reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie pozycje do karmienia piersią

Juliaf20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2023
Postów
58
Potrzebuję porady. Jakie pozycje do karmienia polecacie przy dużych piersiach. Nasza polozna środowiskowa jest doradcą laktacyjnym i mówi, że jedyna dla nas pozycja do karmienia jest spod pachy...

W dzień w domu jest okej, ale trudno mi jest tak nakarmić dziecko np. Na mieście. W nocy też nie jest zbyt wygodna, nie wygodnie Mi tak karmic na łóżku... jak poprosiłam czy możemy spróbować też innych pozycji to powiedziała, że dla nas tylko ta spod pachy. Jak wy sobie radzicie?
 
reklama
Dla was najlepsza pozycja to taka, w której ty będziesz się czuła wygodnie, a nie jak się wydaje położnej 😄
Ja też mam spore piersi, a jakoś ta spod pachy mi w ogóle nie przypasowała. Najczęściej karmię na leżąco bokiem, a jeśli na siedząco to najwygodniej mi było w krzyżowej
Screenshot_20240803-210955.png
 
U mnie na poczatku najlepsza byla biologiczna - wpisz sobie w google, kladziesz maluszka na swoim brzuchu i tak podajesz piers. U nas sie super sprawdzilo, piersi przy nawale mialam ogrooomne i bardzo szybko wyplyw, przy innych pozycjach dziecko nie nadazalo.
Teraz ma 1,5 roku i przy piersi uprawia joge 😅
 
Tak jak pisze Agnes - u mnie piersi rozmiar F, a na siedząco karmię w klasycznej (bez poduszek itd.) a najlepiej to na leżąco na boku
 
Dla mnie najwygodniej karmi się w pozycji klasycznej, potem biologicznej, a w nocy na leżąco bokiem. Syna karmię już 23 miesiące.
Pamiętam jak doradczyni laktacyjna w szpitalu czepiała się karmienia w pozycji klasycznej, miałam ją w nosie mi tak było najwygodniej.
 
Potrzebuję porady. Jakie pozycje do karmienia polecacie przy dużych piersiach. Nasza polozna środowiskowa jest doradcą laktacyjnym i mówi, że jedyna dla nas pozycja do karmienia jest spod pachy...

W dzień w domu jest okej, ale trudno mi jest tak nakarmić dziecko np. Na mieście. W nocy też nie jest zbyt wygodna, nie wygodnie Mi tak karmic na łóżku... jak poprosiłam czy możemy spróbować też innych pozycji to powiedziała, że dla nas tylko ta spod pachy. Jak wy sobie radzicie?
Ja karmię klasycznie, na poduszce do karmienia :) Faktycznie pierś jest duża w porównaniu do dziecka 😂 Ale co z tego. Dzięki temu siedzę wygodnie i karmię i mam dwie wolne ręce. W tym czasie klikam sobie na telefonie, czytam książkę albo oglądam coś w TV. W miejscach publicznych trzymam małą na ręku. Chciałabym karmić na leżąco, ale mamy za krótkie wędzidełko i na razie mała nie chce, bo nie umie się zassać w takiej pozycji. Myślę, że nie słuchaj i popróbuj jak Ci jest najwygodniej :)
 
Najlepsza pozycja to taka, żeby Ci było wygodnie, serio. Pamiętam, że położne cisnęły na pozycję spod pachy, ale to chyba ze względu na ból po CC. Pamiętam, że w szpitalu jak chodziła cdl, na pytanie jak karmię powiedziałam, że leżę na plecach, a synek na mnie jak żabka i sobie je. To się babka skrzywiła i mi pokazała tą spod pachy :p poczułam się jak debil, który nie umie karmić, a potem wyczytałam, że to właśnie pozycja biologiczna. Czasami trzeba zaufać swojemu instynktowi. Jeśli dziecko spokojnie ssie i się najada to według mnie jakąkolwiek wygodna dla Ciebie pozycja jest dobra.
 
reklama
Potrzebuję porady. Jakie pozycje do karmienia polecacie przy dużych piersiach. Nasza polozna środowiskowa jest doradcą laktacyjnym i mówi, że jedyna dla nas pozycja do karmienia jest spod pachy...

W dzień w domu jest okej, ale trudno mi jest tak nakarmić dziecko np. Na mieście. W nocy też nie jest zbyt wygodna, nie wygodnie Mi tak karmic na łóżku... jak poprosiłam czy możemy spróbować też innych pozycji to powiedziała, że dla nas tylko ta spod pachy. Jak wy sobie radzicie?
Mam miseczke 85 K/L. Karmiłam w nocy na leżąco a w dżin klasycznie. Najważniejsze, żeby wam było dobrze. Teraz pewnie będę karmiła tak samo
 
Do góry