reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

reklama
Przeciwnicy szczepionek skojarzonych strasza wystapieniem skutkow ubocznych po tych szczepieniach - zaburzenia neurologiczne (autyzm) - nie potwierdzone naukowo.
 
Niuta, mam pytanko odnosnie tego "viburcolu". Od kiedy mozna go podawac? I jak to wyglada? Ja tu tylko widzialam gripe water i inne podobne, ale mam tez mozliwosc zakupic polskie specyfiki.

Macius kupke robi tylko raz dziennie. Karmiony w wiekszosci piersia, ale butle tez dostaje i nie wiem czy to dlatego te klopoty z wyproznianiem:baffled:
 
Kurcze, tak sobie teraz poczytałam o tym co pisałyście o witaminkach i chciałam zapytać kto i w którym momencie Wam je zalecił? Bo co prawda moja Agatka ma dopiero 5 dni i nie widział jej żaden lekarz poza tym w szpitalu, ale tam nikt nie zalecił żadnych witamin...:eek:
 
antkowa witaj słonko,ja jeszcze coprawda przed faktem,to może nie bardzo mi sie udzielac,ale wiem ze w szpitalu u mnie jak sie wychodzi to przepisuja wtedy witaminki.wiec i tobie powinni coś zalecic prawdopodobnie.ale to może dokładniej niech sie wypowiedza mamusie z własnym doświadczeniem.pozdrawiam,:-)
 
Kurcze, tak sobie teraz poczytałam o tym co pisałyście o witaminkach i chciałam zapytać kto i w którym momencie Wam je zalecił? Bo co prawda moja Agatka ma dopiero 5 dni i nie widział jej żaden lekarz poza tym w szpitalu, ale tam nikt nie zalecił żadnych witamin...:eek:


Jakoś mi umknęło że już urodziłaś.
Antkowa serdeczne gratulacje, jak się Agatka chowa?? no i wklej jakieś zdjęcie malutkiej cobyśmy mogli ją podziwiać :-)
 
Antkowa ja dostałam recepty na witaminy razem z wypisem małej ze szpitala. Ale u mnie to był wcześniak. Może na wizycie patronażowej Ci wypiszą.
 
Rany, Dziewczyny, co to by było gdyby Was nie było! :sorry: Teraz jeszcze raz bardzo dokładnie przejrzałam książeczkę Agi i rzeczywiście jak byk stoi napisane na pieczątce: "Niemowlętom karmionym wyłącznie piersią podawać 1xdziennie 1ml wit. K od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia"
Tylko teraz mam pytanie - w czwartek Mała kończy tydzień, czyli tę witaminę mam jej podawać od piątku, tak?
Czy tę witaminę można kupić w aptece bez recepty? Bo jakoś nie planowałam w najbliższych dniach wizyty u lekarza... Nawet jeszcze nie zgłosiliśmy jej do przychodni bo mój mąż niestety pracuje a ja przecież nie wyjdę i sama tego nie załatwię...:-(
 
reklama
jo-anna ja bym się chętnie dowiedziała więcej na temat szczepionek, dlaczego jesteś przeciwna
wszędzie są reklamy a w sumie warto by było znać też inne zdanie...
ewentualnie jakbyś jakieś linki podrzuciła...

Znane są przypadki wystąpienia autyzmu u dzieci (szczególnie chłopców) po szczepionkach skojarzonych. To jest niewielki odsetek przypadków, ale jednak...To niestety jest biznes, jak wszędzie. Często nawet pielęgniarki w przychodni robią wyrzuty, że matka nie chce zapłacić za szczepionkę, żeby dziecko było mine kłute.
Pan wykładowca, który nam problem przedstawiał był z ośrodka w Sosnowcu. Prowadzi tam Terapię Metodą Integracji Sensorycznej (SI), ma tam sporo chłopców z autyzmem poszczepiennym. TO jest tak, że nie sama szczepionka ten autyzm wywołuje, ale dziecko, które ma predyspozycje tak może zareagować.
 
Do góry