reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

reklama
Dziewczyny Nadia dzisiaj tak wcinała gołąbki w sosie pomidorowym że się bałam jej dalej podawac bo myślałam że zwymiotuje mi z przejedzenia.W życiu bym nie pomyślała że ta potrawa jej przypadnie do gustu;-);-)
 
o jak ładnie-smacznego Kaju!
mój zjadł ze słoiczka potrawke meksykańską-musze przyznać że mu smokowało chociaż miałam obawy jak to przyjmie
 
Kaja od 2 dni marudzila przed snem. Wczoraj usypialam ja 2h i po drugiej butli zasnela. Dzis nie wytrzymalam i wzielam ja do pokoju gdzie tata jadl kolacje.
Sluchajcie byla moze 1h po butli - jak ona rzucila sie na jego talerz to szok! Zjadla cala kromke z szynka. Wzielam ja do pokoju i zasnela.
Widac jak zaczela duzo chodzic to potrzebuje czegos tresciwszego na noc ;o)
Ile mleczka powinny jesc nasze maluszki?
 
Ile mleczka powinny jesc nasze maluszki?

Powiem tak:Michałowi daję butlę tylko po przebudzeniu, tak 230-250ml.Później je same treściw rzeczy:kanapki,kaszki,obiady,serki itp.Już jakieś dwa miesiące temu brakowało mu po butelce,więc co się mamy męczyć...Kaszki je mleczno -ryżowe,dwa razy dziennie,koło 10:00 - 180 ml. Koło 19:30 - 210 ml. Ale to i tak starcza tylko do 5 rano:crazy:
 
Dziewczyny,podeslę wam te przepisy zaraz,tylko ze tam są dania dla młodszych dzieci,ale zawsze coś mozna ściągnąć!
Boshe,co ja mam powiedzieć,jak moj urwis wcale mleka nie pije,no nad ranem trochę pocycka,juz nawet wieczorem nie ssie:szok: a zadne modyfikowane nie wchodzi w grę:dull:
Dziewczyny,powiedzcie mi,czy dobrze karmię małego,tzn czy tyle posiłków w ciągu dnia jest ok...
rano po przebudzeniu jest glodny,ale że mleka nie pije,a poza tym zaraz znów idzie w kimę to nic nie je:no:, kaszkę z łyżeczki je po przebudzeniu ok 9 rano dopiero...potem ok 12 przed spaniem je Danonka albo deserek owocowy,idzie spać,wstaje na obiad ok 14,ale zjada dopiero ok 15,najczęsciej papke mięsno warzywną domowej roboty,jakąś zupkę z makaronem,skubnie mięska,albo ziemniaczka...w międzyczasie je ciasteczko i chrupki. Ok 17 zjada np twarożek z owocami albo jogurt, a ok 19.30 kaszkę mleczno-ryzową z łyżeczki na noc. To wszystko...parówek nie chce,chlebka z wędlinką też nie...boję się że ma za mało urozmaicone posiłki i dlatego nie chce próbowac nowości:no: acha,kaszki je zawsze ok 250-300 ml naraz!
 
Kaja od 2 dni marudzila przed snem. Wczoraj usypialam ja 2h i po drugiej butli zasnela. Dzis nie wytrzymalam i wzielam ja do pokoju gdzie tata jadl kolacje.
Sluchajcie byla moze 1h po butli - jak ona rzucila sie na jego talerz to szok! Zjadla cala kromke z szynka. Wzielam ja do pokoju i zasnela.
Widac jak zaczela duzo chodzic to potrzebuje czegos tresciwszego na noc ;o)
Ile mleczka powinny jesc nasze maluszki?
reamonn,a zagęszczasz małej czymś mleczko? Wtedy będzie treściwsze...są takie specjalne mleka podobno dla małych łakomczuchów albo daje się je na noc bo napełniają lepiej brzuszek:tak:
 
Acha,jeszcze jedno,jakchcecie to kupcie sobie najnowszy numer sierpniowy Twoje Dziecko, tam jest fajny artykuł o rozszerzaniu diety po pierwszych urodzinach. Wiecie,że można juz czasem podawać ZWYKŁE mleko 3,2 procent ale nie w czystej postaci,ale np z platkami albo uzywac do innych potraw? Przeczytajcie sobie,ja wnioskuję z tego artykułu,ze maluchy w tym wieku naprawdę mogą już jeśc większośc rzeczy!:tak:
 
reklama
Ola moj chyba je podobnie ale tez nie wiem czy to dobrze;-)
rano kolo 7mej mleczko kolo 9tej deserek i ciasteczko albo sucharek, potem o 11.30 kaszka obiad kolo16tej zupka miskowana zwykle(czasem udaje sie jakies warzywka z zupy) kolacja 20 kaszka z butli.I to wszystko:zawstydzona/y::dull:
 
Do góry