reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

a mój mały wczoraj miał małe rewolucje a mój m że to od Karmi.. no chyba go :rofl2:
ja już myślę o świętach, trzeba będzie powoli wprowadzać żeby przyzwyczaić, ale kapusty i grzybów nie tknę :no: modyfikacje wprowadzę, rybę zjem pieczoną, pierogi ruskie i już :)


dziewczyny czy was też bolą piersi po karmieniu? Karmię już 5 tygodni i niby laktacja powinna się ustabilizować, kiedy będą miękkie? Mój szkrab nie opróżnia mi piersi do końca i czuję pod pachą ból, boję się że dostanę zapalenia.. pomagam sobie laktatorem ale czy wtedy nie produkuję więcej mleka?
 
Ostatnia edycja:
reklama
elifit
jak czujesz jakiś gózek odrazu go sobie masuj i ci póści ja miałam cyce tak twarde i gorące w szpitalu że co która położna przychodziła to mnie tylko po tych cyckach szczypały aż miałam ich dosyć to sobie laktatorem odciągałam i i masowałam delikatnie zgróbienie i powiem Ci że teraz mam flaczki a mleko z nich sika niemożliwie i mała super z nich pije bo fajnie do buzi jej wchodzi
 
elifit
jak czujesz jakiś gózek odrazu go sobie masuj i ci póści ja miałam cyce tak twarde i gorące w szpitalu że co która położna przychodziła to mnie tylko po tych cyckach szczypały aż miałam ich dosyć to sobie laktatorem odciągałam i i masowałam delikatnie zgróbienie i powiem Ci że teraz mam flaczki a mleko z nich sika niemożliwie i mała super z nich pije bo fajnie do buzi jej wchodzi

:tak::tak::tak::tak::tak::tak:
swieta racja!nam jeszcze polozna mówiła,ze jak guzki nie chca puscic,to polac je ciepłym prysznicem ok.5-10 min,tak delikatnie to sie odetkaja.Mi jak sie robi guzek pod pacha to karmie malenka spod pachy.Kieruj zuchwe dziecka tam gdzie jest guzek,sciagnie pieknie!
 
Nie wiem czy to pomoże bo tak szybko przelatuję forum póki mały śpi, ale może.

Mi w szpitalu jak cycki się wypełniły po pachy, mały nie ssał (bo mi potwornie pogryzł piersi) i zrobiły sie kamienie - non stop na zmanię: oklad z liści mrożonej kapusty, tak wysiedzieć 1,5-2h potem ciepły prysznic (nie tylko ze względu na urocze zapachy, ale właśnie taki 10,15min na piersi), potem masaż palcami tak jakbyś grała na pianinie na koniec odciąganie laktatorem lub maluchem :). Potem tak robiłam np.raz dziennie i po 4 dniach piersi jak nowe i mleko pięknie sie odblokowywało :). Z tym że ja po okropnych jajach poddałam sie z karmieniem, ale nie mniej to wszystko bardzo mi pomogło.

Angus i doskonale wiem co przechodziłaś. Którakolwiek położna wpadała na salę od razu z rękami do moich piersi aż juz miałam powyżej iszu tego ciągłego dotykania. Tymbardziej że takie piersi bolą jak diabli. :)
 
Ostatnia edycja:
a mój mały wczoraj miał małe rewolucje a mój m że to od Karmi.. no chyba go :rofl2:
ja już myślę o świętach, trzeba będzie powoli wprowadzać żeby przyzwyczaić, ale kapusty i grzybów nie tknę :no: modyfikacje wprowadzę, rybę zjem pieczoną, pierogi ruskie i już :)


dziewczyny czy was też bolą piersi po karmieniu? Karmię już 5 tygodni i niby laktacja powinna się ustabilizować, kiedy będą miękkie? Mój szkrab nie opróżnia mi piersi do końca i czuję pod pachą ból, boję się że dostanę zapalenia.. pomagam sobie laktatorem ale czy wtedy nie produkuję więcej mleka?

wsumie dobrze , ze nie jade na swieta do Pl , bo jak tutaj sie powstrzymac przed takimi lakociami ?? :-D

co do piersi to dziewczyny napisaly juz wszystko :)
u mnie tez sie robia twarde , ale raczej po nocy w dzien z uplywem czasu sa miekkie dosc
 
A słyszałyście o odciąganiu SYSTEMEM 77 55 33 ???
chyba będę stosowała bo jakiś kryzys wieczorny mamy ...
 
Sposób odciągania mleka z piersi. Polega na tym że kobieta najpierw ściąga mleko 7 minut z jednej piersi
i 7 minut z drugiej, potem 5 minut z pierwszej i 5 z drugiej, w końcu 3 z pierwszej i 3 z drugiej.
Tyle że musisz cały ten czas ściągać, nawet jak już nie leci.
Wszystko w trakcie jednego cyklu ściągania.
 
reklama
hmmm a to pomaga na laktację czy jak? jak kiedyś ściągałam laktatorem jak nie leciało nic to sobie brodawkę rozwaliłam od tego ciśnienia z laktatora i aż krew zaczęła lecieć.
 
Do góry