reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wytłumaczyc 3 latce

Dołączył(a)
28 Październik 2016
Postów
4
Moja córeczka jest bardzo inteligentna i empatyczna. śmieje się kiedy inni się śmieją i płacze też gdy inni płaczą. Odkąd się urodziła jesteśmy same we dwie. Nie z wyboru a z konieczności i własnego bezpieczeństwa oraz ochrony przed nadpobudliwym partnerem. Córeczka gdy była mała z powodu awantur urządzanych przez własnego ojca dużo płakała. Teraz jest coraz starsza, on się ani trochę nie zmienił. Jak wytłumaczyć takiej młodej dziewczynce dlaczego tata się tak zachowuje.? Jak wytłumaczyć aby zaakceptowała tate gdy sama cały czas się go boje?
 
reklama
Rozwiązanie
G
A co tu tłumaczyć małemu dziecku? Do puki ojciec sie nie zmieni nie ma kontaktu i tyle. W życiu bym nie pozwoliła na spotkania z ojcem którego sama sie boje.
Rzadko który facet jak coś odwala potrafi to zmienić, więc wątpliwa spraw czy cokowiek się zmieni.
bardzo Ci współczuje takiej sytuacji to po pierwsze, pod drugie bardzo dobrze zrobiłaś, że od niego odeszłaś bo sama jak byłam dzieckiem doświadczyłam takich sytuacji i doskonale je pamiętam a jestem ju z dorosłą kobieta, która ma dwuletnia córeczkę. Myślę, że ciężko Ci będzie wytłumaczyć jej problem ojca, nie wiem tez na ile ona ma kontakt z nim. Spróbuj jej powiedzieć ze tata ma taki charakter łatwo się denerwuje. Kurcze... Ciężko oj ciężko.
 
@anna241992 Powinnaś pójść do psychologa, bo jeżeli sama nie poukładasz sobie tej relacji, to nie ma mowy żeby dziecko sobie poradziło z taką odpowiedzialnością. Jeżeli odeszłaś od partnera, to pytanie jak ustalić czy sami , czy z pomocą sądu widzenia?
 
Do góry