reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Mała_mi ale wsypujesz ją sypką? ja mam właśnie tez teraz taką zwykłą (mleczna kaszka manna) i nie wiem w sumie czy mogę ją taką sypką podać do słoiczka?
Moja tez przy jedzeniu potrafi zrobić :-/ wtedy wszystko wyłazi tyłem więc musimy się myć pod kranem jak kurczaka heh..
 
reklama
Kania tak wsypuję sypką. Z nią się nic nie robi. Można ją dodać do kaszek bezglutenowych, mleka, obiadków, deserków. Po prostu wymieszać dobrze i gotowe.
Z nią się nic innego nie robi.
Ja właśnie albo przyrządzam mleko i tam wsypuje albo po prostu podgrzewam obiadek w podgrzewaczu, dodam kaszkę i jest gotowe.
 
ja wczoraj dalam calego Danonka bananowego, jak narazie malej nic nie wyskoczylo

co do picia to moja pije tylko herbatke o roznych porach dnia, samej wody nie lubi, zrobi 3 lyki i już:/

Kania78, moja nigdy nie zrobila kupy po obiedzie, teraz robi przewaznie rano, ale chyba marchewka ja za bardzo zatwardza bo widze jak sie troche męczy przy kupie, no ale prawie wszystkie obiadki maja marchewe...
ja tez wlasnie podaje taka kasze manne z bobovity i tak jak Mała_mi pisze, mozna ja podawac do mleka, kaszek, obiadkow.
ja mam akurat kaszke manne wieloowocową i ona jest bez mleka, jest tez mleczna manna z tej firmy ale juz nie mozna jej dodawac do mleka tylko obiadku czy deseru. jedna łyzka i "gluten zapewniony" :)
 
mamaNatki ja podaję tą mleczną do mleka, bo my pijemy mleko Bebiko a kaszki te są na tym mleku albo Bebilonie, a skład bardzo podobny. Pytałam pani doktor czy mogę tak podawać to powiedziała,że nie ma problemu. Nawet na stronce Bobovity taką informację znalazłam przy ekspozycji glutenem.
 
mala_mi, ja tez wlasnie znalazlam to na stronce bobovity, kiedys tez otrzymalam od nich paczke z obiadkiem, sokiem i probkami kaszek i tam wlasnie byla manna wieloowocowa.
 
Witam!
Jak pisałam wcześniej mój mały nie chce pić soczków dla niemowląt i herbatek.tak się zastanawiam czy można by mu podać soczek typu Kubuś rozcieńczony prgotowaną wodą?Czy może to za szybko?Jak myślicie?
 
a może spróbuj do wody dodać trochę deserku? my wprawdzie jeszcze deserków nie jedliśmy, ale marchewkę w ten sposób dokładałam do wody i chętnie pił całą butlę takiego soczku marchewkowego ;-)
dzisiaj podałam dynię z ziemniakiem. ja chyba nie umiem go karmić łyżeczką :-( ze smaku był raczej zadowolony, ale on tego nie traktuje jak jedzenia, bo jak się zaczął robić bardziej głodny to tylko za mlekiem płakał
 
natolin, młody na pewno sie z czasem przyzwyczai :) to dla niego nowości

mam jeszcze pytanko o smoczkach do butelek... ci, co używaja aventu albo Lovi: jakie macie smoczki do napojów i jakie do mleka?

moja do herbatki ma z aventu nr2 ale chyba jej za wolno leci, wiec chcialam kupic jakiś i nie wiem czy z Lovi nie kupić
a jakie macie do mleka, mialam caly czas lovi trójprzepływowy (bo do zagęszczonego mleka) ale zepsułam go - uszkodziłam przy myciu i sie otworek rozerwał :p co proponujecie?
 
My aktualnie używamy do mleka LOVI 3+ albo 6+ , a do herbatek albo soczków mały jeśli pije z butelki to smoczek LOVI 3+ ten co po prostu po mleku został. Wcześniej używaliśmy 0+ tylko że dla niego to już wolno płynęło.

natolin nie martw się, nauczy się jeszcze jeść. Powiem Ci że ja podaje już słoiczki odkąd mały skończył 4 miesiące a dopiero teraz zaczyna ładnie jadać. A ile mu tego słoiczka dałaś że domagał się po nim mleka jeszcze?
 
reklama
zjadł 0,5 słoiczka małego, więc ja się nie dziwię, że się domagał mleka, ale tego, że domagał się tak jakby nic nie jadł i wypił 210ml mleka bez zatrzymania ;-)
smoczków używamy LOVI 3+ i trójprzepływowego.
myślałam, że wyjdę z siebie dziś w sklepie, poszłam dokupić ziemniak plus dynia (w rossmanie 2,69, w sklepie koło mnie 4,70!!!! w PiP 3,19, ale nie o ceny chodzi...), pomyślałam, że wezmę jeszcze brokuły na spróbowanie i może coś z ziemniakiem. wcześniej patrzyłam na stronie bodajże hipp, że mają ziemniak ze szpinakiem, a tam co???? mleko w składzie. no po prostu jak zaczęłam przeglądać te słoiczki to się nieźle powkurzałam!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry