reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

u nas butla poranna zostanie na długo :) Starszy syn pił/jadł tak kaszkę, aż do wieku szkolnego. Byłam spokojniejsza, że ma już coś w brzuszku, bo w żłobku czy w przedszkolu nie miałam gwarancji, że zje śniadanie porządnie.
Wczoraj poszło w odstawkę mleczko o 17 :) w zamian więcej deserku o 16
 
reklama
no mi nasz odpowiada i mniej szykowania, bo obiad jednodaniowy, ale zasugerowalam sie,ze wszystkie zlobki i kluby malucha jada tym drugim.
No i nie wiem do kiedy tk bezkarnie 2 butle dziennie mozna dawac, kiedy zaczac redukowac.
 
mój za bardzo lubi mleko, żebym mogła mu to zabierać. zresztą przy jego skazie nie je nabiału, więc to mleko jest potrzebne.
 
moriam
u nas
- o 5rano butla 150
- koło 7.30 śniadanko , najczęsciej plasterek szynki z drobiu gotowanej i troszkę bułecki
- po 8 mleczko 150 i drzemka
- po obudzeniu niby II śniadanko , najczęściej bułeczka i wędlinka i to na spacerze w ruchu je
około 12.30 obiad
- po 13 mleczko 150
- po 15tej nasz obiadek czasem dziubnie
- godz 17 ta deserek
- kolacja samo mleczko 180-210
u nas więcej mleka, bo narazie nie je nabiału.
Myślę, że u Was schemat 2 byłby ok.
 
Moriam 2 butelki dziennie dziecko spokojnie może pijać do 2 roku życia pod warunkiem ze zjada inne posiłki, wtedy ok, gorzej gdyby mleko zastepowało posiłki podstawowe bo w tym wieku już nie zbilansuje zapotrzebowania i może być anemia czy inne niedobory.

U nas jest teraz tak
ok. 6:30-7:00 (zaraz po przebudzeniu) MLEKO 230 ml
ok. 8:30 ŚNIADANKO (serek lub kanapeczka zazwyczaj)
ok. 12:00 ZUPKA (gotowana przeze mnie)
ok. 16:00 II DANIE (to co my chyba ze jest jakieś mega ostre to słoiczek ale te od po roku, najczęściej baśniowa kraina Hipp po 1,5 roku)
ok. 18:00 KOLACJA (lekka najczęściej jogurt)
po ką;pieli ok 20:00 MLEKO 260 ml (czasami 300 ml)
 
U nas jest tak:
8-9 Deser lub jogurt i kanapka z szynką
Do godz 13 zje jeszcze jakiś deserek lub banan,jabłko
ok 13-14 daje obiadek (słoiczek 200g) i do godz 17:30 drugi obiadek (słoiczek 200g)
19 mleko 180 i jeszcze jakiś deserek(czasami) i lulu
24-1 mleko 180-200
6-7 mleko 180
 
Nie chciałam wcześniej zapeszać ale teraz moge napisać ... mojemu synkowi smakują moje obiadki!!! :-D I ten z cukinią i warzywny, a dzisiaj jeszcze dorobiłam z buraczkami i też zjada :tak: Jestem szczęśliwa bo bałam się że się narobie i wszystko do kosza pójdzie a tu taka miła niespodzianka :-) a jaka oszczędność ;-)
 
reklama
Do góry