reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

dobranocka czyli przekonałaś mnie do bobovity :-)
a co do wprowadzania glutenu i rozszerzania diety to ja wolę wszystko ustalić z pediatrą, bo jednak z alergikiem to chyba trzeba uważać.
aha, nice, czyli nie tylko mój ulewa, chociaż z tego co piszesz to jednak mniej niż Twój, ale podobno u alergików to się zdarza... ;-/
 
Ostatnia edycja:
reklama
No właśnie według tych schematów jak na piersi to po 4 meisiacu a na mm po 5.

Dziewczyny a czy któraś dawała może maluchowi kleik ryżowy do mm? Bo się zastanawiam czy właśnie od kleiku nie zacząć rozszerzania tej diety. Co dawałyście lub zamierzacie dawać pierwsze? Kleik czy jabłko?

Natolin - no mój sporo ulewa, mówiłam o tym pediatrze,ale powiedziała, że to normalne u maluchów i wyrośnie z tego jak układ pokarmowy dojrzeje. Mówiła że jeśli przybiera w normie to jest ok. U mnie na mm i tak mniej ulewa niż wcześniej jak na piersi był - wtedy to dopiero było rzyganie na okrągło i nie tylko po jedzeniu ale i długo po, takim przetrawionym mlekiem.
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarz dzisiaj powiedział, że skoro Adaś w poniedzałek zaczyna 4 miesiąc to mogę mu zacząć podawać jakieś soczki rozwodnione z wodą, i jabłko... Zdziwiłam się bo myślałam, że to po skończonym 4 miesiącu się coś podaje :p
A karmię tylko mm
 
Co do firmy,to będę próbować. Już kupiłam 4 słoiczki bobovity,dzisiaj dostałam słoiczek hippa i kupony rabatowe na zakup ich produktów,to może wykorzystam. Gerbera odpuszczam...
O ulewaniu moja pediatra powiedziała dokładnie to samo,co tobie nice, bo Franek też sporo ulewa i to nawet godzinę po jedzeniu....

Aha,dzisiaj dałam polizać Frankowi jabłko. Myślałam,że zje je w całości:tak:. No więc dałam mu odrobinkę,oczywiście miazgę i zjadł. A jak się delektował:tak::-D.
 
Franek - zuch chłopak!!!:D innego męża niż twardziela dla Inki nie przewiduję;D

natuś, z tym ulewaniem to prawda co dziewczyny piszą, więc nie przejmuj się że to przez alergię! moja też czasem jak beknie to spory pawik leci... podłogę ostatnio ścierałam, bo, idiotka, wzięłam ją na ręce przodem do świata i brzuszek za mocno chyba ścisnęłam:/ a dojrzewanie układu pokarmowego to kwestia indywidualna, zależy od berbecia:D
 
Nice, ja mam alergika i mi pediatra właśnie pozwoliła zacząć dodawać kleik ryżowy. Do porannej butli żeby zobaczyć jaka będzie reakcja w dzień, a nie mieć zarwanej nocy. Jeśli ok to 2 razy dziennie na śniadanko i na kolację do butli :-)
 
co do kaszek to ja mam i bobovitai nestle, herbatki mam tylko HIPP, słiczki mam gerber, bobovita i HIPP a soczki tez rozne. Kleik ryzowy i kukurydziant tez mam. Moja juz i jadła mleko mm z kleikiem, Sinlac na wodzie i kaszke z malinami i jałkiem. Narazie kaszki kupuje takie cos sie robi na mm a nie te co sa z mlekiem. Gluten mam juz zaczac podawac. Narazie młoda je kaszke raz dziennie raz naturalna raz owocowa. Mysle ze jak bedzie kolej na kaszke zwykła do dam kaszke manna nestle. Narazie to wszystko pboba i obserwacja ale mała znosi to dzielnie.
 
Rzutka - czyli najpierw dajesz kleik ryżowy i potem dopiero jabłko? Bo nie wiem właśnie od czego zacząć. No i jaki kleik kupiłaś? Widziałam że z Bobvity jest taki bez mleka, właśnie taki dobry dla alergików.

Dawidowe - a Ty od czego zaczynałaś? Napisz w jakiej kolejności podawałaś nowe pokarmy.
 
Rzutka - czyli najpierw dajesz kleik ryżowy i potem dopiero jabłko? Bo nie wiem właśnie od czego zacząć. No i jaki kleik kupiłaś? Widziałam że z Bobvity jest taki bez mleka, właśnie taki dobry dla alergików.

Dawidowe - a Ty od czego zaczynałaś? Napisz w jakiej kolejności podawałaś nowe pokarmy.

najpierw moje dziecko lizało jabłko i banana
potem dodałam czasem kleik ryzowy do mleka i herbatki jabłko - melisa oraz malina roza ale to było w 4 miesiacy
jak Laura skonczyła 4 miesiace to ugotowałam marchewke i ja rozdrobniłam blenderem, potem skrobałam jabłko na tace plastikowej. Za rada kolezanki przez pierwszy miesiac jednak podaje słoiczki to konsystencja jest duzo płynniejsza do nauki połykania i jedzenia łyzczeka. Wiec słiczki była marchewka, jabłko, gruszka, marchew i ziemniak dzis zupka jarzynowa. Za jakis miesiac bede juz gotowała.
 
reklama
Niech mi ktoś powie jak to jest z tymi kleikami i kaszkami. W jakim celu podaje się ten kleik? A kaszki sprawiają że posiłek jest bardziej kaloryczny?
A nie powinno się wprowadzania pokarmów zaczynać od kaszek? Szczerze to się już pogubiłam. Ile ludzi tyle zdań na ten temat ;)
 
Do góry