/ nawet nie czułam. Kapnęłam się po ogromnej plamie...
 
Colly, czuć, że pierś jest pusta bo jest płaska :-) i w dotyku miękka jak kaczuszka. Ta drga w tym czasie zazwyczaj się napełnia ub jest już pełna. Może miałaś w drugiej ciut za dużo już i się lekko ulało. Nie przejmuj się.
Dzieci często sobie trzymają, obejmują pierś jak piją :-) Nie musi mieć niedrapek,obetnij mu trochę paznokcie.
 
No póki co nie mam odwagi z tymi paznokciami. Tzn mam zamiar obciąć na spokojnie jak będziemy w domu. W szpitalu jakoś tego nie widzę. W domu też będę testować inne pozycje do karmienia.
 
Krewetka,

Ja mam mieć wypis ze szpitala i morfologię dziewczyn na wizytę. O niczym więcej mi nie mówili. Ostatnie usg główki dziewczynki miały ok. Emilka miała robotę dzień przed wyjściem do domku.

A powiedz mi Igorka karmisz specjalnym mlekiem? Nam zalecili podawać pre nan dla wcześniaków i do trzech posiłków dziennie dosypywać bebilon hmf. A gdybym przestawiła na swoje mleko to 5 posiłków z tym hmf. I karmić muszę najlepiej co 2.5h przynajmniej do osiągnięcia 3kg. Koszt tego mleka i mieszanki zabójczy.
Wysłane z mojego Microsoft Lumia 640 przy użyciu Tapatalka

lilo ja skierowanie do okulisty dostalam jeszcze w szpitalu, przy pierwszej wizycie w poradni patologi dostalam skierowanie na usg i morfologie.
Ja karmie nan1 - zwykłym, nawet specjalnie dzwonilam do lekarki ktora nas prowadzila w szpitalu i powiedziala ze w zasadzie nie ma przeciwkazan zeby karmic zwyklym nan1 , natomiast w poradni patologi babka sie dziwiła ze nie karmie pre nan, ale skoro przybiera na wadze to nic nie zmieniam,dobrze toleruje. Poszłabym z torbami bo to mleko strasznie drogie, a jedyna roznica to to ze jest bardziej kaloryczne. Wiec co lekarz to inna opinia.....
A i mam podawać wir D3 i żelazo bo wczeniaki nie maja zmagazynowanego od matki. Karmie średnio co 3h nie ma reguły a czasem juz po 2h jest glodny, ale moj fatalnie je tzn duzo przelewa bokiem i cala pielucha mokra wiec zapewne mniej niz ma w butlece:crazy:

Lilo a nie karmisz swoim mlekiem?
 
Krewetka,

U mnie Emila też srednio je i długo jej schodzi. W nocy w sumie jest najgorzej. Jest tak, że godzinę siedzimy przy butelce, a i tak połowa na pieluszce zamiast w brzuchu.

U nas neonatolog powiedziała, że musimy podawać to mleko z tym hmf. Ma więcej składników odżywczych i jest lżejsze dla brzuszka. Ale tak jak napisałaś koszta są naprawdę duże. No nic może w poradni patologii noworodka pozwolą karmić normalnym mm. Bo jak wyjdzie Milena to my zbankrutujemy :x

My też podajemy żelazo i wit d3. Wizytę u okulisty będziemy mieli kolejną jak dziewczynki skończą 8tyg. Pierwsza wykazała retinopatie I stopnia u Mileny, ale ponoć to samo sie skoryguje o ile nie będzie się pogłębiać. Co do mojego mleka ja niestety nie jestem w stanie wyciągnąć nic poza 20-30ml i schodzi mi na tym godzinę lub dłużej więc dałam sobie spokój. To nie na moje nerwy :-(
Wysłane z mojego Microsoft Lumia 640 przy użyciu Tapatalka
 
A tak właściwie kobietki karmiące mm jakiej firmy mleko kupiłyście lub macie kupić ? Ja się zastanawiam, chciałabym wybrać spośród tych, które wiem, że znajdę w sklepie pod domem czyli : Nan pro, Bebilon i Bebiko.
 
Chybra ja wybralam to ,ktorym karmili w szpitalu, żeby nie zmieniąc bo narazie uklad trawienny jest bardzo wrazliwy,byc moze po 6 mies zmienie na jkeis tansze ( chcoc widze ze bebiko cena podobna) Nana, bebiko i bebilon jest w Biedronce, choc jak teraz kupiłam w necie 6 op i wyszło mi taniej o 7zl/ na sztuce

Lilo
bo to prawda ze sciaganie jest bardzo uciazliwe, nie dosc ze karmisz to jeszcze później siedź z laktatorem, to wykańcza.... Ja juz nie sciagam od tygodnia, mam jeszcze kilka woreczkow z zamreazarce to daje mu c odrugi dzień. Co do melka to jak widzic kazdy lekarz ma inne opinie, byc moze za jakis czas bedziecie mogli przejsc na zwykle nan bo przy dwójce to jednak spory wydatek, a ile Emilia wazy?
 
Hej dziewczyny karmiące czy pijecie jakieś herbatki na laktacje? Jeśli tak to jaką polecacie?
A jaką na bolacy brzuszek kiedyś pamiętam ze była w aptekach taka woda z koprem gripe water.
 
reklama
Hej dziewczyny karmiące czy pijecie jakieś herbatki na laktacje? Jeśli tak to jaką polecacie?
A jaką na bolacy brzuszek kiedyś pamiętam ze była w aptekach taka woda z koprem gripe water.

Na brzuszek sa herbatki koperkowe od 1tyg do podawania a na laktacje nie pomoge ale wiem ze hipp cos ma niemniej aby pobudzic laktacje to przystawiac i jeszcze raz przystawiax
 
Do góry