reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek?czy sama gondola czy 3w1?2w1?

Magda19942022

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2022
Postów
70
Cześć wszystkim, rodzę w maju. Zastanawiam się nad wózkiem. Czy kupić na początek samą gondole czy odrazu te 2 albo 3 w jednym? Bo jak czytam to i tak późnej kupujecie spacerówki osobno. I co wtedy z fotelikiem,nosidełkiem? Podzielcie się co lepiej się u Was sprawdziło
 
reklama
Cześć wszystkim, rodzę w maju. Zastanawiam się nad wózkiem. Czy kupić na początek samą gondole czy odrazu te 2 albo 3 w jednym? Bo jak czytam to i tak późnej kupujecie spacerówki osobno. I co wtedy z fotelikiem,nosidełkiem? Podzielcie się co lepiej się u Was sprawdziło
Znam babki, które ze spacerówką z wózka 2w1 chodziły bez problemu cały czas, nie kupowały dodatkowej. Więc to wcale nie jest tak, że na pewno kupisz kolejny wózek.
bierz pod uwagę to, że gondola jest na 5-6 miesięcy i potem i tak musisz zmienić. I popatrz na to, na co Cię stać.

Jeżeli 3w1 to tylko z takim fotelikiem, który faktycznie ma certyfikaty, ale osobiście uważam, że fotelik lepiej kupić osobno. Dziecko i tak nie powinno siedzieć w foteliku dłużej niż 1h ciągiem, więc w praktyce wpinanie fotelika do wózka nie ma w większości przypadków żadnego sensu.

Rodzę w maju, mam wózek 2w1, zobaczymy czy lekka spacerówka będzie potrzebna.
 
Ja rodziłam marzec i maj. Miałam wózek 3w1. Fotelik miałam kupowany osobno, jednak na krótkie wypady do sklepu ten z zestawu sprawdzał się idealnie.
Nie kupowałam dodatkowej spacerówki, ale moje dzieci rezygnowały z wózka jak miały po 1,5 roku. Jeśli jeździłyby dłużej - szukałabym wówczas pewnie czegoś lżejszego.
 
Wczesniej mieszkalam na 4 pietrze, wiec w gre wchodzila gondola i pozniej dopiero dokupilam lekka spacerowke. Spacerowka z zestawu sie nie sprawdzila. Teraz mieszkam w domku i mam uzywke 2w1 i bede uzywac tej spacerowki z zestawu. Pozniej ew przerzuce sie na ta lekka po starszej.
Fotelik zawsze lepiej kupic osobno z odpowiednimi testami zderzeniowymi. W sklepie, w ktorym dopasuja fotelik do auta.
 
Mi większość matek mówiło, że potem i tak się kupuje osobno spacerówkę, bo te od wózka średnio się sprawdzają.

Ja dostałam wózek od siostry. I tak zastanawiałam się, czy nie kupić nowego. Jednak wszyscy mi mówią, że lepiej potem zainwestować w spacerówkę, a skorzystać z tej gondoli. Więc na razie dałam sobie spokój z tym zakupem. Fotelik jeden był przy wózku, ale mam też drugi.
 
Ja mam taki wiekowy wózek gondola+spacerówka. Zamierzam tylko używać gondoli, a jak przyjdzie czas kupić lekka spacerówka którą łatwo się składa.
IMG_20221023_182025730.jpg
 
reklama
Ja uważałam że nie będzie potrzeby zmieniać wózka wielofunkcyjnego na lekką spacerówkę, ale pękła nam rama dwukrotnie 😏 więc kupilismy. Moim zdaniem chyba najlepsze rozwiązanie to kupić wozek, np samą gondolę albo używany 2w1 czy 3w1 a z czasem zainwestować w fajniejszą spacerówkę. Sama po sobie wiem, że dopiero po pierwszym wózku dotarło do mnie czego naprawdę oczekuje od wózka, wcześniej nie mialam o tym pojęcia 😅 i kupilam po prostu to, co mi się podobało. I u mnie nosidelko od wózka ratowalo życie, więc nawet jeśli zamierzasz kupić fotelik z certyfikatem, to warto mieć nosidelko. Następnym razem na pewno bym kupila.

Ja mam taki wiekowy wózek gondola+spacerówka. Zamierzam tylko używać gondoli, a jak przyjdzie czas kupić lekka spacerówka którą łatwo się składa.Zobacz załącznik 1481815
Ale masz retro wozek! 🥰 Skąd takie cacko?
 
Do góry