reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Franek mleko z butli też je dwa razy(rano i wieczorem). Na drugie śniadanie je bułkę(lub chleb) z wędliną albo jajecznicę albo kaszkę na gęsto. Dzisiaj na obiad zjadł makaron z gulaszem-to samo,co my. I tez je w krzesełku-oprócz butli. Inaczej,to latałabym za nim po całym pokoju;-). A tak siedzi spokojnie i otwiera buzię do ammmmm. A pić też pije duzo. Ja mu daję herbatkę i potrafi dwa,a nawet trzy kubki wypić.No i oczywiście owoce,,pałeczki kukrydziane,herbatniki czy biszkopty z biedronki,czy bakusia.
 
reklama
kurcze , ale Wasze pociechy mają już urozmaicenia w diecie.
moja to tylko je mleko 3 dziennie i ostatnio w nocy sie domaga ,no i owoce oraz obiadek.
Narazie jest bez glutenu, ale mam nadzieję, że już niebawem jej zapodam jakiegoś biszkopta :-)
a kanapeczki by i tak nie zjadła, bo uzębienia brak :zawstydzona/y:
 
Mnie troch nie było bo praca praca praca, a w tym czasie u nas zmiana spora bo moje dziecie olało mleko na całego, bez szans była walka nie i koniec, ja oczywiście uparcie ze ma pić aż pediatra mnie opieprzał żebym sobie dała siana bo dziecko super je inne rzeczy i żebym go tym mlekiem nie katowała. No ale ja jak to ja swoje wiec poszłam do dietetyka dzieciecego i jak dostałam opis tego jak powinna wygladac dieta dziecka rocznego to mnie zamutrowało, bo to juz za 3 miesiace a ja sobie nie wyobrażam jak frankowi dac 5 razy dziennie zboza i warzywa, 2 razy dziennie mieso, 2 razy dziennie nabiał i raz owoca :szok:
Musiałam sie więc pogodzić z kaszką ale i tak postawiłam na swoim i kupuje niemiecką milupe która ma dużo mniej weglowodanów od naszych bobovi i nestle (bo ja mam faze zeby franka nie tuczyć) i tym osto sposobem od tygodnia nie widziałam na oczy butelki :-D
Franek zjada teraz tak:
8:00 kaszka łyżeczką
11:00 zupa (musi być gęsta z mięchem żadne tam "siki weroniki"
15:00 drugie danie - wczoraj zjadł normalny duzy kawałek łososia taki jak ja, 2 małe ziemniaki i miske szpinaku...generalnie jak siedzi z nami przy stole i ma to co my to zjada mega ilości
ok. 18:00 owoc
20:00 kaszka łyżeczką

Do tego wypija ok. 600 ml wody takiej normalnej z małej buteleczki z dziubkiem, po kapieli na noc herbatke malina z lipą i finito. A poza tym na spacerach pochłania frutapurki-owoce bobovita wyciskane z tubki i bakusie "do kieszonki" tez wyciskane.

U nas jedzenie w krzesełku do karminia - jak my jemy to jest super bo on wtedy ładnie zajada, jak go karmimy to troche gorzej bo kombinuje po pewnym czasie ale i tak nie jest źle.
 
Lolisza a to Ci psikusa Franek urządził. No normalnie indywidualista mały Ci rośnie :)
Zaskoczyłaś mnie z tą ilością poszczególnych posiłków po roku życia dziecka. Ja też nie wiem jak to wprowadzę. My ostatnio jemy dwa dania, przed snem zupkę a po wstaniu drugie danie.
Mam taką jedną kaszkę na noc o jakiej Ty piszesz. Moja chrzestna mi kiedyś przywiozła bo ona w Niemczech mieszka,ale jeszcze jej nie otwarłam, bo ja tak samo jak Ty unikam kaszek.
Tylko gdzie taką kaszkę w Polsce(Krakowie) kupić?
 
co do kaszek to my tez jemy kaszki HOLLA, są bez cukru, z roznych zboz, owsiane/ orkiszowe itp. w bomi są po 9 zl.
http://www.biopunkt.pl/kaszka-ryzowa-bio-250g-holle-p2169.html

jemy tez kleiki/ kaszki nestle/bobovity (choc woli te bez cukru)

7:00 mleko
8:00 kanapka/ jogurt
11:00 kaszka
14:30 obiadek
16:00 mleko
19:00 owoc/kaszka
20:00 mleko
23;00mleko
2:00 mleko
5;00 mleko

+flipsy/ ciasteczka/ biszkopciki/ owocki
+50 mililtrów wody z sokiem
 
Ostatnia edycja:
jestem w szoku jak to wszystko czytam, moje dziecko byłoby najszczęśliwsze jakby piło tylko mleko. owocki jeszcze ujdą, ale obiadek to dzisiaj 30 minut próbowałam wciskać i może 1/4 zjadł. trudno, nic na to nie poradzę :-(
 
nat nie martw się , nasza dziś też wypięła eis na obiadek,zjadła tylko owoce,gdyby mogła toby tylko to risotto jadła z hippa, bo wszystko inne jej nie pasi. Także dziś spasowałam z obiadkiem - nie chce , niech nie je. Zdrowe dziecko się nie zagłodzi.
 
Elusia, mój też to risotto uwielbia ;-)
Ja zaczełam wprowadzać 2 dania. Narazie młody to ogarnia, przy czym je mniej mleka. Robie mu 210, zostaje ok 80-90.
Lolisza, jak czytam co je Franek to tylko oczy mi rosną :-) A on ten obiad je sam łapką czy go karmisz ?
Ja mam za to taki problem, że Hubson np. zje banana ze słoiczka, dam mu kawałek całego do ręki i nie chce. To samo z jabłkiem. Sam je tylko chrupki kukurydziane i wafle ryżowe.
Dawałam mu jajecznice. Raz pojadł trochę, teraz już też nie chce. Myślę, że jakby była mniej ścięta to by zjadł no, ale boję się taką dać.
A te kanapki to jak dajecie ?
 
reklama
Lolisza ja tu jakiś spisek dzieciów węsze..moja Iś mi jakiś czas temu odrzuciła butle :dry: teraz łaskawie wypije rano, bo jest jeszcze taka niedospana więc łaskawie zassie ale wieczorem nie da rady. Ja jej mm przemycam w czym tylko sie da: dodaje do kaszek, owsianki, manny, zup, robie na nim placuszki itp. bardzo bym chciała żeby piła je jak najdłużej bo mimo wszystko ma ono tak dobrany skład że pewnie zawiera wszystko to co teraz mała potrzebuje i bałabym sie że jej czegoś zabraknie

a właśnie dziewczyny jakie macie pomysły na śniadania/kolacje dla maluszków? bo mi brakuje już pomysłów a boje sie że niedługo mała może mi kompletnie butle odrzucić i wpadne w panike :tak:

u nas na kolacje podaje:
-manne na mm
-owsianke z mm
-kleik z mm i ryżem

a co proponujecie na śniadanka?
 
Do góry